PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از image.fromfile در یک dll

milad.biroonvand
چهارشنبه 15 مهر 1388, 12:26 عصر
سلام دوستان

من می خوام از image.formfile در یک dll استفاده کنم ، همونطور که می دونیم image در نیم اسپیس system.drawing تعریف میشه ، حالا در یک dll اصلا نمی شه این فضای نامی رو ایمپورت کرد ، یعنی اصلا
imports system.drawing معنایی نداره برای این کار باید چیکار کرد ؟
هدف سوال ؟ برای اینکه از image.formfile در یک dll استفاده کنم ، چه راه حلی وجود داره .

alimanam
پنج شنبه 16 مهر 1388, 13:16 عصر
با سلام

دوست عزیز به صورت پیش فرض فضای نام System.Drawing برای پروژه های Class Library غیر فعاله کافیه به صورت دستی به پروژه Add کنی . تا به راحتی از این فضای نام بهره ببری . یا علی

milad.biroonvand
شنبه 18 مهر 1388, 09:32 صبح
سلام دوست عزیز(alimanam ) آره اینو می دونم که به طور پیش فرض این لایبرری وجود داره ، ولی وقتی از اون داخل dll استفاده می کنی فرق داره ، دیگه اونجا نمی شه از system.drawing استفاده کنی . اگه یک dll بسازی متوجه می شی ، منظور من dll هست.

alimanam
شنبه 18 مهر 1388, 13:43 عصر
با سلام

دوست عزیزم من که متوجه نشدم منظور شما چی هستش اگه واضحتر بگین که می خوای چکار کنی شاید بهتر بتونم کمکی کرده باشم . منظور شما از dll خیلی چیزها میتونه باشه ( میتونه یه Component مثل Windows Control Library باشه , میتونه یه Dynamic link library باشه یا ... ) شما کدومش مدنظرتونه ؟

یا علی

milad.biroonvand
یک شنبه 19 مهر 1388, 12:03 عصر
منظورم Dynamic link library هست ، نه کامپونت .
متاسفم که واضح نگفتم .

alimanam
یک شنبه 19 مهر 1388, 13:36 عصر
با سلام

خوب حداقل میگفتی میخوای چکار کنی تا عین اون رو واست بنویسم تا سریعتر به مقصودت برسی . یا علی

milad.biroonvand
دوشنبه 20 مهر 1388, 11:15 صبح
می خوام در یک Dynamic link library ابصورت زیر استفاده کنم .

pic1.image=image.fromfile("pic.jpg

همین ولی نمی شه .

alimanam
چهارشنبه 22 مهر 1388, 23:32 عصر
می خوام در یک Dynamic link library ابصورت زیر استفاده کنم .

pic1.image=image.fromfile("pic.jpg

همین ولی نمی شه .

با سلام

دوست عزیز من بازم متوجه نشدم . این نمونه کد رو چک کن اگه من منظور شما رو درست متوجه نشدم بیشتر توضیح بده که کد بالا رو در کجای پروژه نیاز داری .

milad.biroonvand
پنج شنبه 23 مهر 1388, 14:28 عصر
یه راه حلی برا اینکار پیدا کردم ، حتما باید در اون کلاس یک فرم ، اضافه کنیم ، اگه این کار رو انجام بدیم ، مشکل حل می شه .