PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه تو بیسیک 2005 از dll ها استفاده کرد

nima898
چهارشنبه 15 مهر 1388, 14:40 عصر
سلام
من یک فایل dll برای ایجاد بارکد گیر آوردم ولی نمیتونم ازش استفاد کنم لطفا راهنماییم کنید

Navid Asadi
پنج شنبه 16 مهر 1388, 14:10 عصر
ساده ترین راهش Drog & Drop کردن dll تو toolbox هست...

alimanam
پنج شنبه 16 مهر 1388, 21:44 عصر
با سلام

بستگی داره نوع فایل dll شما چی باشه هر نوع فایل dll رو که نمیشه به Toolbox اضاقه کرد بعضی از فایل های dll واسه این نوشته میشن که به صورت رفرنس به پروژه اضافه بشن که در این صورت با راست کلیک برروی نام پروژه وانتخاب گزینه Add Reference میتونه راهگشا باشه از منوی Project هم میتونی همینکار رو انجام بدی .

البته من فکر می کنم دوست عزیزمون نحوه کار کردن با این فایل رو بلد نیست اگه با اضافه کردن اون به صورت رفرنس نتونستی با توابعش کار کنی ناچاراً باید فایل dll رو در تاپیک ضمیمه کنی تا بتونیم بهتر کمکت کنیم .

یا علی

faravani
شنبه 18 مهر 1388, 08:30 صبح
سلام دوستان
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم
بعضی از dll ها رو میشه add refrence کرد ولی نمیشه در toolox اضافه کرد لطفا راهنمایی کنید

alimanam
شنبه 18 مهر 1388, 13:55 عصر
سلام دوستان
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم
بعضی از dll ها رو میشه add refrence کرد ولی نمیشه در toolox اضافه کرد لطفا راهنمایی کنید

با سلام

ببین دوست عزیز بعضی از Dynamic Link Library ها ( مخفف DLL ) به این صورت ( برای ) این نوشته میشن که از توابع درونشون استفاده کنیم و هیچگونه کنترل و رابط کاربری درونشون ندارن که به Toolbox وی بی دات نت یا هر زبونی Add بشن ( البته این موضوع به صورت مطلق صدق نمی کنه ) ولی Windows Control Library نمونه خوبی برای اون دسته از فایلهای dll هستن که چون از دسته Component ها هستن و دارای رابط کاربر می باشن به تول بار وی بی اضافه میشن و قابل Drag شدن به فرم می باشن . ( برای اطلاعات بیشتر میتونی درون MSDN سرچ کنی .)

یا علی

nima898
یک شنبه 19 مهر 1388, 09:29 صبح
سلام
فایل تو رفرنس اضافه نمیشه dll مربوط به تولید بارکده

nima898
دوشنبه 04 آبان 1388, 12:00 عصر
لطفا کمک کنید

nima898
سه شنبه 05 آبان 1388, 13:23 عصر
کسی نمیدونه چطور میشه dll اضافه کرد:ناراحت: