PDA

View Full Version : حرفه ای: مشكل با Resource

Golsha
پنج شنبه 16 مهر 1388, 11:11 صبح
سلام دوستان ميخواستم بدونم چه طوري ميشه با يه حلقه تمام فايل هاي توي Res رو خارج كرد . يعني به جاي اينكه براي خارج شدن هر فايل يه كد بنويسيم ، واسه همه يه كد بنويسيم و بندازيم توي حلقه .

بعد يه سوال ديگه اينكه من تمام اكتيو ايكس هايي كه توي برنامه ازش استفاده كردم رو وارد يه فايل RES كردم و يه كد نوشتم كه وقتي برنامه اجرا شد اول يه صفحه بياد و اين كامپوننتها توي System32 كپي بشه بعد برنامه اجرا بشه ولي نميدونم چرا توي كامپيوتر ديگه كامپوننتها كپي ميشن ولي بازم برنامه ارور ميده . اگه ميشه يا يه كد برام بنويسيد كه برنامه كامپوننت ها رو از توي فايل RES بخونه يا اگه اين كار امكان پذير نيست يه كد بنويسيد كه اول كامپوننتها رو كپي كنه و بعد هم ريجستر كنه كه ديگه ارور نده . خيلي ممنون .

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 16 مهر 1388, 17:49 عصر
سؤال اول: id فایل هارو به ترتیب شماره گزاری کنید. مثلاً از 101 تا 110. بعد تو یک حلقه که شمارنده همون id هست همه فایل هارو استخراج کنید. البته استفاده از حلقه برای استخراج فایل های Resource اصلاً کار درستی نیست.

سؤال دوم: از رویداد Initialize فرم برای استخراج کامپوننت ها استفاده کنید.

Golsha
پنج شنبه 16 مهر 1388, 17:53 عصر
ميشه بگيد چه طوري از رويداد Initialize استفاده كنم ؟؟؟

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 16 مهر 1388, 17:59 عصر
ميشه بگيد چه طوري از رويداد Initialize استفاده كنم ؟؟؟

Private Sub Form_Initialize()

End Sub

Golsha
پنج شنبه 16 مهر 1388, 18:04 عصر
ببخشيد من منظورم اين بود كه يه مثال بنويسيد تا بفهمم چه كار بايد بكنم ؟؟؟
شما فكر كنيد يه كامپوننت در يه فايل RES داريد حالا با توجه به چيزي كه نوشتيد يه كد توي Initialize بنويسيد كه بشه از كامپوننت استفاده كرد ...

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 16 مهر 1388, 18:09 عصر
شما همون دستوراتی رو که برای استخراج فایل می نویسید در رویداد Initialize قرار بدید. همین.

جهت اطلاع:
رویداد Initialize قبل از Load اتفاق میافته و رویداد Activate بعد از Load
این چیزی هست که خیلی اوقات بهش توجه نمیشه و برنامه نویس همه کدها رو تو یک رویداد (Load) قرار میده.

Golsha
پنج شنبه 16 مهر 1388, 18:16 عصر
ممنون دوست عزيز ولي بازم ارور ميده نميدونم چي كار كنم .

ارورش اينه كه كامپوننت RICHTX32.OCX ريجستر نشده .

sbs1313
سه شنبه 21 مهر 1388, 13:47 عصر
دوست من, شما نمیتونید بدون رجیستر کردن کامپوننت ها از اونها استفاده کنید
شاید واسه کامپوننت های ساده استفاده از دستور regsvr32 کارساز باشه