PDA

View Full Version : سوال: شناسایی زوج فیلد تکراری

farzane_fn
پنج شنبه 16 مهر 1388, 12:17 عصر
دوستای گلم سلام.صمیمانه برای همتون آرزوی موفقیت دارم.فرض کنید بخوایم شناسایی کنیم که فیلد تکراری وارد نشده باشه کدش اینه:

ADOQuery1.Active := False;
ADOQuery1.SQL.Clear;
ADOQuery1.SQL.Add('Select username From password WHERE username = '+QuotedStr(edit1.Text));
ADOQuery1.ExecSQL;
ADOQuery1.Active := True;
if ADOQuery1.IsEmpty = False then
showmessage('Error in input data..');

اما این برای زمانی هست که فیلد کلید ما تکی باشه ولی فرض کنید کلید از دو فیلد تشکیل شده باشه مثل field1 و field2 که این دو فیلد با هم کلید باشند.حال اگه بخواهیم ببینیم داده تکراری وارد شده یا نه چی کار باید بکنیم؟ اگه ممکنه کدش رو برام بزارین .ممنون می شم ...

Hamid.Kad
پنج شنبه 16 مهر 1388, 23:43 عصر
!

ADOQuery1.SQL.Add('Select username From password WHERE Field1 = '+QuotedStr (edit1.Text)) + ' and Field2=' + QuotedStr(edit2.text)

vcldeveloper
جمعه 17 مهر 1388, 01:09 صبح
من فکر کنم زبونم مو در آورد از بس گفتم برای اجرای SELECT از متد ExecSQL استفاده نمیشه، و فقط Open کرد (یا Active := True) کفایت میکنه! مستندات این متدها و خصوصیاتی که در کد ازشون استفاده می کنید را در Help دلفی مطالعه می کنید؟ یا همینطوری هر کدی هر جا دیدید، بدون اینکه بدونید چی کار میکنه، در برنامه تون ازش استفاده می کنید؟!

Hamid.Kad
جمعه 17 مهر 1388, 09:10 صبح
علی اقا حالا شما خین خودتو کثیف نکن :)
ایشون شیطون گولشون زد. قول میدن دیگه برای select از open و برای Update و Insert و Delete از execSql استفاده کنند. من ضمانت میکنم :)

farzane_fn
جمعه 17 مهر 1388, 14:37 عصر
من فکر کنم زبونم مو در آورد از بس گفتم برای اجرای SELECT از متد ExecSQL استفاده نمیشه، و فقط Open کرد (یا Active := True) کفایت میکنه! مستندات این متدها و خصوصیاتی که در کد ازشون استفاده می کنید را در Help دلفی مطالعه می کنید؟ یا همینطوری هر کدی هر جا دیدید، بدون اینکه بدونید چی کار میکنه، در برنامه تون ازش استفاده می کنید؟!
علی آقا سلام.چشم به روی چشم از این به بعد از این کد استفاده نمی کنم. و همونطوری که رفیقمون گفته بودن فقط برای Insert و Update و Delete از این کد استفاده کنم.از راهنماییتون هم متشکرم.