PDA

View Full Version : سوال: تفاوت #c با vb.net

aminsharifloo
پنج شنبه 16 مهر 1388, 22:17 عصر
با سلام خدمت دوستان
من حدوده 2 ساله با vb.net اشنا شدم و الان می تونم در حد خوب برنامه بنویسم چند تا از دستام پیشنهاد دادن برم سراغ C#
می خواستم منو راهنمایی کنین که این کار برام مفیده یا نه؟

mahdi_7610
پنج شنبه 16 مهر 1388, 22:34 عصر
بارها این موضوع مطرح شده .

سرچ کن .

تاپیک جامع برای مقایسه ی VB.net و سی شارپ (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=6481)

alireza_s_84
پنج شنبه 16 مهر 1388, 23:19 عصر
با سلام خدمت دوستان
من حدوده 2 ساله با vb.net اشنا شدم و الان می تونم در حد خوب برنامه بنویسم چند تا از دستام پیشنهاد دادن برم سراغ C#‎‎
می خواستم منو راهنمایی کنین که این کار برام مفیده یا نه؟
سلام دوست عزیز:
شما مشکل چندانی با تغیر زبان خود نخواهید داشت زیرا هردو از یک فریم ورک استفاده میکنن ولی تجربه شخصی بنده که مثل شما از VB.Net به C#‎ کوچ کردم میگه که شما تنها مشکلی که خواهید داشت سخت گیری (بسیار شیرین) زبان C#‎ است زیرا VB ما را بسیار راحت طلب بار آورده است.
در کل میتونید با یه خورده تمرین و ممارست به کلی Syntax رو به سمت C#‎ کوچ بدین و مطمئن باشید که C#‎ بسیار شما را دقیقتر و نکته بین تر میکند.
به نظر من برای شروع میتونید تمامی پروژه هایی رو که به زبان VB نوشتید رو به #C تغییر بدین(کاری که من کردم) اینطوری هم برنامه کاری دارید و هم درگیر سوژه و موضوع برنامه نویسی نخواهید شد و در مدت زمان اندکی با قابلیتهای زبان جدید آشنا میشید.
سعی کنید اگر کامپوننتی ، برنامه ای و یا وبسایتی رو با VB نوشتید به #C تغییر بدین و اینطوری راحت به دستور زبان جدید عادت می کنید.
موفق باشید

keivan mousavi
جمعه 17 مهر 1388, 00:17 صبح
توي يك كتاب داشتم ميخوندم C#.NET قابليت چرخش 180 درجه داره و جزو معدود زبانهايي هستش كه شما ميتونيد بوعد برنامه رو تغيير بدي

ولي جدا از تمام مسائل تئوري كه براي مقايسه بين زبانها مطرح ميشه من #C را دوست دارم به اين علت كه خيلي شبيه به زبان پدران خود يعني C و ++C هستش واگه روزي بخوام تغيير مزاج بدم مشكل چنداني نسبت به كد نويسي ندارم

Arash_janusV3
شنبه 18 مهر 1388, 13:42 عصر
سلام دوست
منم تقریبا شرایط تو را داشتم ولی 3 سال vb.net خوندم کلاس رفتم استاد گرفتم ....
ولی الان 3 ماهه اومدم C# باور کن الان توانایی نوشتن پروژه را دارم مهم نیست چه زیانی باشه مهم اینکه قابل فهم باشه
C# زبانش حرفی تره یعنی اگر انگلیسیت خوب باشه خیلی راحت میشی
من الان علاقم نسبت به برنامه نویسی بیشتر شده وقته بیشتری می ذارم ولی زمان vb تمایلی نداشتم
با C# می تونی سخت افزار سیستم را شناسایی کنی
تشکر را بزن
by

ASKaffash
شنبه 18 مهر 1388, 13:50 عصر
سلام
تقریبا از نظر فدرت هیچ فرقی بین #C و VB نیست ولی آینده برای #C شفاف تر است

keivan mousavi
شنبه 18 مهر 1388, 20:36 عصر
تقریبا از نظر فدرت هیچ فرقی بین C#‎ و VB نیست ولی آینده برای C#‎ شفاف تر است

دوست عزيز اينو قبول ندارم #C داراي استثناهاي زيادي هستش و همين استثنا ها باعث قدرت #C شده

ASKaffash
یک شنبه 19 مهر 1388, 08:08 صبح
دوست عزيز اينو قبول ندارم C#‎ داراي استثناهاي زيادي هستش و همين استثنا ها باعث قدرت C#‎ شده

سلام دوست عزیز
قبلا در همین تالار یک تاپیک ایجاد شد با حدود 2000 پست و بحث همین موضوع بود و طرفهای C# و VB.net هردو معادل تمام قدرتهای هر دو را مقایسه کردند ولی هیچ کدام نتوانست قدرت یکی بر دیگری را اثبات کند (اگر خواستی جستجو کن) من خودم طرفدار C# هستم ولی تعصب ندارم بنظرم Syntax زبان C# خوش دست تر است و آینده دار تر همین.

nima898
یک شنبه 19 مهر 1388, 12:52 عصر
ولی تجربه شخصی بنده که مثل شما از VB.Net به C#‎‎ کوچ کردم میگه که شما تنها مشکلی که خواهید داشت سخت گیری (بسیار شیرین) زبان C#‎‎ است زیرا VB ما را بسیار راحت طلب بار آورده است.

جالبه خیلی ها از سختگیری #c تعریف میکنن
دوست عزیز تاکید میکنم قصد توهین ندارم ولی مگه ما مازوخیسم داریم

keivan mousavi
یک شنبه 19 مهر 1388, 13:17 عصر
دوست عزیز تاکید میکنم قصد توهین ندارم ولی مگه ما مازوخیسم داریم

مازوخيسم يك بيماري رواني هستش كه ميل جنسيو از طريق ضربه ضدن به بدن ديگران رفع ميكنه

نه دوست عزيز من شخصاً مازوخيسم ندارم

منظور اين دوستمون اينه كه اين سختگيريها باعث پيشرفت برنامه كاهش باگها و افزايش كارايي ميشه

nima898
یک شنبه 19 مهر 1388, 13:42 عصر
دوست عزیز من قصد توهین نداشتم ضمنا اون تعریفی که کردید اسمش سادیسمه
مازوخیسم یعنی خود آزاری

saeedr22
یک شنبه 19 مهر 1388, 14:06 عصر
تو ایران کسی نتونسته 100 % استفاده رو از این 2تا بکنه.
اکثراً هم کسی که Vb.net کار کرده C# کار نمی کنه. و کسی هم که C# کار کرده Vb.net کار نمی کنه.
پس لطفاً همینجوری نظر ندید.
کاری نکنین که مایکروسافت از تولید این 2تا پشیمون بشه.

keivan mousavi
یک شنبه 19 مهر 1388, 15:57 عصر
دوست عزیز من قصد توهین نداشتم ضمنا اون تعریفی که کردید اسمش سادیسمه
مازوخیسم یعنی خود آزاری

بله درسته من يك لحظه قاطي كردم

گرچه فرق چنداني هم نداره