ورود

View Full Version : مشكل با ريموت وصل شدن به سرور

sav68.net
پنج شنبه 16 مهر 1388, 22:25 عصر
سلام دوستان

من قبلا بخش رو گشتم (خيلي زياد) مشكلم حل نشد.

من ميخوام با ورژن developer اس كيو ال سرور 2005 به ديتابيس سرور وصل شم

هر كاري ميكنم كه با پي سي نميتونم ولي با لپ تاپ خيلي راحت وصل ميشم (هر دو وژن دولوپر هستن)

اين قضيه تا قبل ديشب كه من بكآپ ويندوز لپ تاپ رو برگردوندم بود اما از امروز ديگه با لپ تاپ هم نميتونم ريموتي وصل شم

بنظرتون مشكل از كجاست؟

آيا براي ريموت وصل شدن بايد تنظيم خاصي انجام داد؟

البته قبلا دوستان در همين بخش راه حل داده بودند كه با اونها مشكلم حل نشده

bad_boy_2007
جمعه 17 مهر 1388, 21:39 عصر
1- از اتصال شبكه اطمينان حاصل كنيد
2-فايروال را خاموش كنيد
3-حتي الامكان SQLBrowser Service را در سرور فعال كنيد (بصورت پيش فرض غير فعال است)
4-با استفاده از "SQL Server Surface Area Configuration" تنظيمات Remot را فعال كنيد
5-به يوزر Guest را در سمت سرور اجازه LogIn بدهيد

sav68.net
یک شنبه 19 مهر 1388, 15:34 عصر
سلام

1- مطمئنم
2- خاموشش كردم
3- به سرور دسترسي ندارم (روي اينترنت است - كانادا)
4- فعال كردم
5- به سرور دسترسي ندارم

6- بازم وصل نشد و پيام خطا داد

TITLE: Connect to Server
------------------------------
ADDITIONAL INFORMATION:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 53)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=53&LinkId=20476

bad_boy_2007
یک شنبه 19 مهر 1388, 18:57 عصر
اين خطا مربوط به مورد 4 ام هست و هنوز به 5 امين نرسيدين

اجازه دسترسي Remot به سرور وجود ندارد ، مجددا برسي كنيد كه حق دسترسي به سرور را داريد يا خير و اجازه كانكت TCP را نيز فعال نماييد

sav68.net
یک شنبه 19 مهر 1388, 22:41 عصر
سلام
ممنون

راستش مطمئنم كه مشكل در كلاينت است
چون قبلا با لپ تاپ راحت كانكت ميشدم و اين مشكل در پي سي وجود داشت
ولي بعد كه ويندوز لپ تاپ رو عوض كردم اين مشكل براي لپ تاپ هم بوجود اومد

به پشتيباني گفتم اونا هم گفتند كه ما براحتي ريموت به ديتابيست تو سرور وصل ميشيم و مشكل از سمت كلاينت است كه من حرف اونا رو قبول دارم

در ابزار SQL Server Surface Area Configuration من از قسمت ريموت كانكشنز local and remote connections رو انتخاب كردم و از قسمت زيريش use both tcp/ip and named pips رو انتخاب كردم

آيا اين تنظيمات درست است؟

sav68.net
سه شنبه 21 مهر 1388, 21:22 عصر
راهنمايي كنيد لطفا