PDA

View Full Version : مبتدی: تفاوت Oracle ،SQL server و Mysql

hgh1551
پنج شنبه 16 مهر 1388, 23:37 عصر
سلام
امیدوارم حال همگی خوب باشه؟
می خواستم تفاوت های اصلی بین Oracle ، SQL Server و Mysql رو بدونم؟
اگه امکانش هست نقاط قوت و ضعف هر کدام را به زبان ساده و دقیق توضیح بدین؟
خیلی ممنونم...

babila
جمعه 17 مهر 1388, 23:03 عصر
شما سوال سختی پرسیدین و اظهار نطر در این مورد خیلی سخته و به نطر من تنها کسی می تونه در این مورد اظهار نطر بکنه که بر هر سه تای این محصولات تسلط کافی داشته باشه و بتونه در مورد نقاط قوت و ضعف هر کدوم برای ما حرف بزنه(با استدلال کافی).
من با اوراکل و SQL Server تا حدودی کار کردم.در ساده ترین حالت می تونم بگم که:
1-SQL Server نسبت به اوراکل یادگیریش ساده تره چون دارای option های کمتری نسبت به اوراکل هست. در عوض اوراکل شاید به دلیل همین optional تر بودنش قابل انعطافتره.
2-چون SQL Server محصول مایکروسافته با دیگر محصولات مایکروسافت مخصوصا VS.NET هماهنگتره.
3-SQL Server بر روی windows می تونه کار بکنه(فکر می کنم فقط ویندوز) ولی اوراکل بر روی سایر platform ها هم ورژن های خاص خودشو داره.
4-SQL Server فقط یک DBMS هست ولی با اوراکل میشه چرخه تولید یک نرم افزار رو کامل کرد. (از مرحله تحلیل و پیاده سازی تا آخر).
این مطالب تنها نقطه نظرات و تجارب شخصی من بود و به نظر من:
1- برای هر سیستمی بسته به اندازه و کاربرد و هزینه و سایر پارامترهای تاثیر گذار در پروژه باید ابزارهای مناسب انتخاب بشه
2-میزان تسلط به هر یک از ابزار ها می تونه نقش تعیین کننده ای در کارآئی آن محصول داشته باشه. برای مثال شاید برنامه نویسی بتونه با دیتابیس Access و داشتن تسلط کافی به آن سیستمی رو با یک کارآئی قابل قبول ارائه بکنه و در مقابل برنامه نویس دیگری هم به علت عدم دارا بودن شناخت و تسلط کافی به ابزار مورد استفاده اش (اوراکل یا SQL Server) نتونه یک سیستم ساده رو هم به نحو احسن ارائه بکنه.
نتیجه گیری در مورد این سه محصول بزرگ به این سادگی ها هم نیست و باید تحقیقات زیادی صورت بگیره و با استدلال و منطق کافی همراه باشه.