PDA

View Full Version : قسمت رزرو در برنامه تاکسی سرویس

hamid1
جمعه 17 مهر 1388, 05:31 صبح
من یک برنامه تاکسی سرویس با زبان c# نوشته ام حال می خواهم ساعت خاصی را در روز برای مسافر رزرو کنم به گونه ای که اگر به آن زمان خاص رسیدیم برنامه به من یک پیغام بدهد .
فکر می کنم که مادامی که برنامه من در حال اجرا است و من دارم با بخش های مختلف آن برنامه ( مثلا ثبت مشترک و ... ) کار می کنم باید ساعت سیستم چک شود تا زمانی که به آن ساعت خاص رسید پیغام دهد چگونه باید این کار را کنم ؟ خواهش می کنم به طور کامل راهنمایی ام کنید که چگونه این قسمت رزرو را باید برنامه نویسی کنم .

مهدی رحیم زاده
جمعه 17 مهر 1388, 07:35 صبح
والا فک کنم همونی که شما گفتید درسته . باید مدام این موضوع رو چک کنید. اما بازه زمانی رو بیشتر کنید.
مثلا هر 5 دقیقه یک بار

toopak
جمعه 17 مهر 1388, 10:32 صبح
شما اطلاعات مربوط به رزرو رو بزارید تو یک جدول دیگه(یعنی تو همون جدول سرویس ها نزارید) که جدول سبک باشه،بعد هم میتونید هر دقیقه چک کنید که آیا زمان جاری سیستم با زمانی که تو بانک ذخیره شده یکی هست یا نه
اگر بود که بقیه اطلاعات رو هم بیرون میکشید و تو فرم سرویس نمایش میدید تا ثبت بشه

hamid1
جمعه 17 مهر 1388, 11:24 صبح
با تشکر از پاسختان
مشکل من در این است که زمانی که با برنامه داریم کار می کنیم مثلا ثبت مشترک ، راننده و ... یک سری کد در حال اجرا است حال چطور باید همزمان با این موضوع من هر یک دقیقه ساعت سیستم را چک کنم ؟ کد مربوط به چک کردن ساعت را باید در کدام قسمت برنامه بنویسم ؟

esmartiz_red
جمعه 17 مهر 1388, 11:50 صبح
با استفاده از یک Thread جداگانه

DataMaster
جمعه 17 مهر 1388, 11:56 صبح
با استفاده از یک Thread جداگانه
من زياد با C# آشنا نيستم
ولي اگه يك تايمر به صورت Thread داشته باشي فكر كنم خيلي كمك كنه

shahram_akbari
جمعه 17 مهر 1388, 16:15 عصر
راحته. با Timer

cimiarnm
جمعه 17 مهر 1388, 21:56 عصر
دوست عزیز اولین کاری که باید بکنی اینه که طالاعات مربوط به رزو را در هنگام باز شدن برنامه فرخوانی بکنی و آنها را در یک جدول (table) قرار بدهی (dataset) . اگر در زمان اجرای برنامه اطلاعات رزو تغییر کردن همان لحظه ای که اطلاعات پایگاه داده آپدیت میشوند بعد از ذخیره اطلاعات باید این جدول را آپدیت کنی . خوب تا اینجا چون اطلاعات توی حافظه رم قرار میگیرد مشکلی در سنگینی برنامه پیش نمیاد در ثانی حجم اطلاعات رزو هم اصولا نباید زیاد باشه چون حداکثر مثلا 100 الی 200 مشتری رزرو ساعت میکنند دیگه از اینکه که بیشتر نیست! در هنگام قرار دادن اطلاعات در جدول هم باید دقت کنی اطلاعاتی که زمان رزرو آنها از ساعت جاری سیستم قبلتر است دیگر تاریخ گذشته شده اند و نیازی به چک ندارند . خوب حالا باید یک تایمر تعریف کنی و قسمت کد نویسی اون محتویات این جدول را با تاریخ سیستم چک کنی هر کدوم که وقتش رسیده اونو از جدول حذف و به کاربر اطلاع بدی . زمان چک کردن تایمر هم حتی یک دقیقه به یک دقیقه میتونه باشه من از این روش در یک برنامه استفاده کرده ام و به خوبی هم جواب داده
موفق باشید

kh1387
جمعه 17 مهر 1388, 22:23 عصر
با تشکر از پاسختان
مشکل من در این است که زمانی که با برنامه داریم کار می کنیم مثلا ثبت مشترک ، راننده و ... یک سری کد در حال اجرا است حال چطور باید همزمان با این موضوع من هر یک دقیقه ساعت سیستم را چک کنم ؟ کد مربوط به چک کردن ساعت را باید در کدام قسمت برنامه بنویسم ؟
دوست خوبم
شما می توانید با یک شرط در قسمت لود فرم اصلی، که اگر جدول رزروی ردیفی داره، ببینه ساعتش با ساعت سیستم یکی است و اون وقت پیام دهد.:چشمک:

shima_85
یک شنبه 19 مهر 1388, 10:09 صبح
من زياد با C#‎ آشنا نيستم
ولي اگه يك تايمر به صورت Thread داشته باشي فكر كنم خيلي كمك كنه

سلام
آیا باید تایمر را همراه با Thread استفاده کنیم؟؟مگه تایمر ،خودش کار Thread را نمی کند؟

cimiarnm
یک شنبه 25 بهمن 1388, 23:04 عصر
با تشکر از پاسختان

دوست عزیز این کار خیلی راحته کافی است به برنامه یک timer اضافه کنی میتونی timer رو تو toolBox ببینی. بعد روی تایمر دابل کلیک کن رویدادی برات ساخته میشود این رویداد در فواصی زمانی که مشخص میکنی اجرا میشوند یعنی چه؟ تو قسمت پروپرتیز timer زمان رو میتونی تنظیم کنی مثلا یک دقیقه حالا تو اون رویداد کدهای خودت را بنویس . حالا تنا ماری که باید بکنی اینه که هنگام لود فرم یا زدن یه کلید خاص توسط کاربر تایمر رو start کنی یعنی بصورت زیر

Timer1.start()

در این حالت کدهای داخل اون رویداد هر یک دقیقه ( یا هر زمانی که مشخص کرده ای اجرا میشود)