PDA

View Full Version : سوال: نحوه كار با IList

hamedgadiri
جمعه 17 مهر 1388, 09:14 صبح
سلام
من با استفاده از يك IList مي خوام اطلاعاتي كه توسط جستجو پيدا شده است و در داخل يك Datagrid قابل دسترس است را به يك فرم ديگري منتقل نمايم.
الان تا مرحله قرارگرفتن اطلاعات از Datagrid در داخل IList رو انجام دادم و ILst رو در داخل فرم مورد نظر كپي مي كنم ولي نمي توانم به مقادير هي ريك از فيلدها دسترسي پيدا كنم
لطفا مرا راهنمايي كنيد. :افسرده:
كد مربوط به فرمي كه در آن فراخواني شده است:

public static IList<DBClass.studentInfo> _stInfo;
public static void SetStudentInfo(IList<DBClass.studentInfo> stInfo)
{
_stInfo = stInfo;
}
الان تمام فيلدهايي كه توسط Datagrid پيدا شده در داخل stInfo است ولي نمي توان به هريك از مقادير فيلدهاي خاص دسترسي پيدا كرد.
با تشكر

اَرژنگ
جمعه 17 مهر 1388, 09:22 صبح
سلام
من با استفاده از يك IList مي خوام اطلاعاتي كه توسط جستجو پيدا شده است و در داخل يك Datagrid قابل دسترس است را به يك فرم ديگري منتقل نمايم.
الان تا مرحله قرارگرفتن اطلاعات از Datagrid در داخل IList رو انجام دادم و ILst رو در داخل فرم مورد نظر كپي مي كنم ولي نمي توانم به مقادير هي ريك از فيلدها دسترسي پيدا كنم
لطفا مرا راهنمايي كنيد. :افسرده:
كد مربوط به فرمي كه در آن فراخواني شده است:

public static IList<DBClass.studentInfo> _stInfo;
public static void SetStudentInfo(IList<DBClass.studentInfo> stInfo)
{
_stInfo = stInfo;
}
الان تمام فيلدهايي كه توسط Datagrid پيدا شده در داخل stInfo است ولي نمي توان به هريك از مقادير فيلدهاي خاص دسترسي پيدا كرد.
با تشكر

استفاده بیجا از static همین عقوبتها را هم دارد. لطفا دلیل اینکه از static استفاده کردید را بیان کنید، و یا اینکه منبعی که استفاده از static به این شکل را به شما نشان داده بگید. برایه جوابتان، کلمه static را پاک کنید، بهش در نمونه فرم دسترسی خواهید داشت. در آینده قبل از استفاده از static روشهایه درست را جستجو کنید یا همینجا بپرسید. در ضمن، اینکه این نوع استفاده را از کجا برداشت کردید را هم بفرمائید، به حل کردن مشکلتان کمک میکنه، یا هم اینکه یک کپی از پروژه‌تان را بفرستید. ایده کپی کردن مقادیر به این شکل بین فرمها چیه؟ این روش از لحاظ پیاده کردن Bsuiness Rules اشکال دارد، ولی اینکه دارند سعی میکند چه اعمالی را شبیه سازی کنند را یکمی درک میکنم. موفق باشید پروژه‌تان را بفرستید درستش کنیم.

hamedgadiri
شنبه 18 مهر 1388, 19:08 عصر
ممنون از اينكه پاسخ دادين
مشكله من اينه كه مي خوام اطلاعاتي كه توسط ديتاگريد پيدا شده با استفاده از IList به فرم ديگر انتقال دهم علت تعريف static هم همينه
اگه شما راه حلي داريد بفرماييد
پروژه من خيلي قاطي پاتي است ولي باز هم سعي مي كنم براتون بفرستم.

اَرژنگ
یک شنبه 19 مهر 1388, 10:19 صبح
ممنون از اينكه پاسخ دادين
مشكله من اينه كه مي خوام اطلاعاتي كه توسط ديتاگريد پيدا شده با استفاده از IList به فرم ديگر انتقال دهم علت تعريف static هم همينه

استفاده از استاتیک برایه انتقال اطلاعات بین اشیا روش اشتباه است. نمیدونم منبع اینکه برایه اینکار شما به استاتیک احتیاج دارید کی و یا کجا هست، ولی کاملا دارند یک روش اشتباه را به شما یاد میدن.
سوای اینکه هیچ دلیلی برایه استفاده از استاتیک در این مورد نیست، استفاده از استاتیک اشکالات دیگری هم بوجود میاره.

اگه شما راه حلي داريد بفرماييد

قبلا یک مثال برایه بدست آوردن اطلاعات از یک فرم با داتاگرید ویو ، در همین تالار فرستاده بودم، منتها احتیاجی به استفاده IList از نداشت و استفاده List کافی بود (اگرچه استفاده از IList بیشتر ژنریک است ولی برایه اینکه مثال را ساده نگه‌دارم استفاده نکردم).
گفتم ممکن است که شما دارید از یک EntityFrameWork که بوسیله Interface از BusinessObjects استفاده میکنه استفاده میکنید، برایه همین هم مطمعن نبودم که مشکل اصلیتان چی ممکنه باشد.
میتونید در مثالم به جایه List از IList استفاده کنید و کارتان را شاید راه بندازه، ولی بدانه اینکه مشکل اصلی شما چی هست را واقعا بدانم ، نمیخواهم گمراهتان کنم و بفرستمتان دنبال چیزی که ممکن است جوابتان نباشد.

پروژه من خيلي قاطي پاتي است ولي باز هم سعي مي كنم براتون بفرستم.

لازم نیست همه پروژه را بفرستید، فقط ۲ تا فرمی که باهاشان مشکل دارید کافیه.

فقط یک درخواست:
منبع این روش اشتباه استفاده از استاتیک را کجا دیدید را لطفاً بگید، بهشان روش درست را نشان بدیم.