PDA

View Full Version : حرفه ای: @____ ارسال فایل از طریق خط تلفن (با مودم) !؟

armanikurd
جمعه 17 مهر 1388, 13:28 عصر
@

دورود

مودم ها کاربردهای فراوانی دارن ازجمله:
ارتباط با اینترنت، استفاده در تلفن های گویا، شماره گیری با کامپیوتر، ضبط و پخش مکالمه و ...

یکی دیگه از این کاربردها؛ ارسال فایل (هر نوع فایلی) از طریق یک کامپیوتر با کامپیوتر دیگه هستش. :گیج:

البته منظور این تپیک من، دقیقا برنامه نویسی این عملیات هست نه استفاده از سایر نرم افزارهای و اپلیکیشن های دیگه مثل Hyper Terminal و ... :چشمک:

توجه شود که از طریق شبکه داخلی و اینترنت، این عمل قابل اجراست؛ اما بدون نیاز به اتصالات شبکه و اینترنت؛ و تنها با وجود ارتباط خط تلفن به مودم هر دو تا کامپیوتر و با دانستم شماره تلفن مبدا و مقصد و نهایتا با برنامه نویسی مناسب میشه این کار رو انجام داد.

در واقع باید یه برنامه کلاینت/سرور نوشت تا هر دو تا امکان ارسال و هم امکان دریافت فایل رو داشته باشن...

از دوستان گرامی دعوت میشه نظراتت، کامپوننت ها، نمونه کد ها و ایده های خودشونو مطرح کنن تا همه استفاده کنن... :تشویق:

سپاس

Hossis
جمعه 17 مهر 1388, 13:58 عصر
اگر همچین کدی پیدا بشه خیلی خوب میشه ولی خودم با مودم و شبکه کار نکردم نمی دونم از کجا باید شروع کرد. لطفا اگه می تونید خودتون اولشو شروع کنید.
به نظر من مشکل و مسئله اصلی ، ایجاد ارتباط تلفنی بین دو رایانه و ایجاد شبکه است و فکر نکنم با وی بی بتوان چنین کاری کرد.

sh
شنبه 18 مهر 1388, 00:30 صبح
و فکر نکنم با وی بی بتوان چنین کاری کرد

چه در زمان VB 6.0 و چه با Visual Basic 2008 براحتی میشه این کار رو پیاده سازی کرد

برای ارسال فایل با مودم باید از پروتوکل های مربوطه استفاده کرد (zmodem - xmodem , ...)

در ویژوال بیسیک 6 از Mscomm Activex
در نسخه 2008 از Serial Port Component

البته سورس و کامپوننتهایی هم برای این کار وجود داره که با جستجو پیدا میکنین