ورود

View Full Version : مشکل با Session ، به جای Session از چی استفاده کنم؟

arian_P
شنبه 18 مهر 1388, 12:30 عصر
سلام
من داخل سایتم چند متغیر سراسری دارم که محتوای آنها رو داخل Session ریختم و در همه صفحاتی که با این محتویات کار دارم پر یا خالی بودن session ها رو چک می کنم و اگر خالی بودن چون کد صفحه خطا میده، کاربر رو به صفحه لاگین میفرستم تا دوباره لاگین کنه و سشن از اول پر بشن
اما تعداد دفعاتی که کاربر رو به صفحه لاگین می فرسته خیلی زیاد شده، انگار که این سشن ها خیلی زود خالی می شن و این امر خیلی دردسر ساز شده ، از دوستان خواهش می کنم منو راهنمائی کنن که به جای سشن از چی استفاده کنم یا چکار کنم که مشکلم با سشن بر طرف شه؟
من در قسمت sessionState مقدار timeout را 60 گذاشتم ولی خیلی زود تر از اینها می پره، لطفا منو راهنمایی کنین ؟

BahmanDB
شنبه 18 مهر 1388, 12:54 عصر
اینم کدش :

if (Convert.ToBoolean(Session["iamlogged"]) == true)
{
if (Session["username"] != "")
{

}
else
Response.Redirect("loggin.aspx");
}
else

arian_P
شنبه 18 مهر 1388, 13:42 عصر
اینم کدش :

if (Convert.ToBoolean(Session["iamlogged"]) == true)
{
if (Session["username"] != "")
{

}
else
}
else

مهندس ، این کد رو بنده هم استفاده کردم :) مشکل من اینه که سشن زیاد می پره (خالی میشه) و زیاد کاربر رو به صفحه لاگین می فرسته ، با این مشکل باید چیکار کنم؟

alisebt
شنبه 18 مهر 1388, 22:04 عصر
از كوكي هم ميتونيد استفاده كنيد.

mahdi_farhani
شنبه 18 مهر 1388, 22:17 عصر
Session TimeOut رو تنظیم کنید .
در ضمن اگر Session برای نگه داری هویت کاربر و تصدیق هویت استفاده کردید پیشنهاد میکنم معلومات خودتون را در مورد نحوه تشخیص هویت در دات نت بیتشر کنید.

naeeme
یک شنبه 19 مهر 1388, 09:16 صبح
من پیشنهاد می کنم از Querystring استفاده کنید.

mahdi_farhani
یک شنبه 19 مهر 1388, 15:44 عصر
من پیشنهاد می کنم از Querystring استفاده کنید.
شما که بدترش کردید !! چرا از تصدیق هویت خود دات نت استفاده نمیکنید ؟
session و Querystring و .... مربوط به asp کلاسیک هست استفاده از اینها پیشنهاد نمیشه ، مگر اینکه حرفه ای باشید و خودتون بتونید امنیت رو تو این موارد ایجاد کنید

mobin-co
دوشنبه 27 مهر 1388, 10:16 صبح
من هم همین مشکل رو دارم چطور میشه از امنیت خود دات نت بدون استفاده از کنترل ها استفاده کرد
من سعی کردم اما user.identity و ... readonly هستن میشه راهنمایی کنین؟

jafarnia
سه شنبه 28 مهر 1388, 18:31 عصر
Session TimeOut رو تنظیم کنید .

من روي يك Interanet خاصيت TimeOut رو 99 تنظيم كردم اما تاثيري نداشت. از طريق تنظيمات IIS كل وب سرور رو 99 دقيقه تنظيم كردم، ولي بازهم عمل نميكنه.
لطفاً راهنمايي ؟؟؟

Alghoochi
سه شنبه 28 مهر 1388, 23:17 عصر
پس باید چی کار کرد؟

کسی یه مقاله کامل درباره عضویت تو Asp.net یا Membership on Asp.net سراغ نداره