PDA

View Full Version : مبتدی: طراحی مستر پیج

hashemi85sep
شنبه 18 مهر 1388, 15:40 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی
میخواستم شروع به طراحی یه سایت کنم ولی در همین ابتدای کار به مشکل ساخت مستر پیج بر خوردم .. و نمیدونم چطوری یه مستر پیج طراحی کنم...

لطفا کمک کنییییییییییییییییییییید.. .

alisebt
شنبه 18 مهر 1388, 15:59 عصر
Web Site --->Add New Item ---> Master Page
اسم فایل رو بدید و والسلام.

برای content page ها هم بعد از انتخاب Web Form اون پایین تیک گزینه ی Select Master Page رو بزنید تا ازتون آدرس Master Page رو بگیره.

Saber_Fatholahi
شنبه 18 مهر 1388, 15:59 عصر
سلام دوست من
این آدرس (http://www.asp.net/guidedtour2/s15.aspx)یه نگاه بنداز
موفق باشی

hashemi85sep
شنبه 18 مهر 1388, 16:18 عصر
ممنون آقای فتح الهی
ولی لینکی دیگه ای نیست که با 2008 آموزش بده.. چون با هم فرق داره

بازم ممنون

s.Jabbari
شنبه 18 مهر 1388, 18:15 عصر
تفاوت master page با Ajax master page چیه؟

hashemi85sep
شنبه 18 مهر 1388, 22:00 عصر
تفاوت master page با Ajax master page چیه؟

اگه اشتباه نکنم همون مستر پیجه فقط از فناوری ای جکس درش استفاده شده برای سرعت بخشیدن به سایت....

{اگه اشتباه نکنم}

hasiby
شنبه 18 مهر 1388, 23:20 عصر
ممنون آقای فتح الهی
ولی لینکی دیگه ای نیست که با 2008 آموزش بده.. چون با هم فرق داره

بازم ممنون
توی 2008 موقع new item باید web content form رو بزنی و بعد master page مورد نظرتو انتخاب کنی

shocraneh
یک شنبه 19 مهر 1388, 07:10 صبح
من شنیدم که مسترپیج شیوه جالبی نیست و خیلی سرعت رو پایین میاره. (توصیه شد که از web user control استفاده کنیم اولش حواسم نبود بعد دیدم همون user control رو aplication است که خوب به مسترپیج ربطی نداره ). حالا دوستان گفتن ajax .نمی دونم روش بهینه همینه یا نه ؟ آخه تو سایت دوستان گفته بودند استفاده افراطی از ajax خوب نیست نمی دونم تا چه حد صحت داره؟؟؟
من تازه دارم شروع می کنم . راجع به atlas هم یه چیزایی خوندم . می گم من فعلا بهتره همون ajax رو یاد بگیرم بعد ......یانه از همون اول atlas .... فرق اساسی دارن یا .....
ممنونم

redflight
شنبه 04 شهریور 1391, 10:32 صبح
من شنیدم که مسترپیج شیوه جالبی نیست و خیلی سرعت رو پایین میاره. (توصیه شد که از web user control استفاده کنیم اولش حواسم نبود بعد دیدم همون user control رو aplication است که خوب به مسترپیج ربطی نداره ). حالا دوستان گفتن ajax .نمی دونم روش بهینه همینه یا نه ؟ آخه تو سایت دوستان گفته بودند استفاده افراطی از ajax خوب نیست نمی دونم تا چه حد صحت داره؟؟؟
من تازه دارم شروع می کنم . راجع به atlas هم یه چیزایی خوندم . می گم من فعلا بهتره همون ajax رو یاد بگیرم بعد ......یانه از همون اول atlas .... فرق اساسی دارن یا .....
ممنونم

استفاده از مستر پیج اتفاقا من شنیدم خیلی بهتره! مثلا برای صفحه های اصلی ات از ممستر پیج استفاده کن بقیه رو با css قالب بده
اما برای header and menu مستر پیج خیلی عالیه کار هم راحت تر می کنه