PDA

View Full Version : سوال: ویرایش گریدویو

pbiuki630
یک شنبه 19 مهر 1388, 09:52 صبح
سلام دوستان
یک جدول دارم که با دیتاگرید ویو نمایش داده میشه وقتی میخوام update کنم روی رکورد مورد نظر میرم و ویرایش میکنم،حالا میخوام وقتی دکمه ثبت یا همون ویرایش رو میزنم توی ذیتا گرید ویو ببینم ولی چون تعداد رکوردم بالاست نمیخوام از اول گرید ویو رو پر کنه،میخوام فقط قسمت جدید رو اضافه یا همون up date کنه،آیا میشه همچین کاری کرد؟

با سپاس

kh1387
یک شنبه 19 مهر 1388, 10:07 صبح
دوست خوبم
این راه شدنی است.
اما یه پیشنهاد:
شما بهتره از یک DataTable استفاده کنید و با آپدیت کردن اون دیگه مشکلی نخواهید داشت.

pbiuki630
یک شنبه 19 مهر 1388, 10:25 صبح
دوست خوبم
این راه شدنی است.
اما یه پیشنهاد:
شما بهتره از یک DataTable استفاده کنید و با آپدیت کردن اون دیگه مشکلی نخواهید داشت.

ممنون،یعنی همون کدی که برای گریدویو نوشتم برای data table مینویسیم؟

kh1387
یک شنبه 19 مهر 1388, 11:16 صبح
ممنون،یعنی همون کدی که برای گریدویو نوشتم برای data table مینویسیم؟
جهت تشکر کافیه دکمه تشکر رو کلیک کنید.
دقیقا. شما اطلاعات رو در داخل DAtaTable دستکاری کن و تغییر بده، بعد با استفاده از خاصیت DataSource DGV اونو به دیتا گرید ربط بده
موفق باشید

pbiuki630
یک شنبه 19 مهر 1388, 12:09 عصر
دقیقا. شما اطلاعات رو در داخل DAtaTable دستکاری کن و تغییر بده، بعد با استفاده از خاصیت DataSource DGV اونو به دیتا گرید ربط بده
موفق باشید

میشه یه مثال از کد نویسی data table برام بذارید نمیدونم چه خصوصیتهاییش باید تنظیم بشه تا درست نمایش بده

kh1387
دوشنبه 20 مهر 1388, 00:38 صبح
اینهم یه نمونه کار با DataTable
نحوه ایجاد دیتا تیبل + اضافه کردن اطلاعات به آن + اضافه کردن اطلاعات در هنگام اجرا + لینک به گرید ویو

pbiuki630
دوشنبه 20 مهر 1388, 09:03 صبح
اینهم یه نمونه کار با DataTable
نحوه ایجاد دیتا تیبل + اضافه کردن اطلاعات به آن + اضافه کردن اطلاعات در هنگام اجرا + لینک به گرید ویو

با تشکر،اگر بخوام اطلاعات از data base بریزم تو dt باید چه کدی نوشت؟

saber4166
دوشنبه 20 مهر 1388, 11:11 صبح
با تشکر،اگر بخوام اطلاعات از data base بریزم تو dt باید چه کدی نوشت؟

سلام

DA = newOleDbDataAdapter("SELECT * FROM sarfasl", COn);
DS = newDataSet();
DA.Fill(DS, "sarfasl");
COm_B = newOleDbCommandBuilder(DA);
DataTable dt = newDataTable();
dt = DS.Tables["sarfasl"];
dataGridView1.DataSource = dt;

ostovarit
یک شنبه 23 خرداد 1389, 01:23 صبح
موفق باشید
من از دیتاست استفاده کردم و کاربر پس ار ویرایش با کلیک روی دکمه اصلاح دیتاست رو آپدیت میکنم ... اما گاهی این تغییرات ذخیره میشه گاهی ذخیره نمیشه ... یا روی ستونی تغییرات ذخیره نمیشه و اگر چند ستون ویرایش بشه اون وقت تغییرات ذخیره میشه ... چرا؟!