PDA

View Full Version : تایمری که همش کار کنه

tehran2009
دوشنبه 20 مهر 1388, 22:23 عصر
دوستان عزیز راهی هست که یک تایمری توی برنامه بزارم که این تایمر حتی اگه برنامه اجرا نشده باشه کار کنه؟؟
چنین چیزی هست ؟؟؟
مثلاً بعد از 10 دقیقه برنامه را اجراکنه خود به خود بدون نیاز به اینکه کسی برنامه رو فعال کنه.

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 21 مهر 1388, 01:13 صبح
خب این تایمر باید یک جایی تعریف شده باشه یا نه؟ که تو برنامه شما تعریف میشه. حالا برنامه بدوم اجرا شدن چطور تایمر رو تعریف کنه؟!!!

مگر این که یه برنامه دیگه که تایمر داشته باشه و همیشه هم در حال اجرا باشه داشته باشیم تا مثلاً بعد از 10 دقیقه برنامه اصلی رو اجرا کنه.

Sepideh13
سه شنبه 21 مهر 1388, 11:03 صبح
سلام.من يك برنامه انبار و اموال با vb6 نوشتم. كدي لازم دارم كه با استفاده از اون، دو نفر بطور همزمان نتونند از طريق 1 نام كاربري يكسان وارد سيستم شوند.يعني سيستم تشخيص بده كه آيا كاربر قبلي از سيستم خارج شده يا نه.1 فيلد در db گذاشتم كه اگه كاربر خارج شد صفر بشه، اما اگه كاربر با error از سيستم بيرون بيفته،مشكل ساز ميشه. timer لازم داره انگار

hmz_arab
سه شنبه 21 مهر 1388, 13:05 عصر
سلام
شاید بتونید از Scheduled Tasks خود ویندوز استفاده کنید.

Sepideh13
سه شنبه 21 مهر 1388, 13:22 عصر
مرسي از راهنماييتون.اما آخه ازين طريق كه نميشه فهويد الان كدوم كاربر از سيستم استفاده ميكنه؟فكركنم به يه تايمر نياز دارم كه هر لحظه چك كنه از برنامه خارج شديم يا نه؟ اما نميدونم چطور؟لطفا يكي راهنماييم كنه

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 22 مهر 1388, 05:26 صبح
سلام.من يك برنامه انبار و اموال با vb6 نوشتم. كدي لازم دارم كه با استفاده از اون، دو نفر بطور همزمان نتونند از طريق 1 نام كاربري يكسان وارد سيستم شوند.يعني سيستم تشخيص بده كه آيا كاربر قبلي از سيستم خارج شده يا نه.1 فيلد در db گذاشتم كه اگه كاربر خارج شد صفر بشه، اما اگه كاربر با error از سيستم بيرون بيفته،مشكل ساز ميشه. timer لازم داره انگار

خب برنامه شما که برای همیشه error نداره، بالاخره error هاشو رفع می کنید. اما باز هم اگر همین موضوع خروج غیر عادی رو در نظر بگیریم، به نظر من علاوه بر اون فیلد در دیتابیس یک فیلد دیگر هم برای تاریخ و ساعت درنظر بگیرید. یا ادغام هرسه(مقدار0و1 ، تاریخ ، ساعت) با هم در یک فیلد.
اگر کاربری وارد شده مقدار 1 به همراه تاریخ و ساعت درج می شود. و با وارد شدن یا خارج شدن کاربر از هر فرمی این عمل تکرار شود. یعنی ما همیشه ساعت و تاریخ جدید رو داشته باشیم. و در زمان خروج کاربر از برنامه کل فیلد مقدار 0 بگیرد.
حالا اگر کاربر به طور ناخواسته از برنامه خارج شود فیلد موردنظر فرض کنیم مقدار 1 به همراه ساعت و تاریخی را در خود دارد. ما علاوه براین که 0 یا 1 بودن را چک می کنیم تاریخ و ساعت را هم چک می کنیم. اگر تاریخ امروز بود و ساعت هم حداقل مربوط به ده دقیقه قبل بود کاربر نمی تواند وارد شود. در غیر این صورت یعنی تاریخ گذشته یا اختلاف ساعت زیاد بود احتمال می دهیم که کاربر به طور غیر طبیعی از برنامه خارج شده و به کاربر جدید اجازه ورود می دهیم.

همین عمل را با تایمر هم می توانید انجام دهید. در این صورت بجای این که تاریخ و ساعت را در زمان ورود و خروج کاربر به فرم های برنامه ثبت کنیم این کار را در هر چند دقیقه با تایمر انجام می دهیم.

موفق باشید/

tehran2009
چهارشنبه 22 مهر 1388, 15:31 عصر
مثلاً من می خوام سر ساعت 6 صبح برنامه اجرا بشه. و برنامه بدون هیچ واسطه ای شروع به کار کنه. یعنی کلیک روش نشه. منظور من اینه

Dr.Bronx
چهارشنبه 22 مهر 1388, 17:11 عصر
همون Scheduled Tasks خود ویندوز راه خیلی منطقی به نظر می رسه.
روی همون کار کنید به نتیجه می رسید

tehran2009
چهارشنبه 22 مهر 1388, 19:44 عصر
میشه با پروژه های وی بی مثالی بزنین
ممنون میشم

ebham33
چهارشنبه 22 مهر 1388, 22:59 عصر
آفا خودتون رو خسته نکنید بذارید جواب رو بگم و حمتون رو این فکر کنید و اگه باز ندونیستید پروژه رو آماده میکنم میذارم واسه دانلود :

وقتی کاربری وارد شد یک فایل رو به صورت باز کنه . نبنده که کاربر دیگه وارد شد نتونه فایل رو باز کنه
پس کاربری که نتونه فایل رو باز کنه اجازه ورود داده نمیشه.
اگه نیفتاد ( البته عذر از تمامی مهندسین عذر میخوام :(( ) بهم یکیتون به ایدیم پی ام میزنید میام میگم یا پروژه رو میذارم واسه دانلود----
id yahoo: mehdi_killer_mk
------------------------------------------
http://mk-groups.persiangig.com
http://mehdi-sz.ning.com
پروژه رو نوشتم (پروژه ای که 2 کاریر با یک نام کاربری نتونن وارد بشن) هر کی می خواد دانلود کنه
http://mk-groups.persiangig.com/mehdi.zip

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 23 مهر 1388, 13:40 عصر
آفا خودتون رو خسته نکنید بذارید جواب رو بگم و حمتون رو این فکر کنید و اگه باز ندونیستید پروژه رو آماده میکنم میذارم واسه دانلود :

وقتی کاربری وارد شد یک فایل رو به صورت باز کنه . نبنده که کاربر دیگه وارد شد نتونه فایل رو باز کنه
پس کاربری که نتونه فایل رو باز کنه اجازه ورود داده نمیشه.
اگه نیفتاد ( البته عذر از تمامی مهندسین عذر میخوام :(( ) بهم یکیتون به ایدیم پی ام میزنید میام میگم یا پروژه رو میذارم واسه دانلود----
id yahoo: mehdi_killer_mk
http://mk-groups.persiangig.com
http://mehdi-sz.ning.com

اون وقت در کنار دیتابیس به تعداد کاربران فایل وجود داره. فرض کنید سیستم 20 تا کاربر داشت. چندان وجهه خوبی نداره. اما باز دقیق هست.

Sepideh13
سه شنبه 28 مهر 1388, 13:51 عصر
اون وقت در کنار دیتابیس به تعداد کاربران فایل وجود داره. فرض کنید سیستم 20 تا کاربر داشت. چندان وجهه خوبی نداره. اما باز دقیق هست.

دوست عزيز اين درسته.اما بازم مشكل حل نميشه.چون اگر كاربر با error از برنامه خارج بشه، اون فايل باز ميمونه و دوباره نميتونه وارد بشه