PDA

View Full Version : ضعف در قسمت مباحث مربوط به C++ Builder

محمد میرمصطفی
جمعه 05 فروردین 1384, 21:32 عصر
چرا اینقدر این بخش ضعیفه؟ چرا کمتر کسی اینجا میاد؟ این زبان خیلی سخته؟ خیلی آسونه؟ یا کاربردش کمه؟

مهدی کرامتی
جمعه 05 فروردین 1384, 23:39 عصر
کاربردش کمه.

دلیل (نقل قول از اینجا (http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=117658)):

در ایران از همون اولش هم کسی صحبتی از ++C نمیکرد، چون کاربردهایی که ++C برای اونها مناسب است (مثل نوشتن درایورها، برنامه های سیستمی، نوشتن بازیها و امثال آن) در ایران رایج نیست.

Inprise
شنبه 06 فروردین 1384, 03:20 صبح
چرا اینقدر این بخش ضعیفه؟

سوال ِ مربوط و منطقی و بدون جوابی پیدا نخواهی کرد ؛ قاعدتا" اقبال عمومی نقش مهمی تو فعال بودن یا نبودن یک بخش تو چنین محیطهائی داره .

tami_1369
دوشنبه 24 تیر 1387, 20:01 عصر
به نظر من چون تو دانشگاهها زبون c++ رو فقط در سطح خیلی ساده آموزش میدن و مشکلات عمده دانشجو هارو برطرف نمی کنند دانشجو ها بعد از تموم کردن ترم و آشنایی با سطح مبتدی c++ با زبون های basic , pascal که معمولا نسبت به c++ مبتدی تره آشنا میشن و عاشق اون زبون ها میشن ...

البته نظر شخصی منه ...

Salar Ashgi
جمعه 01 شهریور 1387, 23:21 عصر
با سلام خدمت شما !!

اگر میبینید که تالار های سی شارپ یا وی بی و ... نسبت به سی پلاس پلاس ، فعالترند

به این دلیل است که سی پلاس پلاس واقعا جذاب و کاربردی است ، و برنامه نویس برای

هر چیزی باید کد بنویسد ، در صورتیکه سی شارپ با دارا بودن بیش از 2500 کلاس آماده

کاربر را از این کارها بی نیاز کرده است و وی بی هم همانطور !!! یعنی در برنامه نویسی

جاده سی شارپ و وی بی و .... خیلی هموار تر است نسبت به جاده پر پیچ و خم

سی پلاس پلاس ، به همین دلیله که اگه هر سال به مسابقات ACM دقت کنید ، زبان

قابل قبول سی پلاس پلاس ، سی ، جاوا میباشد(اکثرا) در حالیکه در اینجور مسابقات خبری

از سی شارپ و وی بی نیست چون وقتی همه چیز واسه برنامه نویس آماده است ، دیگه

چه نیازی به مسابقه باشه !!! ولی خوب هر کدوم جای خودشو داره !!! ولی اگه میخوای

ذهنت و تمرکزت رو بذاری واسه برنامه نویسی و الگوریتم نویسی پیشنهاد من :

فقط سی پلاس پلاس

mehdi.mousavi
جمعه 01 شهریور 1387, 23:40 عصر
کاربردش کمه. دلیل (نقل قول از اینجا (http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?p=117658)):

سلام.
کاربرد CPP کمه یا CPP Builder؟ اگر منظورتون CPP هستش، که به نظر من اینطور نیست. بستگی به برنامه نویس و سطح دانشش داره و اینکه چقدر خلاقیت داشته باشه.

اما اگر منظورتون CPP Builder هستش، اون یه داستان دیگه است. وقتی Microsoft اینهمه Framework متفاوت مثل MFC و ATL و ... درست کرده، و همه رو هم Update نگه میداره، دیگه کی میره سراغ VCL؟

گذشته از اینها، شما کدهای C# ای که اینجا ارسال میشن رو ببینید. اینقدر بی اصول و کثیف با این زبون آبکی کار میکنن، که بعید میدونم هرگز بتونن کاری در خور ارائه طراحی کنن. (منظورم در یک مجمع علمی بین المللی هستش). این مساله در CPP یه جور کابوسه. من بارها برنامه نویسان CPP رو دیدم که ساده ترین چیزها مثل Indenting و ... رو رعایت نمیکنن، آیا اینها هرگز میتونن وارد بازار کار بشن؟ خوب چنین افرادی زبونهای بزن و برو رو ترجیح میدن، و بعد دانشگاه و ... به سراغ یکی از این زبونها میرن. تازه با این زبونها اینقدر خجالت آور کار میکنن، که آدم شرمنده میشه!

البته من این نکته رو نقض نمیکنم که هر چیزی جایگاه خودش رو داره، چه زبون برنامه نویسی باشه، و چه برنامه نویس.