PDA

View Full Version : مشکل در نوشتن اکتيوایکس

MMR_1344
سه شنبه 21 مهر 1388, 02:16 صبح
با سلام به تمامی دوستان
من برای ساخت يک کليد کار با اکتيو ايکس رو آغاز کردم که با چند مشکل روبرو شدم اگر ممکنه کمک کنيد متشک خواهم بود
1. برای ساخت کليد با دستور Shape و مشخصه Shape=4-Rounded Rectangle چگونه میشه گوشه های اون رو نمايش داد . يعنی اگر اون رو در مختصات 0و0 از صفحه اکتیو ایکس گذاشت انحنای موجود در گوشه های اون از بین میره و اگر در مختصات دیگه ای مثل 80 و 80 قرار بگیره ساخت اون در صفحه فرم رنگی با گوشه ها نمایش داده میشه؟
2. نحوه برقراری ارتباط بین رنگ صفحه اکتیوایکس ساخته شده بارنگ صفحه فرم بکار رفته چگونه میتونه باشه؟
3. من پس از ساختن اکتیوایکس مورد نظر در فراخوانی اون با خطای زیر روبرو میشم مشکل اون از کجا ناشی میشه؟

ASedJavad
سه شنبه 21 مهر 1388, 10:58 صبح
سلام
2-از طريق parent.backcolor ميتوني رنگ فرم رو بدست بياري.
3-احتمالا يکي از public هاي فرمت بايد به private تغيير کنه يا بر عکس. (که بدون ديدن برنامت نميشه درمورد اون قطعي اظهار نظر کرد.

MMR_1344
جمعه 24 مهر 1388, 20:01 عصر
دوست عزیز
برنامه رو پيوست کردم مراحل اوليه هست
اول میخوام بتونم رابطه ای بین رنگ ميان Shape و کناره اون بدست بیارم یعنی بتونم رنگ زمينه رو مثلا" روشنتر از رنگ زمينه بکنم
دوم اگر رنگ فرم من مشکی باشه رنگ زمينه در گوشه ها رو چطور مي تونم با رنگ زمينه فرم يکی کنم

ASedJavad
شنبه 25 مهر 1388, 11:38 صبح
برا قسمت دوم سوالت اين رو اضافه کن:

Private Sub UserControl_Show()
UserControl.BackColor = UserControl.Parent.BackColor
End Sub

منظورت از قسمت اول سوالت "بتونم رنگ زمينه رو مثلا" روشنتر از رنگ زمينه بکنم" رو هم نفهميدم.

MMR_1344
شنبه 25 مهر 1388, 19:59 عصر
دوست عزیز
از راهنمائیت ممنون برای بخش اول هم راهکاری هست متشکرم