PDA

View Full Version : combobox در دیتاگرید

rahil_2008
سه شنبه 21 مهر 1388, 20:56 عصر
سلام دوستان
من یه دیتاگرید ساختم و در اون یه ستون به نام "نوع درس" را از نوع combobox تعریف کردم و این دیتاگرید را به دیتابیس وصل کردم. حالا موقعی که مقداری را برای این ستون انتخاب می کنم در دیتابیس درست اطلاعاتو وارد می کنه ولی تو دیتاگرید وقتی دفعه بعد صفحه را دوباره اجرا می کنم به جای اینکه به ازای هر سطر، مقدار تعیین شده برای ستون "نوع درس" را نشون بده به ازای تمام سطرها اولین گزینه combobox را قرار می ده. لطفا اگر راه حلی مد نظرتون هست بفرمایید

ali_md110
پنج شنبه 23 مهر 1388, 01:14 صبح
برای بار دوم که فرمتون رو اجرا میکنید سطرهای دیتاتیبل در دیتاگراد رو نشون میدید ولی فیلدی از دیتاگراید که کامبوباکس هست برای همه سطرها یک مقدار دارد
من فکر کنم شما برای زخیره کردن داده توسط کامبوباکس از خاصیت SelectedValue استفاده نمیکنید یا متنی که توی کامبو نمایش میدید دارید زخیره میکنید اگر اینطوره کارتون اشتباهه
کدتون رو بزارید ببینمیش

sara.f
پنج شنبه 23 مهر 1388, 12:30 عصر
سلام دوستان
من یه دیتاگرید ساختم و در اون یه ستون به نام "نوع درس" را از نوع combobox تعریف کردم و این دیتاگرید را به دیتابیس وصل کردم. حالا موقعی که مقداری را برای این ستون انتخاب می کنم در دیتابیس درست اطلاعاتو وارد می کنه ولی تو دیتاگرید وقتی دفعه بعد صفحه را دوباره اجرا می کنم به جای اینکه به ازای هر سطر، مقدار تعیین شده برای ستون "نوع درس" را نشون بده به ازای تمام سطرها اولین گزینه combobox را قرار می ده. لطفا اگر راه حلی مد نظرتون هست بفرمایید
سلام
برای بار اول اطلاعات ستون "نوع درس" را از کجا می گیره؟
اگر دیتا گریدتون به دیتا بیس وصله خوب مسلمه که هر بار که دیتا گرید پر میشه ، اطلاعات موجود در دیتابیس را نشون میده و از اونجا که خودتون دارید می گید، یک گزینه از combobox را انتخاب می کنم و در دیتا بیس ذخیره می کنم، خب این درسته که هر بار تنها همون فیلد موجود در دیتا بیس را به شما نشون میده.

ebrahim1988
پنج شنبه 23 مهر 1388, 13:31 عصر
به نظر من به صورت دستي ميتوني تو قسمت properties مربوط به ستون نام درس، با استفاده از databinding جدول مورد نظرت رو انتخاب كني(البته بايد قبلش add new data source و بعد پايگاه داده و جدولت رو به پروژت معرفي كني) و در قسمت display member مربوط به همون ستون اسم فيلدتو مشخص كني
باهاش ور برو فكر كنم كار كنه البته اگه مشكلتون رو درست متوجه شده باشم
موفق باشيد

ali_autumnal
جمعه 24 مهر 1388, 08:41 صبح
من هم همین مشکل رو داشتم. اما حل شد. چگونه؟

آیا شما در فیلد های کومبوباکس از حرف "ی" استفاده کردید؟ مثل این: "ریاضی"

کومبوباکس در حرف "ی" سانجی داره. حالا چطور سانجیشو رفع کنیم؟

بجای اینکه مستقیما کلید "ی" رو فشار بدید از کلید های شیفت+Z (ظ) استفاده کنید که بعد از فشار دادن حرف، "ی" بصورت نقطه دار در زیر اون نشون میده.

درضمن حتما و باید هنگام استفاده از مقدار کومبوباکس در شرط ها ویا... مقدار مورد نظر رو دقیقا از کومبوباکس کپی کنید.

موفق باشید

اَرژنگ
جمعه 24 مهر 1388, 10:13 صبح
rahil_2008 یک جاییش را اشتباه کردید، یک پروژه مثال کوچک که مشکلتان را نشان بده بفرستید ببینیم.
من هم همین مشکل رو داشتم. اما حل شد. چگونه؟

آیا شما در فیلد های کومبوباکس از حرف "ی" استفاده کردید؟ مثل این: "ریاضی"

کومبوباکس در حرف "ی" سانجی داره. حالا چطور سانجیشو رفع کنیم؟
بجای اینکه مستقیما کلید "ی" رو فشار بدید از کلید های شیفت+Z (ظ) استفاده کنید که بعد از فشار دادن حرف، "ی" بصورت نقطه دار در زیر اون نشون میده.
استفاده از ی و ک عربی چه ربطی به کمبوباکس دارد؟ ی و ک فارسی و ی و ک عربی کاراکترهایه متفاوتند. نفهمیدم این چی میگه:
درضمن حتما و باید هنگام استفاده از مقدار کومبوباکس در شرط ها ویا... مقدار مورد نظر رو دقیقا از کومبوباکس کپی کنید.

ali_md110
شنبه 25 مهر 1388, 02:01 صبح
من فکر کنم مشکل شما قسمت DataPropertyNameستونهای دیتاگرایدتون باشه
مثالی براتون نوشتم نگاه کنید شاید کمک کرد

rahil_2008
جمعه 01 آبان 1388, 14:28 عصر
ali_autumnal عزیز، یه دنیا ممنون. یه گره کور دو سه ماهه را باز کردی