PDA

View Full Version : سوال: Merge Module چیست ؟

butterfly8528
چهارشنبه 22 مهر 1388, 18:06 عصر
سلام دوستان عزیز .

می خواستم بدونم Merge Module چیه و چه کاربردی داره ؟

ممنون :لبخندساده:

mpmsoft
چهارشنبه 22 مهر 1388, 21:20 عصر
فایلهای هستند که حاوی فایلهای مورد نیاز برای نصب نرم افزار می باشند

برای مثال کریستال ریپورت

برای نصب این ابزار یکسری فایلها نیاز هست که بروی سیستم مشتری نصب بشه
پس 2 راه دارید :

1 - تمام فایلها و Registry های مورد نیاز رو تک به تک به نرم افزار Setup ساز اضافه کنید _کار بسیار مشکلی هست )

2- ویا Merge Module مربوطه رو به نرم افزار Setup ساز اضافه کنید که بصورت خودکار تمام فایلها بروی سیستم مشتری نصب شود.

InstallShield گزینه مناسب می باشد که از Merge Module پشتیبانی کامل می کند

butterfly8528
چهارشنبه 22 مهر 1388, 23:46 عصر
دوست عزیز خیلی ممنون که جواب دادی .

سوالی که تو پست اول پرسیدم مقدمه ای بود که این سوال ها رو بپرسم :

من تو برنامم از کامپوننت های Codejock SkinFramework Unicode.v12.0.0.ocx و Codejock Controls Unicode v12.0.0.ocx استفاده کردم حالا هم تقریبا برنامه کامل شده و می خوام برای برنامه ستاپ بسازم حالا چند تا سوال برام پیش اومده :

1- اگه Merge Module های مربوط به این دوتا کامپوننت رو رو سیستم میزبان نصب نکنم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

2- بعد از اضافه کردن Merge Module ها به اینستال شیلد ، چه سریال نامری رو در کجا وارد کنم ؟

mpmsoft عزیز شما تو برنامه مشاور املاکتون از این کامپوننت ها استفاده کردین ؟

ممنون .

r0ot$harp
پنج شنبه 23 مهر 1388, 02:09 صبح
دوست عزیز خیلی ممنون که جواب دادی .

سوالی که تو پست اول پرسیدم مقدمه ای بود که این سوال ها رو بپرسم :

من تو برنامم از کامپوننت های Codejock SkinFramework Unicode.v12.0.0.ocx و Codejock Controls Unicode v12.0.0.ocx استفاده کردم حالا هم تقریبا برنامه کامل شده و می خوام برای برنامه ستاپ بسازم حالا چند تا سوال برام پیش اومده :

1- اگه Merge Module های مربوط به این دوتا کامپوننت رو رو سیستم میزبان نصب نکنم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

2- بعد از اضافه کردن Merge Module ها به اینستال شیلد ، چه سریال نامری رو در کجا وارد کنم ؟

mpmsoft عزیز شما تو برنامه مشاور املاکتون از این کامپوننت ها استفاده کردین ؟

ممنون .

دوست عزیز در مورد سوال 1 شما باید عرض شود که ببینید شما برای کار با مثلا Winsock باید اطلاعاتی در مورد متد ها توابع و ... داشته باشین . این اطلاعات در کجاست ؟

در مورد کامپونت های بالا هم همین موضوع صدق می کند شما اگر اون Merge Module ها رو اضافه نکنید خوب طبیعی که اون کامپونت ها کار نمی کنند و در نتیجه اجرای برنامه مختل می شود .

خوب حالا مثلا همین کریستال ریپورت به یکسری توابع نیاز دارد تا بتواند خودش رو نصب کنه این توابع و اطلاعات در Merge Module می باشد .

سوال 2 رو من متوجه نشدم منظور شما از سریال نامبر چیه ؟

باتشکر احسان

butterfly8528
پنج شنبه 23 مهر 1388, 03:16 صبح
سلام .

دوست عزیز در مورد سوال 1 شما باید عرض شود که ببینید شما برای کار با مثلا Winsock باید اطلاعاتی در مورد متد ها توابع و ... داشته باشین . این اطلاعات در کجاست ؟

در مورد کامپونت های بالا هم همین موضوع صدق می کند شما اگر اون Merge Module ها رو اضافه نکنید خوب طبیعی که اون کامپونت ها کار نمی کنند و در نتیجه اجرای برنامه مختل می شود .

آخه مشکل اینجاست که بدونه Merge Module هم رجیسترش کردم بدون اشکال جواب داد و اجرا شد . فقط می ترسم بعدا مشکل پیش بیاره .

سوال 2 رو من متوجه نشدم منظور شما از سریال نامبر چیه ؟

نمیونم تا حالا با کامپوننت های Codejock کار کردین یا نه ؟

همراهش یک لایسنس کد هست که جناب mpmsoft گفته ( قبلا گفته بود ) باید تو Merge Module مربوط به هر کامپوننت وارد بشهتا رو سیستم میزبان نصب بشه .

mpmsoft
پنج شنبه 23 مهر 1388, 07:23 صبح
در ابزار CodeJock اگر Merge Module رو هم نصب نکردید تنهای با نصب فایل OCX رجیستر کردن اون برنامتون کاملا کار می کنه

ولی در اکثر نرم افزارهای نیاز بر نصب Merge Module هست

butterfly8528
پنج شنبه 23 مهر 1388, 14:41 عصر
در ابزار CodeJock اگر Merge Module رو هم نصب نکردید تنهای با نصب فایل OCX رجیستر کردن اون برنامتون کاملا کار می کنه

بعدا مشکلی پیش نمیاد ؟

mpmsoft
پنج شنبه 23 مهر 1388, 16:14 عصر
خیر
بنده که حدود2 سال با این ابزار کار کردم مشکلی پیش نیومده