PDA

View Full Version : شهریه تحصیل در خارج

nasime_shomal
چهارشنبه 22 مهر 1388, 20:15 عصر
سلام دوستان کسی میدونه هزینه تحصیل در کشوری مثل آمریکا در رشته مهندسی نرم افزار چقدره؟

mehdi_turbo
پنج شنبه 23 مهر 1388, 07:13 صبح
سلام دوستان کسی میدونه هزینه تحصیل در کشوری مثل آمریکا در رشته مهندسی نرم افزار چقدره؟

شما با داشتن 3 شرط اساسي و مهم قادر خواهد بود از مقطع ليسانس تا دكتري در امريكا تحصيل كنيد و حتي متناسب با شانس خود امكان اقامت در امريكا رو بدست آوريد .

مهمترين شروط لازم براي اخذ پذيرش تحصيلي كه بسياري از ما ها فاقدش هستيم :

1-داشتن نمره تافل ( حداقل 80 )

2-در صورتي كه تافل موجود نباشه در برخي از ايالت ها ايلتس هم پذيرفته ميشه ولي پذيرش اصلي با تافل خواهد بود و ايلتس در ساير كشور ها مورد استفاده مي باشد .

3- مدارك GRE و همچنين GMAT براي رشته هاي MBA مورد نياز مي باشد .

4-چنانچه تقاضاي تحصيل در مقطع ارشد را داريد مدرك كارشناسي شما نبايد از دانشگاه پيام نور بوده باشد.

5-قدرت استطاعت مالي . هزينه تحصيل بسته به نوع دانشگاه ( درجه يك يا دو ) نوع رشته و ايالت مورد نظر و همچنين دوره درخواستي متفاوت است .

اين هزينه از مبلغ 13 ميليون تومان در سال بابت هزينه تحصيل دانشگاه شروع ميشه و در برخي رشته هاي و مقاطع و دانشگاه هاي به 50 ميليون در سال نيز ميرسه .

هزينه زندگي در امريكا بالاست و ماهيانه 800 تا 1000 دلار بايد براي زندگي متوسط دانشجويي در نظر گرفته شود .

چنانچه شرايط بالا رو دارا هستيد ميتونيد تا چند ماه ديگه در سواحل نيوجرسي يا ايالات ديگر امريكا بشينيد و به ايران فكر كنيد

در مورد هزينه ها بايد اين نكته رو عرض كنم كه بچه هايي كه از اينجا پذيرش گرفتند ورفتند اكثرا بيش از يكسال هزينه نكردند و اونجا با مشغول شدن با كارهاي نيمه وقت هزينه تحصيل خود رو در آوردند ..اين قانون در مورد همه صدق نميكنه .

به هر حال چنانچه از استطاعات مالي برخورداريد ميتوانيد اقدام به اخذ پذيرش كنيد .

كليه دانشگاه هايي كه موسسه AOKS در اينجا پذيرش ميگيره مورد تاييد ايران نيز مي باشند .در مورد موسسه AOKS بايد بگم ساليانه 6000 نفر رو روانه امريكا ميكنه .

www.daneshju.ir

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 23 مهر 1388, 22:01 عصر
چنانچه شرايط بالا رو دارا هستيد ميتونيد تا چند ماه ديگه در سواحل نيوجرسي يا ايالات ديگر امريكا بشينيد و به ايران فكر كنيد
اگر جمله بالا رو برای دلداری دادن به عشاق امریکا گفتید و خواستید روحیه شون خراب نشه خب یه چیز دیگه هست. اما اگه جدی بود...

شما یه حرفی هم از ویزا و دردسرهاش میزدید بد نبود. یه چند جمله ای هم از مراحل مخ تیلیت کردن استاد و هماهنگ کردن با دپارتمان موردنظر هم میزدید که کوچکترین اشتباه در ارتباطات یعنی شروع کردن از صفر و دنبال دانشگاه دیگه ای افتادن.

همون مرحله اولش که آزمون زبان هست حداقل یک سال باید منتظر مدرکش بمونی. البته باید از فصل پذیرش دانشجو در دانشگاه موردنظر اطلاعات کافی داشته باشی تا عقب نمونی.

اگر قصد دارید به یک دانشگاه معتبر برید تنها به فکر رزومه تحصیلی(CV) باشید. اگر دست پر برید هم راحت تر رفتید هم هزینه تحصیل کمتر میشه.

nasime_shomal
شنبه 25 مهر 1388, 00:43 صبح
دستتون درد نکنه ولی یادم رفت اول یه چیزی رو بگم اونم اینه که من توی رشته پتروشیمی درس خوندم ولی بعد انصراف دادم و الان فوق دیپلم پترو دارم و الان باید برم سربازی و خیلی دوست دارم برم توی یه دانشکاه خارج از کشور توی رشته مهندسی نرم افزار مدرک لیسانسم رو بگیرم. بالا تر از اونم فعلا نمیخوام چون می خوام کارهای اجرایی کنم نه تحقیقاتی. درضمن میخوام هم کار کنم هم تحصیل. میشه یه کشور خوب برای شرایط من معرفی کنید و یکم در مورد شرایطش توضیح بدید.
ممنون.

pesar irooni
چهارشنبه 29 مهر 1388, 01:00 صبح
از یکی از بچه های لیسانس که داشت try میکرد که accept بشه پرسیدم. گفت آمریکا سالیانه حول و حوش 10 12 هزار تا (هزینه تحصیل با هزینه زندگی) ولی جاهای دیگه مثل کانادا یا استرالیا سالی 4 5 هزار دلار هم میشه جای خوبی رفت.

3- مدارك GRE و همچنين GMAT براي رشته هاي MBA مورد نياز مي باشد .

شما یه حرفی هم از ویزا و دردسرهاش میزدید بد نبود.
واقعا دردسره مخصوصا برای پسرها و خصوصا برای کشور آمریکا
سولات GRE فوق العاده راحته. اصلا نگران نباشید.

manvaputra
چهارشنبه 29 مهر 1388, 11:04 صبح
گفت آمریکا سالیانه حول و حوش 10 12 هزار تا (هزینه تحصیل با هزینه زندگی) ولی جاهای دیگه مثل کانادا یا استرالیا سالی 4 5 هزار دلار هم میشه جای خوبی رفت.

سلام دوست عزيز فكر نمي كنم آمار دوستتون صحيح باشه!

sarkhosh
چهارشنبه 29 مهر 1388, 22:32 عصر
تو ایران هزینه زندگی بالاتره از اینه که گفتین.دوسستون مزاح کرده

pesar irooni
پنج شنبه 30 مهر 1388, 00:48 صبح
ایران که بابا ولش کن
یه خون بخوای باید 30 20 میلیون رهن کنی