PDA

View Full Version : سوال: پردازش فایل csv بر اساس ستون های فایل

voldemort1
چهارشنبه 22 مهر 1388, 23:15 عصر
سلام دوستان عزیز

من می خواهم فایل های csv را پردازش کنم. یعنی یک فایل با پسوند csv دارم و می خواهم ستون E رو از این فایل استخراج کنم .
تا این لحظه به راحتی با این دستورات فایلم رو می خواندم و بر اساس تعداد (کاما) , ها به
داده ی مورد نظرم می رسیدم .
اینم کدمه :

string[] data = System.IO.File.ReadAllLines(inputaddres2);
بر اساس اینکه داده ی ستونه E بین چهارمین و پنجمین کاما قرار میگرفت می توانستم داده ی مورد نظرم رو بدست بیارم . تا اینکه به یک متوجه شدم همیشه ستون E بین مثلا 4 و 5 نیست و جابجا میشود ...
لازم به ذکره که این داده ها یک سری آدرس هستند . که گاهی بین 4 و 5 و گاهی بین 5 و ششمین کاما قرار میگیرند ...
با این حال excel به راحتی میتواند داده های این ستون را تشخیص دهد ...

دوستان من سه سوال دارم :
چه طور excel می تونه داده های مربوط به ستون E تشخیص بده ؟!!
آیا راهی (متدی) هست که بشه با اون یک فایل csv را باز کرد و ستون مورد نظر رو مورد پردازش قرار داد ؟

سوال دومم اینه :
حتی بعضی از این آدرس ها بینشون کاما دارن ! آیا آین منطقی هست ؟ یعنی آدرس اینترنتی میتونه کاراکتر کاما رو هم در بر داشته باشه ؟

سوال سومم :
باز هم اکسل میتونه این آدرس های کاما دار رو تشخیص بده ... چه طور میشه ؟

امیدوارم ببخشید مسائلی که مربوط به سی شارپ نبود رو در این تالار مطرح کردم چون برناممو با سی شارپ گسترش میدم ...:لبخند:
و می خواهم یک روش بر اساس سی شارپ بهم پیشنهاد کنید ...

voldemort1
پنج شنبه 23 مهر 1388, 15:19 عصر
سلام دوستان عزیز

من می خواهم فایل های csv را پردازش کنم. یعنی یک فایل با پسوند csv دارم و می خواهم ستون E رو از این فایل استخراج کنم .
تا این لحظه به راحتی با این دستورات فایلم رو می خواندم و بر اساس تعداد (کاما) , ها به
داده ی مورد نظرم می رسیدم .
اینم کدمه :

string[] data = System.IO.File.ReadAllLines(inputaddres2);......

کسی نمیدونه یا اینکه همه جوابمو بدیهی میدونن ؟؟؟

اَرژنگ
پنج شنبه 23 مهر 1388, 16:01 عصر
دوستان من سه سوال دارم :
چه طور excel می تونه داده های مربوط به ستون E تشخیص بده ؟!!

اینکه اکسل چه طوری اینکار را انجام میده، چونکه ما سورسش را نداریم، در موردش بحث کردن بیفایده است، و نه کمکی است به شما و دیگران برایه خوندان فایلهایه سی‌اس‌وی.

آیا راهی (متدی) هست که بشه با اون یک فایل csv را باز کرد و ستون مورد نظر رو مورد پردازش قرار داد ؟

بله

سوال دومم اینه :

بالا ۳ تا سوال پرسیدید،

حتی بعضی از این آدرس ها بینشون کاما دارن ! آیا آین منطقی هست ؟ یعنی آدرس اینترنتی میتونه کاراکتر کاما رو هم در بر داشته باشه ؟

کدام آدرسها؟ شوش یا یاخچی آباد؟
آدرس اینترنتی معنی ندارد، به تعریف URI یک نگاه بنداز.
این به منطق ربطی ندارد، داشتن و یا نداشتن کاما حداقلش غیره منطقی نیست.

سوال سومم :

حداقل این شد چهار:لبخند:

باز هم اکسل میتونه این آدرس های کاما دار رو تشخیص بده ... چه طور میشه ؟

این سوال ،جواب ۲ قسمتی دارد:
۱.در مورد اینکه اکسل چطوری اینکار را انجام میده به جواب سوال اول نگاه بندازید.
۲.فایلهایه دلیمیتید Delimited که ممکن است از کاما، تب ، و یا هر کارکتر دیگری استفاده کنند در زمانی که لازم باشد که همان کاراکتری که از هم جداشان میکند را استفاده کنند با اضافه کردن یک کاراکتر بخصوص و در هم نگهداشتنش موفق میشند مثلا داشتن محتویاتی که کاما دارد, شما در سی‌شارپ استرینگی که داخلش " داشته باشد را چطوری مینویسید (بدانه استفاده از @)؟
همان تکنیک را هم با کاما استفاده میکنند

امیدوارم ببخشید مسائلی که مربوط به سی شارپ نبود رو در این تالار مطرح کردم چون برناممو با سی شارپ گسترش میدم ...:لبخند:
و می خواهم یک روش بر اساس سی شارپ بهم پیشنهاد کنید ...

راه برایه چه کاری؟ برایه خواندن فایلهایه سی‌اس‌وی؟
گوگل : "C#,CSV" = http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1C1CHNG_enAU333AU334&num=100&q=C%23+CSV&btnG=Search&meta=

voldemort1
پنج شنبه 23 مهر 1388, 16:38 عصر
کدام آدرسها؟ شوش یا یاخچی آباد؟
آدرس اینترنتی معنی ندارد، به تعریف URI یک نگاه بنداز.
این به منطق ربطی ندارد، داشتن و یا نداشتن کاما حداقلش غیره منطقی نیست.

فرمایشتون متینه ببخشید (سوتی بود)

بالا ۳ تا سوال پرسیدید، حالا شما ببخشید ... :چشمک:

.در مورد اینکه اکسل چطوری اینکار را انجام میده به جواب سوال اول نگاه بندازید.سوالم بیشتر بار تعجبی داشت تا پرسشی و به همین دلیل++ count نکردم :چشمک:
من منظورم این بود که آیا راه حلی در خود Visual Studio2008 هست که به وسیله ی اون این فایل ها رو پردازش کرد ؟؟؟

به هر جهت ممنون

اَرژنگ
پنج شنبه 23 مهر 1388, 23:29 عصر
فرمایشتون متینه ببخشید (سوتی بود)
حالا شما ببخشید ... :چشمک:
سوالم بیشتر بار تعجبی داشت تا پرسشی و به همین دلیل++ count نکردم :چشمک:
من منظورم این بود که آیا راه حلی در خود Visual Studio2008 هست که به وسیله ی اون این فایل ها رو پردازش کرد ؟؟؟

به هر جهت ممنون

شما دنبال قابلیت اینکه بتوانید تغییرش بدید هم هستید یا فقط میخواهید که با محتویتاش مانند داتاتیبل دسترسی داشته باشید.

یکمی در مورد محدودیتها و قابلیتهایی که لازم دارید توضیح بدید. مثلاً حتماً باید با سی‌اس‌وی کار کنید؟ یا اینکه اس کیو ال یا اکس ام ال همه میتوانید استفاده کنید؟ در مورد قابلیتهایی که لازم دارید توضیح بدید، بستگی به اینکه شما چی احتیاج دارید میشه روشهایه که به کارتان بیاد پیشنهاد داد.
لینکه به کارت نیامد؟

voldemort1
شنبه 25 مهر 1388, 13:38 عصر
شما دنبال قابلیت اینکه بتوانید تغییرش بدید هم هستید یا فقط میخواهید که با محتویتاش مانند داتاتیبل دسترسی داشته باشید.

یکمی در مورد محدودیتها و قابلیتهایی که لازم دارید توضیح بدید. مثلاً حتماً باید با سی‌اس‌وی کار کنید؟ یا اینکه اس کیو ال یا اکس ام ال همه میتوانید استفاده کنید؟ در مورد قابلیتهایی که لازم دارید توضیح بدید، بستگی به اینکه شما چی احتیاج دارید میشه روشهایه که به کارتان بیاد پیشنهاد داد.
لینکه به کارت نیامد؟
ممنون مشکل حل شد.
بابت لینک هم ممنون .
برنامه که کامل شد میگذارم اگه دوست داشتن دوستان هم استفاده کنن ...