PDA

View Full Version : سوزاندن هارد دیسک

parastoo_zamani
پنج شنبه 23 مهر 1388, 12:07 عصر
با سلام

من چند تا هارد دارم که بسیار سرعتشون افت کرده و درست کار نمی کنن ، دو ماهی هم می شه که اون هارو خریدم و فروشنده تا یک سال به من گارانتی تعویض داده و لی حالا میگه سرعت پایین ایراد محسوب نمیشه و این امر شامل گارانتی نیست با اینکه واقعا سرعت هاردها خیلی پایین اومده و صددرصد طرف ما رو ...

حالا اگه از دوستان کدی داره که باهاش بتونم این هاردهارو بسوزونم به طوری که شامل گارانتی بشه خیلی ممنون میشم که بهم کمک کنه .

h_mohamadi
پنج شنبه 23 مهر 1388, 13:07 عصر
سلام
منونم از اين موضوع خوبتان
من هم از اين موضوع شما مي خواهم اين استفاده را بکنم که اگر کاربري خواست در يک جايي از برنامه ام کلکي بزند هارد آن را بسوزانم.
دوستان اگر راهنمايي کنند ممنونم

vcldeveloper
پنج شنبه 23 مهر 1388, 16:00 عصر
من چند تا هارد دارم که بسیار سرعتشون افت کرده و درست کار نمی کنن ، دو ماهی هم می شه که اون هارو خریدم و فروشنده تا یک سال به من گارانتی تعویض داده و لی حالا میگه سرعت پایین ایراد محسوب نمیشه و این امر شامل گارانتی نیست با اینکه واقعا سرعت هاردها خیلی پایین اومده و صددرصد طرف ما رو ...
پارامترهای SMART مربوط به هارد دیسک تان را کنترل کنید، اگر هارد دیسک واقعا مشکلی داشته باشه، یا در حال خراب شدن باشه، با بررسی اون پارامترها می تونید متوجه بشید. اگر پارامترهای SMART مشکلی را نشان بدهند، می تونید از سازنده یا نماینده آن که قطعه را گارانتی کرده، درخواست رفع عیب یا تعویض قطعه را بکنید.

حالا اگه از دوستان کدی داره که باهاش بتونم این هاردهارو بسوزونم به طوری که شامل گارانتی بشه خیلی ممنون میشم که بهم کمک کنه .
کدی برای سوزاندن هارد دیسک وجود نداره. کد شما در دلفی در User Mode اجرا میشه و دسترسی مستقیم به سخت افزار نداره، حتی در Kernel mode ویندوز هم شما از طریق driver یک سخت افزار خاص با آن تعامل برقرار می کنید، و درایور مربوطه حد و مرز کار شما با آن دستگاه را مشخص می کند. حتی در لایه پایین تر از درایور هم در داخل هارد دیسک نرم افزاری که اصطلاحا به آن Firmware گفته میشه، قرار داره، که کنترل قطعات سخت افزاری آن وسیله را برعهده داره، و درایور با آن تعامل برقرار میکنه.

از اونجایی که بحث خرابی هارد دیسک ربطی به این سایت نداره، و بحث سوزاندن هارد دیسک هم بار علمی خاصی نداره، تاپیک قفل میشه.