PDA

View Full Version : سوال: بازیابی مقدار checkbox از database

Milo_22
پنج شنبه 23 مهر 1388, 21:22 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یک سوال داشتم در مورده بازیابی مقدار checkbox که در دیتا بیس ذخیره شده ! می خوام بدونم چطوری میشه اون مقدار رو بازیابیش کنم ؟
دیتا بیس من mysql هست . می خوام در قسمت form load مقداره چک باکس داخله فرم ام لود بشه تا ازش استفاده کنم . حالا نمی دونم دقیقا باید چطوری این کار رو انجام بدم ؟ ممنون می شم راهنماییم کنید . :لبخندساده:

amirali_asp_net
پنج شنبه 23 مهر 1388, 23:14 عصر
باید به یک طریقی حالا ساخت دیتا سورس و یا نوشتن دیتا لیر و یا نوشتن لینکیو کوری و .... دیتا سورس چک باکس ساخته شده رو مقدار دهی کنی بعد با فیلد های مناسبت توی دیتا بیس دیتا تکست فیلد و دیتا تکست ولیو رو مقدار دهی کنی که البته همه ی این کار ها به صورت ویژوال امکان پذیر هست اما با کد نویسی بهتره بخصوص اینکه دستت باز تره

Milo_22
پنج شنبه 23 مهر 1388, 23:44 عصر
باید به یک طریقی حالا ساخت دیتا سورس و یا نوشتن دیتا لیر و یا نوشتن لینکیو کوری و .... دیتا سورس چک باکس ساخته شده رو مقدار دهی کنی بعد با فیلد های مناسبت توی دیتا بیس دیتا تکست فیلد و دیتا تکست ولیو رو مقدار دهی کنی که البته همه ی این کار ها به صورت ویژوال امکان پذیر هست اما با کد نویسی بهتره بخصوص اینکه دستت باز تره

ممنون ...
ولی میشه یک مثال برام بنویسید چطوری ؟ :ناراحت:

amirali_asp_net
پنج شنبه 23 مهر 1388, 23:57 عصر
ممنون ...
ولی میشه یک مثال برام بنویسید چطوری ؟ :ناراحت:

الان در صفحه ی کد هات فرض می کنیم اسم تکست باکست textBox1 هست

حالا مشخصه دیتا سورست رو ببین

textBox1.DataSource
اینو مقدار دهی کنی حله البته از هر روش که دوست داری

حالا ویژوالش که توضیحش کمتره رو می نویسم یک دیتا سورس از بخش دیتا بنداز توی صفحت بعد باهاش به دیتا بیست وصل شو و بعد روی تکست باکست کلیک کن و مقدار datasource را با اسم دیتا سورسی که الان ساختیم یکسان کن . باتوجه به فیلدهای جدولت در دیتا بیس مقادیر DataTextField و dataValueFireld را نیز مقدار دهی کن از روی اسم هاش فکر کنم معلوم باشه

البته این کار دستت رو توی خیلی از جاها می بنده

amirali_asp_net
جمعه 24 مهر 1388, 09:43 صبح
دوست عزیز از فرط خستگی دیشب یادم رفت این رو اضافه کنم که برای این کاریکه می خوای انجام دهی با CheckBoxListامکانپذیر است.

jaza_sa
یک شنبه 26 مهر 1388, 23:02 عصر
اینکه مشکل خاصی نداره :

bool val = "خواندن مقدار مورد نظر از دیتابیس"; // TRUE or FALSE
checkBox1.Checked = val;