PDA

View Full Version : نوشتن GPRS در C#

ریحانه763
پنج شنبه 23 مهر 1388, 22:57 عصر
GPRS چیه و جه طوری میشه برنامشو نوشت؟

saeeedft
جمعه 24 مهر 1388, 12:39 عصر
سلام دوست عزیز، GPRS مخفف کلمه ی GENERAL PACKET RADIO SERVCE بوده و سرویسی است برای اتصال به اینترنت، خب استفاده از GPRS یکسری مزایا دارد ،مثلا یکیش اینه که تنها در زمانی که ترافیک داده توی شبکه وجود داره از منابع موجود در شبکه استفاده میشه و این کار باعث میشه منابع شبکه هدر نره، حالا شما مگه چقدر حرفه ای هستید که میخوایید GPRS بنویسید؟ والا ما که توی نوشتن یه برنامه ساده موندیم

a1053r
شنبه 25 مهر 1388, 09:59 صبح
اگه می خوایید می تونم آموزش برنامه نویسی با این جور موارد رو بدم؟
قبلا کار کردم

alireza_s_84
شنبه 25 مهر 1388, 11:25 صبح
سلام دوست عزیز، GPRS مخفف کلمه ی GENERAL PACKET RADIO SERVCE بوده و سرویسی است برای اتصال به اینترنت، خب استفاده از GPRS یکسری مزایا دارد ،مثلا یکیش اینه که تنها در زمانی که ترافیک داده توی شبکه وجود داره از منابع موجود در شبکه استفاده میشه و این کار باعث میشه منابع شبکه هدر نره، حالا شما مگه چقدر حرفه ای هستید که میخوایید GPRS بنویسید؟ والا ما که توی نوشتن یه برنامه ساده موندیم

سلام دوست:
GPRS نویسی که چندان سخت نیست بهتر بود بگید چون منابع فارسی کمه توی ایران(طبق معمول) ناشناخته مونده.
و گرنه شما یک سرچ ناقابل توی گوگل بزنید تا ببینید چقدر مطلب در اینمورد هست.
موفق باشید

misoft.ir
شنبه 25 مهر 1388, 18:40 عصر
قبلا کار کردم

سلام
اگر این محبت را بکنید دوستان خوشحال می شوند:تشویق:

saeeedft
شنبه 25 مهر 1388, 20:56 عصر
سلام دوست:
GPRS نویسی که چندان سخت نیست بهتر بود بگید چون منابع فارسی کمه توی ایران(طبق معمول) ناشناخته مونده.
و گرنه شما یک سرچ ناقابل توی گوگل بزنید تا ببینید چقدر مطلب در اینمورد هست.
موفق باشید
ممنون ازشما،بله من منظورم رو بد نوشتم، کاملا درسته،منابع فارسی تو این زمینه کمه، حالا دوستمون اگه شروع کنند خیلی عالیه

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 03 آبان 1388, 14:19 عصر
سلام.
نمی دونم چرا اکثر تاپیک ها به این صورت بدون هیچ نتیجه ای تموم میشن و دیگه کسی حاضر نیست اطلاعاتی بده.:ناراحت:

این مشکل من هم هست. من میخوام اطلاعاتی رو که یک مودم gprs به سرور میفرسته رو دریافت کنم.

سوالاتم اینهاست :

1- چطور ارتباط بین مودم و سرور برقرار میشه ؟؟
2-چطوری اطلاعات ارسال شده توسط مودم رو توی سرور بخونم؟
3- و چطور ارتباط رو قطع کنم ؟

امیدوارم یکی از اساتید این فن گذرش به این پست بخوره وگر نه این سوال هم مثل بقیه ... :ناراحت:

ریحانه763
یک شنبه 03 آبان 1388, 16:47 عصر

نوشتن این برنامه برام ساده نیست، اگه بود که سوال نمی کردم.:عصبانی++:
فقط کاش یکی یه جواب درست و حسابی بده،فقط بدونم چه طوری باید الگوریتمش را تعریف کنم، بقیه اش رو خودم با یکی زدن تو سر خودم، یکی تو سر کامپیوتر می نویسم

saeeedft
یک شنبه 03 آبان 1388, 16:56 عصر
بقیه اش رو خودم با یکی زدن تو سر خودم، یکی تو سر کامپیوتر می نویسم
این کار رو اصلا نکنید، اون وقت مثل من بدون کامپیوتر می مونید،

فقط کاش یکی یه جواب درست و حسابی بده،فقط بدونم چه طوری باید الگوریتمش را تعریف کنم
منم با هاتون موافقم

mostafa_shaeri_tj
یک شنبه 03 آبان 1388, 17:06 عصر
به نظر من بهترین کار اینه که از آقای misoft.ir خواهش کنیم که بیاد تو این تاپیک آموزش بده. نظرتون چیه؟؟؟:متفکر:

ریحانه763
یک شنبه 03 آبان 1388, 17:22 عصر
به نظر من بهترین کار اینه که از آقای misoft.ir خواهش کنیم که بیاد تو این تاپیک آموزش بده. نظرتون چیه؟؟؟:متفکر:

عالیه،منم موافقم
فقط اگه ایشون قبول زحمت کنن.

Mohsen_Fotouhi
یک شنبه 03 آبان 1388, 23:20 عصر
سلام دوستان

چون باید از یه جا شروع کرد و من یه لینک دانلود کتاب بهتر از هیچی رو اینجا میذارم بالاخره

باید از یه جا شروع کرد این لینک فقط 3 صفحه در مورده GPRS توضیح داده (البته 3 صفحه

خیلی زیاده خودش چندین خط توضیحه :لبخند:)

http://dl.98ia.com/ebook/Electronic/004%20-%20Gprs(wWw.98iA.Com).zip

پسورد فایل هم نام سایت می باشد

از بقیه دوستان هم خواهشمندم اگه کوچکترین اطلاعات در این زمینه دارم بزارن تا شاید این

تاپیک به یه جایی برسه(امید وارم)

موفق و پیروز باشید:چشمک:

mostafa_shaeri_tj
دوشنبه 04 آبان 1388, 19:18 عصر
من هم یک pdf پیدا کردم . حدود 14 مگ و حدود 350 صفحه هست. امیدوارم بدرد بخوره. اما اگه یه مهندسی پیدا بشه که آموزش بده دیگه نیازی به این فایل ها نیست.

http://www.4shared.com/file/143797683/aea36d44/GPRS.html

اگر چیزی پیدا کردید و یا کدی گیرتون اومد دریغ نکنید:چشمک:

mostafa_shaeri_tj
پنج شنبه 07 آبان 1388, 10:21 صبح
واقعا تو یه سایت به این بزرگی کسی نیست که GPRS کار کرده باش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :ناراحت:

mostafa_shaeri_tj
شنبه 09 آبان 1388, 10:21 صبح
یه چیزایی گیرم اومد :

اول اینکه ارتباط دو تا سیستم داخل شبکه ی GPRS بستگی به اجازه ی شرکت ارائه دهنده ی اون داره . یعنی توی ایران شرکت ایرانسل اگه این قابلیت رو گذاشته باشه ما می تونیم ارتباط برقرار کنیم.

دوم اینکه وقتی ارتباط برقرار شد (یعنی تونستید IP هم رو بدست بیارید و ping کنید) دیگه به راحتی با برنامه نویسی سوکت میتونید ارتباط برقرار کنید. یعی با برنامه نویسی شبکه فرقی نداره :چشمک:

سوم اینکه می بایست با دستورات AT به گوشی یا ماژول متصل به سیستم دستور اتصال به GPRS را داد.

از کسانی که اطلاعات بیشتری دارند خواهش می کنم ما رو تنها نگذارند :افسرده:

misoft.ir
یک شنبه 10 آبان 1388, 06:05 صبح
قبلا کار کردم

من خودم از ایشان به خاطر اعلام آمادگی که کردند تشکر کردم که مثل بقیه یه چیزی یاد بگیرم،
اگر بلد بودم دریغ نمیکردم.

mostafa_shaeri_tj
دوشنبه 11 آبان 1388, 12:29 عصر
اطلاعات جدید که بدست آوردم اینه :

اگه بخواین یک سرور داشته باشین و چندین کلاینت بهترین کار اینه که یه IP Valid تو اینترنت تهیه کنید و کلاینت ها مستقیما به وسیله ی مودم GSM/GPRS به اینترنت متصل بشن و با سرور (IP Valid) ارتباط برقرار کنن.

اینطوری کلی از سختی های برنامه نویسی AT Command هم کاسته میشه.

فکر میکنم اطلاعات کلی از نوع و نحوه ی برنامه نویسی برای GPRS رو داشته باشیم و حداقل از گنگ بودن در اومدیم:چشمک:

Evil 69
پنج شنبه 28 آبان 1388, 22:58 عصر
کسی PDF ی چیزی در مورد همین دستورات At GPRS نداره

فکر می کنم اگر اول بتونیم با GPRS گوشیمون ارتباط بر قرار کنیم بهتر باشه