PDA

View Full Version : سوال در مورد انتخاب سرور

hueman
جمعه 24 مهر 1388, 16:11 عصر
میدونم که این سوال رو باید تو بخش توسعه وب مطرح میکردم ولی به دلیل منفعل بودن اون بخش (به اعتقاد من) و فعال بودن بخش php (بازهم به اعتقاد من) سوالم رو اینجا مطرح می کنم و از مدیران محترم درخواست دارم که این تاپیک رو منتقل نکنن
باتشکر

آیا روشی هست برای فهمیدن اینکه:
برای نصب یه سایت یا یه cms (مثلا جوملا) و تخمین n یوزر روزانه برای اون چه سروری مناسب هست؟ چه مقدار رم نیاز هست؟ چه مقدار cpu نیاز هست؟ و...

در واقع ما در شرف راه اندازی یه وبسایت هستیم که کند نبودن و سریع بودن لود صفحات اون برای ما بزرگترین اولویته و از طرفی هیچ بینشی از اینکه چه نوع سروری برای این منظور باید درنظر بگیریم رو نداریم و نیز اینکه منابع مالی ما برای راه اندازی این وبسایت محدوده، ممنون میشیم اگه دوستان باتجربه ما رو راهنمایی کنن.

امیـرحسین
جمعه 24 مهر 1388, 22:28 عصر
سلام
برای نصب CMS مثل جوملا، حدود 50مگابایت فضا کافیه ولی رم و CPU و غیره کاملا بسته به مقدار n توی تخمین n یوزر روزانه داره!
برای یه سایت با 100 تا 200 بازدیدکننده روزانه، همون 50مگابیت که معمولا 2 تا 5 گیگ پهنای باند داره، کافیه. با رشد بازدیدکننده ها، می تونید پهنای باند بیشتری از هاستتون بگیرید....

موفق باشید

hueman
شنبه 25 مهر 1388, 09:30 صبح
با تشکر از امیرحسین عزیز
سوال من اینه که آیا یه روش علمی برای فهمیدن این موضوع هست؟ ما برای راه اندازی وبسایتی که عرض کردم قرار نیست از cms های رایج استفاده کنیم و سایت رو خودمون نوشتیم و نمی دونیم که مثلا برای بارگذاری هر صفحه چه مقدار فشار به سرور میاد که با تخمین تعداد یوزرها بشه سرور مناسب رو انتخاب کرد.
اگه یادتون باشه سایت کلوب اوایل کارش یه تعداد خاصی کاربر (فک کنم 2062 نفر) میتونستن ازش به صورت همزمان استفاده کنن و بعدها با ارتقاء سرورشون تونستن کاربرهای بیشتری رو پشتیبانی کنن، من فکر می کنم اگه برنامه نویسی کلوب بهتر می بود می تونستن تعداد بیشتری رو پشتیبانی کنن و بالعکس.
سایت های دیگه ای رو هم من سراغ دارم که چندوقت بعد از راه اندازیشون با مشکل ارائه خدمات به کاربران بیشتر مواجه بودن، آیا واقعا راهی نیست که برای یه cms خاص، سرور مناسب رو برای اجرای همزمان n کاربر برآورد کرد؟