PDA

View Full Version : اجرای برنامه روی شبکه

zehs_sha
سه شنبه 04 شهریور 1382, 10:52 صبح
بچه ها من یک بانک کوچولو با Vb.net نوشتم که به Sql Server متصل است می خواهم این برنامه را بر روی کامپیوتر دیگر اجرا کنم اما Error می دهد.آیا باید بروی کامپیوتر دیگر Sql Server نصب کنم

سه شنبه 04 شهریور 1382, 21:43 عصر
بدون موتور بانک اطلاعاتی SQL Server برنامه شما اجرا نمی شه، ولی لازم نیست همه چیز رو نصب کنین.

zehs_sha
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 08:51 صبح
میشه یکمی بیشتر توضیح دهید

jannati
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 10:22 صبح
دوست عزیز سلام
من هم مثل شما یک برنامه دارم که به sql serverوصل میشه.ولی روی هر دستگاهی کار میکنه.حتما میدونید که باید از روی سرور به شما یک فضادر sql serverتخصیص داده بشه و شما پایگاه اطلاعاتیتونو ونجا تعریف کنید.بعدش فقط کافیه دستگاهی که شما دارید برنامه روش نصب میکنید به همون سروری وصل باشه که شما پایگاهاتونو تعریف کردید.البته باید نحوه اتصالتون به پایگاهاتونم چک کنید.
امیدوارم کمک کرده باشم.نه اینکه بدتر گیج بشید :roll:

zehs_sha
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 19:31 عصر
بچه هامن یکمی خنگ هستم متوجه نشدم من برنامه را با SQLADAPTOR و با ویزارد آن متصل شده ام حالا نمی دانم که باید روی WorkStation خود Sql نصب کنم یا خیر خواهش می کنم واضح تر راهنمایی کنید.

jannati
شنبه 08 شهریور 1382, 08:59 صبح
دوست عزیز سلام
من فکر میکنم با این روشی که شما به پایگاه وصل شده‌اید احتمالا پایگاهتان روی سرور ست نشده است.بنابراین روی هر دستگاهی که بخواهی برنامه‌ات را نصب کنی باید sql server نصب کنی.چون برنامه ات به طور مستقیم سرور را نمیشناسد.