PDA

View Full Version : آموزش: قرار دادن یه همچین چیزی ( عکس موجود است)

m0riiii
شنبه 25 مهر 1388, 13:58 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز

من دارم یه برنامه می نویسم که میخوام یک قسمت مثل همین عکس پایین بزارم

http://m0riiii.persiangig.com/image/Pic.JPG

اما چند تا سوال برام پیش اومده !!

1- اصلاً میشه همچین کاری کرد ؟؟ یعنی تو برنامه های Win اینو گذاشت ؟؟

2- میشه این چیزا رو ذخیره کرد توی دیتابیس ؟؟ :متفکر:

ممنون

Navid Asadi
شنبه 25 مهر 1388, 14:32 عصر
همه چیزش ساده هست بجز قسمت درج متنش که فکر کنم باید از webBowser استفاده کنی...

m0riiii
شنبه 25 مهر 1388, 14:51 عصر
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی

از چی باید استفاده کنم

چه شکلی باید توی دیتابیس ذخیره کنم و ...

Navid Asadi
شنبه 25 مهر 1388, 14:58 عصر
تو چی رو میخوای تو دیتابیس ذخیره کنی؟

m0riiii
شنبه 25 مهر 1388, 15:24 عصر
مثلاً همین شکلک ها

اینارو میشه ذخیره کرد ؟؟؟

Navid Asadi
شنبه 25 مهر 1388, 17:41 عصر
خوب این ها یک نماد نوشتاری دارند...
من چندان به html آشنایی ندارم ایشالا بقیه هم بهتون کمک میکنن...

m0riiii
شنبه 25 مهر 1388, 20:58 عصر
دوستان عزیز کسی میتونه راهنمایی کنه لطفاً ؟!!:لبخندساده:

bloverman
یک شنبه 26 مهر 1388, 10:16 صبح
سلام تو به یه چیزی شبیه freetextbox احتیاجداری در مورد شکلک ها هم برای ذخیرشون باید از نمادشون استفاده کنی مثل یاهو که هر شکلکی یک نماد داره d: مثل اینکه وقتی استفاده میشه
شکل این :لبخند: نمایش داده میشه

باز اگه مشکلی بود بگو

m0riiii
یک شنبه 26 مهر 1388, 19:07 عصر
این FreeTextbox که ماله وب هست :ناراحت: :ناراحت:

من واسه Win میخوام

یه همچین چیزی ندارین دوستان ؟؟

m0riiii
دوشنبه 27 مهر 1388, 22:14 عصر
دوستان عزیز

یکی از دوستان منو تا حدی راهنمایی کرده و اینطوری گفته

باید یک قسمت HTML داشته باشم و برای هر شکلک یک نوع تگ یا شماره خاص داشته باشم که وقتی اونو انتخاب کنم شکلکه مورد نظر رو از یک قسمت (پوشه) توی برنامه بخونه و نمایش بده

اما واقعاً نمیدونم اینو باید چطوری انجام بدم :اشتباه:

میشه کمک کنید

ممنون

reza1944
دوشنبه 27 مهر 1388, 23:40 عصر
از rich text box استفاده كن

Mani_rf
سه شنبه 28 مهر 1388, 19:39 عصر
با سلام. دوست گرامی در ابتدای این که تاپیک را گذاشتی می خواستم این جواب را بدهم امافکر کردم با گذشت زمان به این نتیجه برسی:
لازمه انجام چنین کاری داشتن اطلاعاتی بیشتر از حد یک برنامه نویس حرفه ای است ، شما باید کامپوننتی برای این کار بسازید که توانایی هایی مانند RichText داشته باشد و علاوه بر آن این توانایی را داشته باشد تا کد های مانند D: را به شکل :لبخند: نمایش دهد و به شکل D: در فایل ذخیره نماید؛ و اگر امکاناتی مانند نوشتن کد HTML و PHP و ... را نیز در کنار آنها بخواهی که دیگر هیچ...
نوشتن چنین کامپاننتی نیازمند آن است که همه این امکانات را از ابتدا پیاده نمایی و استفاده از کامپاننت های آماده مانند TextBox یا RichTextBox را از ذهنت بیرون کنی.

در کل در صورتی که خود را یک برنامه نویس کامل و حرفه ای نمی دانی بهتر است به دنبال مشابه چنین کامپوننتی در سایت های خارجی بگردی (البته برای Application نهWEB) و یا استفاده از چنین کامپاننتی را فراموش کنی...

و در آخر اگر مسر بر نوشتن آن هستی ، با وجود علاقه بیش از حدی که به VB.Net دارم اما باید بگویم بهتر است به سراغ زبان برنامه نویسی ++Visual C (یا C/CLI) بروی که نوشتن آن با VB تقریبان ناممکن است. (البته اگر سراغ #C هم بروی ناکام خواهی شد.)

با آرزوی موفقیت...

Saeed Hamed
سه شنبه 28 مهر 1388, 19:57 عصر
نوشتن چنین کامپاننتی نیازمند آن است که همه این امکانات را از ابتدا پیاده نمایی و استفاده از کامپاننت های آماده مانند TextBox یا RichTextBox را از ذهنت بیرون کنی.
نوشتن آن با VB تقریبان ناممکن است (البته اگر سراغ C#‎ هم بروی ناکام خواهی شد.)

سلام دوست عزیز.
منم قصد داشتم توی این تاپیک شرکت نکنم چون برداشتم این بود که بقیه دوستان می تونن مشکل شما رو حل کنن ولی خوب پست دوست عزیزمون آقای Mani_rf نظرم رو جلب کرد و راستش یکم ناراحت شدم. من برخلاف ایشون نظرم اینه که شما با استفاده از یک RichTextBox میتونی این کار رو خودت انجام بدی و نیازی نیست که شما حتماً یک برنامه نویس حرفه ای باشی فقط چیزی که می خواد اینه که بدونی میتونی این کارو بکنی.
اگه مشکلی داشتی و خواستی کمکت کنم بهم بگو تا این کارو واست انجام بدم. فقط برای شروع کار اینو بهت بگم که یک فایل Word رو باز کن و ببین محتویات توش چیه این خیلی میتونه دیدتو باز کنه.

از شما دوست عزیزم هم جناب آقای Mani_rf تقاضا دارم کسی رو اینجوری ناامید نکنید.

m0riiii
سه شنبه 28 مهر 1388, 22:05 عصر
منم قصد داشتم توی این تاپیک شرکت نکنم چون برداشتم این بود که بقیه دوستان می تونن مشکل شما رو حل کنن

دوست عزیز آخه چرا ؟؟؟ :افسرده:

میبینی که کسی جوابی نمیده که آدم امیدوار بشه

اما دوست عزیزمون mani اونم یه نظری داده . نظر همه محترمه برای من

reza1944
چهارشنبه 29 مهر 1388, 01:12 صبح
بعزيزم بهترين روش استفاده از كامپوننت

DotNET Win HTML Editor Control 3.2.8.10

توضيحات

TML based Rich Text Editor (WYSIWYG) Control for Windows Applications development using Microsoft .NET languages. The Control takes HTML string as a property value to render Rich Text and the same property returns HTML/XHTML string value for the edited Rich Text. Enhanced design time GUI for Toolbar Customization, Data Binding, Satellite Assembly-Multi Language support. Lots of Properties, Events and Methods for advanced programming flexibility.

كركش رو هم دارم اگه ميخواي پيام فرومي بده بهم بزارم

m0riiii
چهارشنبه 29 مهر 1388, 01:26 صبح
من نمیتونم پیغام خصوصی بزنم :ناراحت::افسرده:

------------

ویرایش شد .

Hossis
چهارشنبه 29 مهر 1388, 11:04 صبح
برای قسمت شکلک ها و تصاویر می تونید همانطور که گفتند از نمادش استفاده کنید
برای درج متن قالب بندی شده هم میتونید از DHTMLEdit که کامپوننتی از مایکروسافت هست استفاده کنی یا از web browser منتها باید خاصیت طراحی اون رو فعال کنید یا هم از کنترل richtextbox استفاده کنید.

m0riiii
چهارشنبه 29 مهر 1388, 11:50 صبح
دوستان اساتید

میشه یکم بیشتر توضیح بدین ؟؟ :ناراحت:

واقعاً این چیز هایی که میگید رو من تا حالا باشون کار نکردم :افسرده:

شما حتماً تجربه دارید حداقل 1 باری

من نمیدونم وقتی از اینا استفاده کردم و عکس ها رو توی پوشه Resources گذاشتم چطوری میشه با یک تگ اون عکس مورد نظر نمایش داده بشه :اشتباه:

Mani_rf
چهارشنبه 29 مهر 1388, 13:54 عصر
سلام دوست عزیز.
پست دوست عزیزمون آقای Mani_rf نظرم رو جلب کرد و راستش یکم ناراحت شدم.

دوست عزیز ناراحتی برای چه؟ من که حرف بدی نزدم، من هم نظرم را گفتم.

من برخلاف ایشون نظرم اینه که شما با استفاده از یک RichTextBox میتونی این کار رو خودت انجام بدی و نیازی نیست که شما حتماً یک برنامه نویس حرفه ای باشی

تا آنجا که من اطلاع دارم برای RichTextBox چنین امکانی در نظر گرفته نشده ، البته من آخرین بار در VB6 از این کامپاننت استفاده کردم که اگر چنین چیزی در نسخه های بعدی اضافه شده باشد بی اطلاعم (البته MSDN را گشتم چیزی پیدا نشد همچنین CodeProject را.). من خوشحال می شوم کسی بتواند خواسته این دوستمان را بر آورده کند اما تجربیاتم می گوید کمی مشکل است و نیار به اطلاعات گسترده ای دارد.

فقط چیزی که می خواد اینه که بدونی میتونی این کارو بکنی.

دوست عزیز درست است که خواستن توانستن است من هم خیلی کارها را در برنامه نویسی با خواستن و تلاش انجام داده ام اما با ابزار صحیح خود و با به دست آوردن اطلاعات کافی در آن رابطه. مثل این می ماند که شما بخواهید برنامه Recover Partition بنویسید. البته که شدنی هست اما نه با VB.Net (البته من خودم علاقه بیش از حدی به Vb.Net دارم و زبان اولم است)

از شما دوست عزیزم هم جناب آقای Mani_rf تقاضا دارم کسی رو اینجوری ناامید نکنید.

چشم، ببخشید ، من قصد نا امید کردن کسی را نداشتم اما پست های بالا را بخوان؛ قبول کن که اگر من چنین چیزی نمی گفتم با این راهنمایی ها این دوستمان تا سال آینده هم به خواسته خود نمی رسید. اگر شما می توانید به این دوستمان کمک کنید تا زودتر به خواسته خود برسد و در صورت امکان پس از آماده شدن آن را در همین تاپیک قرار دهید تا ما هم چیزی جدید بی آموزیم.

با آرزوی موفقیت ...

m0riiii
شنبه 02 آبان 1388, 18:48 عصر
کسی از دوستان نظر یا ایده ای نداره ؟؟؟

گیر این قسمت هستم :اشتباه:

pirmard
شنبه 02 آبان 1388, 23:37 عصر
شما باید کامپوننتی برای این کار بسازید که توانایی هایی مانند RichText داشته باشد و علاوه بر آن این توانایی را داشته باشد تا کد های مانند D: را به شکل :لبخند: نمایش دهد و به شکل D: در فایل ذخیره نماید؛ و اگر امکاناتی مانند نوشتن کد HTML و PHP و ... را نیز در کنار آنها بخواهی که دیگر هیچ...

http://img2.tinypic.info/files/0iz6gc7fs7se2e297n3x.jpg

اینو من با همین ریچ تکست باکس ساختم ! خیلی عجیبه که توش عکس هم اومده ؟ ! واسه خودمم عجیب بود اولش . اما این امکان رو داره .
این که مثال رو نشون دادم اصلا منظورم این نیست که نظر مانی اشتباهه . فقط خواستم بگم که ریچ تکست باکس همچین قابلیتی رو داره . توی این برنامه هم من کلا هدفم ویرایش تکست بود اما یه بار به صورت تصادفی یه عکس که توی کلایپ بورد بود رو پیست کردم و دیدم عکس هم نشون میده !

/
اما به عنوان راه حل خوب برای این دوستمون به نظرم شما باید یک ادیتور تکست-بیس داشته باشی و یه صفحه ی نمایش با امکاناتی که لازم داری . مثلا توی ادیتور طرف می نویسه :D و یا برای نوشته هاش اصلا تگ بولد و ایتالیک و تگ رنگ می ذاره ! مثل html و بعد توی صفحه ی پیش نمایش حاصل اون رو می بینه . این کار دقیقا همون کاریه که توی یاهو مسنجر صورت می گیره و همینطور ادیتورهای html . مثلا زمانی که شما توی مسنجر چت می کنین و می خاین اسمایل بفرستین فقط کد اون دیده میشه (محیط ادیتورش) اما زمانی که چت رو ارسال می کنین خود تصویر اسمایلی دیده میشه .
اینجوری خیلی کار راحت تر میشه و کل کارتون به کمک یک تکست باکس و یه کنترل اینترنت بروزر حل میشه و نیازی به کامپوننت دیگه و طراحی دیگه ای ندارین .

Hossis
یک شنبه 03 آبان 1388, 06:57 صبح
اینو من با همین ریچ تکست باکس ساختم ! خیلی عجیبه که توش عکس هم اومده ؟ !... اما یه بار به صورت تصادفی یه عکس که توی کلایپ بورد بود رو پیست کردم و دیدم عکس هم نشون میده !
.
درسته که با کپی پیست و به صورت دستی می شه عکسی رو وارد ریچ تکست کرد،‌اما این کار با کدنویسی امکان نداره، تازه اگر هم ممکن شد،‌ تصویر داخل تکست باکس،‌ همراه متن ذخیره میشه و این باعث حجیم شدن متن و بانک اطلاعاتی خواهد شد تصویر ضمیمه نشان دهنده یک برنامه طراحی شده با ریچ تکست باکس است.
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=38898&stc=1&d=1256442641
علاوه براین که کنترل مزبور در قسمت تغییر فونت مشکل داره،‌بنابراین من ویرایشگر های وب رو پیشنهاد می کنم بالاخص WebBrowser را که می توان از آن بهترین استفاده رو کرد.