PDA

View Full Version : كار با پرينتر حرارتي

majid_vb_2008
شنبه 25 مهر 1388, 19:30 عصر
سلام دوستان
من يك نرم افزار براي رستوران نوشتم حالا مي خوام با پرينتر حرارتي فيش چاپ كنم
اگر كسي از دوستان اطلاعاتي در مورد اين نوع پرينتر داره ممنون مي شم اينجا بزاره همه استفاده كنن

majid_vb_2008
شنبه 25 مهر 1388, 19:47 عصر
دوستان من منتظرم

majid_vb_2008
یک شنبه 26 مهر 1388, 09:52 صبح
يعني تا حالا كسي از دوستان با پرينتر حرارتي كار نكرده

Mani_rf
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:29 عصر
دوست عزیز در .Net تفاوتی برای چاپ کردن با چاپگر های سوزنی ، لیزری ، جوهر افشان و حرارتی وجود ندارد. شما فقط سند چاپی مورد نظر را از طریق Crystal Report و یاPrint Perview آماده می نمایید و فرمان چاپ را به چاپگر مورد نظر می فرستید تا مابقی کارها را .net و چاپگر انجام دهد. تنها مسئله ای که باید دقت فرمایید این است که اندازه کاغذ های چاپگر های حرارتی 6 و 8 سانتیمتر می باشد و اندازه سند شما نباید فرا تر از آن باشد.

من هم یک برنامه رستوران کامل نوشته ام که لینک آن را در امضایم قرار دادم. اگر مایل بودی می توانی آن را مشاهده کنی.

و خواهشم این است که هنگام آماده شدن آن نسخه ای نمایشی از آن را در اختیارم قرار دهی تا بتوانم آن را با کار خودم (البته از دیدگاه خودم ) مقایسه کنم.

با سپاس فراوان...

majid_vb_2008
دوشنبه 27 مهر 1388, 09:02 صبح
دوست من ممنون از توجهت ولي من فرم رو چاپ مي كنم مشكلي پيش نمي ياد

Developer Programmer
دوشنبه 04 آبان 1388, 15:45 عصر
ماني جان، محبت كن و بگو سايز دقيق فيش ها چند در چنده و دوم اينكه چطور ميشه به كريستال ريپورت فهموند كه در اين سايز چاپ كنه؟

لطفا دقيق و كامل بگو... منتظرم!

Mani_rf
دوشنبه 04 آبان 1388, 21:00 عصر
ماني جان، محبت كن و بگو سايز دقيق فيش ها چند در چنده و دوم اينكه چطور ميشه به كريستال ريپورت فهموند كه در اين سايز چاپ كنه؟

لطفا دقيق و كامل بگو... منتظرم!

اندازه دقیق این کاغذها البته بسته به نوع چاپگر ها 80 میلیمتر و 60 میلیمتر (8 و 6 سانتیمتر) است.
اما در باره نحوه فهموندن ، من زیاد از Crystal Report استفاده نمی کنم چون فکر می کنم دست برنامه نویس زیاد توش باز نیست (البته این فقط نظر شخصی منه) . من برای انجام این کار از Print Document استفاده کردم. اگر خواصتی نحوه استفاده اون را هم بهت بگم.
البته اگر دوستانی که به Crystal Report آشنا هستند ، اگر راهنمایی بفرمایند ما هم استفاده می کنیم.

nokhodsiah2001
سه شنبه 05 آبان 1388, 08:23 صبح
سلام
دوست من در Crystal هم میتونی نوع کاغد رو مشخص کنی فقط ابتدا چاپگر رو روی سیستم خودت نصب کن و بعد در هنگام طراحی گزارش از اون استفاده کن

پیروز باشی