PDA

View Full Version : دو تا سوال همراه با خواهش برای جواب خیلی فوری

k_m
دوشنبه 08 فروردین 1384, 16:24 عصر
سلام
من دو تا مشکل دارم که باید خیلی خیلی فوری حلشون کنم.
1 - می خوام وقتی رو یک کلید کلیک میکنم آدرس یک فیلم خاص رو از sqlserver بخونه و فیلم رو برام نمایش بده
2- می خوام از یک سری داده بین چند تا فرم مختلف( چند تا کلاس)بصورت اشتراکی استفاده کنم و اونا رو تغییر بدم . از یکی پرسیدم گفت با public sharedمیشه این کار رو کرد ولی من نتونستم .
خواهشا کمکم کنید . :thnx:

hadi2345
دوشنبه 08 فروردین 1384, 19:13 عصر
مشکل اولت با ado.net به راحتی حل میشه و البته با استفاده از امکانات مالتی مدیا که آدر س رو از یک جدول بخونه و در filename قرار بده
و مشکل دومت با تعریف یک module حل میشه که هر متغیری رو که در ماژول به صورت public تعریف کنی در تمام فرمها می تونی استفاده کنی .
project / add module

md_bluelily
سه شنبه 09 فروردین 1384, 00:16 صبح
در مورد دومی :
یه Class تعریف کنید. عناصر مورد نظر رو Public Shared معرفی کنید. مثلا : Public Shared m_x as Integer
به همید راحتی.
:موفق:

titbasoft
سه شنبه 09 فروردین 1384, 01:16 صبح
شما با استفاده از keyword های زیر می توانید برای متغیرها ، توابع ، پروسیجر ها ، کلاس ها و ماژول ها سطح دسترسی مشخص کنید
انواع تعیین scope در vb.net.
1) public : تمامی اعضا در آن کلاس و تمامی اعضا در پروژه های آن solution
2) friend : تمامی اعضا در آن پروژه
3) protected friend : تمامی اعضا در آن پروژه و تمامی اعضای کلاس فرزند آن کلاس (البته این scope مخصوصا فقط اعضا است و برای ماژول و کلاس نمی توان آن را در نظر گرفت)
4) protected : تمامی اعضا در آن کلاس و تمامی اعضای کلاس فرزند آن کلاس (البته این scope مخصوصا فقط اعضا است و برای ماژول و کلاس نمی توان آن را در نظر گرفت)
5) private : فقط اعضای آن کلاس

کیورد shared برای کلاس زمانی استفاده می شود که شما می خواهید بدون Instantiate کردن آن کلاس از آن استفاده کنید (یه چیزی تو مایه های globalSingleUse یا globalMultiUse توی VB 6)
زمانی که از این کیورد برای متغیر ها استفاده می کنید بدین معنا است که با ساختن instanse های مختلف از یک کلاس در هر صورت یک فضای حافظه برای آن متغیر در نظر گرفته شود برای مثال اگر یک متغیر در یک کلاس با این keyword تعریف شود با تغیر آن متغیر در هر instance از آن کلاس آن تغییر در Instanse های دیگر نیز تاثیر می گزارد.
اما زمانی که یک method را با ستفاده از این keyword تعریف می کنید برای صدا زدن آن کافی است که از نام کلاس و نام method استفاده کنید (بدون ساختن instance از آن کلاس) فرق آن با shared کردن کلاس در این است که شما زمانی که کلاس را shared می کنید حتی نیازی به آوردن نام کلاس هم ندارید.

امیدوارم کامل توضیح داده باشم . موفق باشید :wink: :flower: بازم اگه مشکلی بود در خدمتم چون می دونم انشای خوبی ندارم

k_m
سه شنبه 09 فروردین 1384, 16:41 عصر
مرسی از همتون
ولی سوال اولم همچنان باقی ست .اصلا این امکانات چی هستن. منظورم همون امکانات مالتی مدیاست و چه جوری می تونم ازشون استفاده کنم .
سوال دومم هم .
حالا یا یک کلاس تعریف می کنم یا یک structure .مساله اینه که چه جوری از متغیرایی که تو یک کلاس تعریف کردم تو یک کلاس دیگه استفاده کنم و بتونم اونا رو تغییر بدم . لطفا راهنمایی کاملتر .

titbasoft
سه شنبه 09 فروردین 1384, 18:44 عصر
یک مسال ساده:

Public Class a()
friend var1 as int16
Public Sub New()
var1+= 5
End Sub
End Class

Public Class b()
Public Sub New()
var1+= 1
MessageBox.Show (var1)
End Sub
End Class
که نتیجه 6 خواهد بود

در مورد سوال دومتون هم کافیه آدرس فایل رو ذخیره کنید و و در زمان لازم اون رو بخوانید و ...
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=679
در تاپیک بالا آقای نصیری در یک مقاله pdf توضیحات کامل را داده اند

در ضمن اولا ورود شما رو به این سایت از طرف خودم تبریک می گم ولی لازمه با اجازه مدیر این بخش یک تذکر هم بدم و اون اینکه شما با تاپیکتون 2 بار قوانین سایت رو نقض کردین
1) نامفهوم بودن موضوع
2) پرسیدن 2 سوال در یک تاپیک
:flower:

k_m
جمعه 12 فروردین 1384, 08:44 صبح
با تشکر از جوابتون و هم تذکرتون . :sunglass:

امامن هنوز مشکل اول رو دارم . مقاله شون رو هم خوندم ولی نتونستم جواب بگیرم.
ببین من زیاد برنامه نویسی بلد نیستم ولی به این قضیه نیاز مبرم دارم لطف کن جوابم رو بده .
ببین من یک فرم دارم که می خوام یک button بذارم توش .وقتی رو این کلید کلیک می کنم بیاد یک فیلم رو از هر جا و با هر فرمتی که میشه(مهم نیست) برام نشون بده .
ببین من می خوام بدونم وقتی می خوام فیلم رو بهم نشون بده غیر از اون کلید دیگه چی باید روی فرمم بذارم ؟ چه name space هایی رو باید import کنم . و چه properties هایی رو باید set کنم و در کل چی باید بنویسم که کار کنه . اگه میشه به طور کامل راهنماییم کنید . لطف کنید جواب بدید . ممنون می شم.

mhaeri
یک شنبه 14 فروردین 1384, 00:50 صبح
یک بر نامه نمونه :sunglass:

این برنامه UI خیلی ساده ای داره .فایلهای mpg یا Dat یا ... رو انتخاب می کنید و پخشش می کنید فقط از این جهت بود که روال کلی دستتون بیاد و سورس رو ببینید
البته برای توضیحات بیشتر MSDN مراجعه کنید
امیدوارم کمکتون کنه
در این برنامه از Windows media control 7 یعنی در حقیقت 6.4.09.1125 استفاده شده.
کلاسهای Media player 9 و 10 و کار با اونها کمی فرق می کنند
:flower: