PDA

View Full Version : سوال: تشخیص فیلد تغییر یافته بعد از آپدیت

Reza798
یک شنبه 26 مهر 1388, 08:54 صبح
سلام

آیا راهی برای تشخیص فیلدهای تغییر یافته بعد از آپدیت در دلفی هست . مثلا یک جدول 20 فیلد دارد ولی 10 فیلد آن تغییر می کند . می خواهم تشخیص فیلدهای تغییر یافته به از AfterPost دلفی باشد.

حسین شهریاری
یک شنبه 26 مهر 1388, 09:19 صبح
میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟

vcldeveloper
یک شنبه 26 مهر 1388, 11:00 صبح
بستگی داره از چی استفاده کرده باشید؛ اگر از ClientDataset استفاده کردید، خصوصیت Delta آن حاوی مقادیر تغییر یافته فیلدها هست، و میشه با بررسی آن فهمید چه فیلدهایی تغییر کردند، و مقادیر قبل و بعد از تغییر آنها چی بوده.

Reza798
یک شنبه 26 مهر 1388, 14:10 عصر
بستگی داره از چی استفاده کرده باشید؛ اگر از ClientDataset استفاده کردید، خصوصیت Delta آن حاوی مقادیر تغییر یافته فیلدها هست، و میشه با بررسی آن فهمید چه فیلدهایی تغییر کردند، و مقادیر قبل و بعد از تغییر آنها چی بوده.

با تشکر

من از Adoquery استفاده کردم منظور شما از ClentDataset چیست

vcldeveloper
یک شنبه 26 مهر 1388, 17:39 عصر
من از Adoquery استفاده کردم منظور شما از ClentDataset چیست
ClientDataset یکی از دیتاست های موجود در دلفی هست، ولی برخلاف AdoQuery، یا Query، یا SQLTable، و مابقی دیتاست های موجود، وابسته به تکنولوژی ارتباطی خاصی نیست، و داده های خود را از یک DatasetProvider دریافت میکنه. بطور خاص از ClientDataset در برنامه های چند لایه، یا در سایر برنامه ها به عنوان یک In-Memory Table استفاده میشه.

Reza798
دوشنبه 27 مهر 1388, 08:14 صبح
ClientDataset یکی از دیتاست های موجود در دلفی هست، ولی برخلاف AdoQuery، یا Query، یا SQLTable، و مابقی دیتاست های موجود، وابسته به تکنولوژی ارتباطی خاصی نیست، و داده های خود را از یک DatasetProvider دریافت میکنه. بطور خاص از ClientDataset در برنامه های چند لایه، یا در سایر برنامه ها به عنوان یک In-Memory Table استفاده میشه.

من در تمام فرم های برنامه از Adoquery یا AdoTable استفاده کرده ام آیا می شود بدون تغییر خاصی در کد ها از ClientDataset استفاده کنم - اگر نمی شود راه دیگری برای تشخیص فیلدهای تغییر کرده بعد از آپدیت می دانید.