PDA

View Full Version : سوال: لیست پیوندی یک یا دو طرفه در php

mohsen.sys
یک شنبه 26 مهر 1388, 11:36 صبح
سلام به همه.
میخواستم بدونم که آیا در زبان php هم لیست پیوندی دو طرفه داریم یا نه؟
اگه داریم لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر...
:کف:

mohsen.sys
یک شنبه 26 مهر 1388, 22:20 عصر
اگه پياده سازي ليست پيوندي با php شدني نيست بگيد تا برم سراغ يه زبان ديگه :لبخندساده:

امیـرحسین
دوشنبه 27 مهر 1388, 00:14 صبح
اینکه برید سراغ چه زبانی، کاملا به خودتون مربوطه. اینجا کسی واسه نگهداشتن یا روندن دیگران تلاشی نمی کنه!
شما بفرمایید که چی هست این پیوند دوطرفه یا حداقل معادل انگلیسیش چیه تا ما هم یه چیزی یاد بگیریم...

mohsen.sys
دوشنبه 27 مهر 1388, 08:01 صبح
ممنون از پاسختون.
دوست من منظورم این بود که اگه لیست پیوندی رو نمیشه در زبان php پیاده سازی کرد از زبان دیگه ای کمک بگیرم.نه اینکه ... .
لیست پیوندی جزو موضوعات مهم ساختمان داده در هر زبان برنامه نویسی هست.
رشته تون چیه و تو چه زبانی تخصص دارید؟

s_salavati2002
دوشنبه 27 مهر 1388, 11:15 صبح
ببین این چه طوریه ، من خودم فرصت نکردم تستش کنم

zoghal
سه شنبه 28 مهر 1388, 12:18 عصر
لیست پیوندی با استفاده از اشاره گرها یا pointer ها پیاده سازی میشه. تا اونجا که می دونم در پی اچ پی اشاره گرها رو با & در جلوی متغیر ها مشخص می کنند.

Abalfazl
جمعه 01 آبان 1388, 09:02 صبح
ذغال فرمود:

لیست پیوندی با استفاده از اشاره گرها یا pointer ها پیاده سازی میشه. تا اونجا که می دونم در پی اچ پی اشاره گرها رو با & در جلوی متغیر ها مشخص می کنند.

PHP manual میفرماید :

What References Are

References in PHP are a means to access the same variable content by different names. They are not like C pointers; for instance, you cannot perform pointer arithmetic using them, they are not actual memory addresses, and so on. See What References Are Not for more information

آنها شبیه اشاره گرهای C نیستند!

zoghal
جمعه 01 آبان 1388, 11:11 صبح
فکر میکنم نیستند. یک توضیح کوچیک براش دارم نمی درست باشه اما یک نظر هست.

شما وقتی در c یک برنامه می نویسید. وقتی برنامه اجرا میشه متغیر ها تا زمانی که برنامه در حال اجرا هستند. در حافظه باقی می مانند.
اما در زبان های برنامه نویسی وب . زمانی که یک اسکریپت اجرا میشه متغیر ها ایجاد و زمانی که لود اسکریپت تموم میشه. از حافطه خارج می شند. امکان دسترسی به متغیر های تعریف شده قبلی نیست. مگر دوباره تعریف بشند

sepehrmm
جمعه 01 آبان 1388, 12:04 عصر
توی هیچ زبان اسکریپتی پوینتر به اون معنا که توی C++ وجود داره نیست و این بخاطر طبیعت این زبانها است ( چونکه اجازه دسترسی به حافظه رو به برنامه نویس نمیدهند یا ناقص میدهند )پس نمیتونید لیست پیوندی رو با روش معمول که با پوینتر هست توی این زبانها بسازید ولی به نظرم میشه با آرایه پیاده سازیش کرد ولی یه مشکلی داره اینه که از قبل طول لیستتون استاتیک هست نه پویا پس مجبورید اگه از قبل نمیدونید که به چه طولی نیاز دارید یه طول زیاد براش در نظر بگیرید که دچار مشکل نشید

mohsen.sys
یک شنبه 03 آبان 1388, 10:39 صبح
ببین این چه طوریه ، من خودم فرصت نکردم تستش کنم

ممنون ولي جواب نداد.
error ميده.
:گریه:

mohsen.sys
شنبه 09 آبان 1388, 21:36 عصر
Warning: include_once(ListNode.php) [function.include-once (http://localhost/linkedlist-2004-08-21/function.include-once)]: failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\linkedlist-2004-08-21\LinkedList.php on line 12

Warning: include_once() [function.include (http://localhost/linkedlist-2004-08-21/function.include)]: Failed opening 'ListNode.php' for inclusion (include_path='.;\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\linkedlist-2004-08-21\LinkedList.php on line 12

Fatal error: Class 'ListNode' not found in C:\xampp\htdocs\linkedlist-2004-08-21\LinkedList.php on line 23

اين خطايي هست كه بعد از اجرا هم ميده.
در ضمن من از نسخه ي 1.7.2 xampp استفاده مي كنم.(پي اچ پي 5.3)

mohsen.sys
دوشنبه 11 آبان 1388, 14:12 عصر
حد اقل يكي بگه مفهوم اين خطا ها چيه يا كد رو يه بررسي بكنه تا اشكالش برطرف بشه.
لينك كد در صفحه قبل موجوده!
يا از لينك زير دانلودش كنيد:

http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=38650&d=1255940107