PDA

View Full Version : Sql-Server System Catalog

Saeed Mousavi
دوشنبه 08 فروردین 1384, 23:03 عصر
می خواهم اطلاعات زیر را در مورد Database ها و... را به دست آورم:

1) به دست آوردن نام تمام گروههای موجود در SQL-Server (مانند EnterpriseManager )
2) به دست آوردن تمام Permission ها
3) Backup گرقتن از Database
4) به دست آوردن Function ها و Trigger ها و StoredProcedure ها و ... مربوط به یک Database
5) دسترسی کامل به Catalog یک Database و یا Table

به طور کلی تصمیم دارم تا چیزی شبیه به EnterpriseManager به وجود بیاورم...
لطفا در مورد تمام اطلاعات لازم به آن در Transact SQL مرا راهنمایی کنید...
:گیج:

titbasoft
سه شنبه 09 فروردین 1384, 02:08 صبح
به طور کلی از جداول سیستمی و stored procedure های سیستمی که در دیتابیس خودتون و دیتابیس master وجود داره همه چیز رو میتونید بدست بیارین. مثلا جدول sysobjects در دیتابیس خودتون حاوی مشخصات تمامی جداولی ، view ها ، توابع ، SP ها و ... است. اگر جائی مشکل داشتید موردی بپرسید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما بزارم. :wink:

AminSobati
سه شنبه 09 فروردین 1384, 13:43 عصر
دوست عزیزم،
اگر نیاز دارید که کارهایی مثل Enterprise Manager رو انجام بدین، از آبجکتهای SQL-DMO میتونین استفاده کنین. چون خود Enterprise Manager از DMO استفاده میکنه..

titbasoft
سه شنبه 09 فروردین 1384, 14:27 عصر
<a href=http://msdn.microsoft.com/library/en-us/sqldmo/dmoref_ob_3tlx.asp?frame=true>SQL-DMO Reference</a>

به اضافه کلی sample در مسیر زیر
Program Files\Microsoft SQL Server\80\Tools\Devtools\Samples\sqldmo

اگر می خواهید با ASP کارکنید باید توجه داشته باشید که این component ها حتما باید روی سرور نصب شده باشند و شما هم اجازه دسترسی به آن باید داشته باشید که احتمال زیاد فکر می کنم باید موقع نصب sql-server این اتفاق بیافته
نصب SQL-DMO (http://msdn.microsoft.com/library/en-us/sqldmo/dmoref_con01_8eun.asp?frame=true)

:flower:

Saeed Mousavi
سه شنبه 09 فروردین 1384, 15:08 عصر
دوستان عزیز
متشکرم...ولی من به Table ها و SP ها و ... نیاز دارم...میخواهم به وسیله ی آنها این کار را انجام دهم...
می دانم باید از جداول سیستمی در SQL استفاده کنم ولی از چه جداول و SP هایی باید استفاده کنم...
متشکرم...
:گیج:

titbasoft
سه شنبه 09 فروردین 1384, 16:55 عصر
هم از نظر تنوع و هم از نظر تعداد آنقدر زیادند که شاید بشه مطالب در این مورد رو در چند جلد کتاب جمع کرد
اگر جائی مشکل داشتید موردی بپرسید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما بزارم. :wink:

AminSobati
سه شنبه 09 فروردین 1384, 20:11 عصر
دوستان عزیز
متشکرم...ولی من به Table ها و SP ها و ... نیاز دارم...میخواهم به وسیله ی آنها این کار را انجام دهم...
می دانم باید از جداول سیستمی در SQL استفاده کنم ولی از چه جداول و SP هایی باید استفاده کنم...
متشکرم...

دوست عزیزم،
Query گرفتن به طور مستقیم از جداول، توسط مایکروسافت توصیه نمیشه. چرا که ساختار جداول در هر نسخه از SQL Server ممکنه تغییر کنه و برنامه شما در آینده مستعد خطا خواهد بود. لذا از SPها و Functionها و Viewهای سیستمی میبایست استفاده کنین:
BOL > Transact-SQL Reference > System Stored Procedures
اگر روی این آیتم کلیک کنین، تمام SPها به تفکیک کاربرد لیست شدن.
همینطور
BOL > Transact-SQL Reference > Functions
BOL > Transact-SQL Reference > Information Schema Views