PDA

View Full Version : سوال: مشکل با اکسس

mahdi_14263
یک شنبه 26 مهر 1388, 11:40 صبح
با سلام
من وقتی یک quary در tableadpter مینویسم که مثلا یک تیبل رو تغییر بده مثلا چند سطر رو
دلیت کنه یا update کنه جواب نمیده یعنی تو همون لحظه که مثلا اون جدول رو که در یک
گرید ویو نشون میده انجام میده ولی تو خود دیتا بیس کاری انجام نمیده و وقتی دوباره برنامم
رو اجرا میکنم هیچ تغییری ثبت نشده
در صورتی که وقتی همین کار رو با sqlserver 2000 انجام میدم مشکلی نداره و کارا درست انجام
میشه
لطفا راهنماییم کنید که اول علت این کار چیه که اونجا انجام نمیده ولی اینجا (Sql) انجام میده
و بعد راه حلش چیه
ممنون

اَرژنگ
یک شنبه 26 مهر 1388, 18:57 عصر
با سلام
من وقتی یک quary در tableadpter مینویسم که مثلا یک تیبل رو تغییر بده مثلا چند سطر رو
دلیت کنه یا update کنه جواب نمیده یعنی تو همون لحظه که مثلا اون جدول رو که در یک
گرید ویو نشون میده انجام میده ولی تو خود دیتا بیس کاری انجام نمیده و وقتی دوباره برنامم
رو اجرا میکنم هیچ تغییری ثبت نشده
در صورتی که وقتی همین کار رو با sqlserver 2000 انجام میدم مشکلی نداره و کارا درست انجام
میشه
لطفا راهنماییم کنید که اول علت این کار چیه که اونجا انجام نمیده ولی اینجا (Sql) انجام میده
و بعد راه حلش چیه
ممنون
مثال پروژه را بفرستید.

mahdi_14263
دوشنبه 27 مهر 1388, 00:14 صبح
دوست عزیز کدی مثل کد زیر که براتون گذاشتم ممنونم که وقت گذاشتین
یه چیز دیگه هم بگم که وقتی از داخل شاخه bin برنامه رو اجرا میکنم کارش رو درست انجام میده
ولی وقتی از تویه visual studio اجراش میکنی همون مشکلی پیش میاد که گفتم
ممنون

ali_md110
دوشنبه 27 مهر 1388, 00:48 صبح
مشکل شما اینه که برنامتوون از ویزارد استفاده کردید و اون هم اینه که وقتی دیتاست رو ساختید مسیر بانگتون که پوشه برنامتون بوده رو انتخاب کردید ولی پس از اون یک پیام از طرف ویژوال استودیو صادر میشه که ایا دوست دارید که یک کپی از بانکتون توی مسیر bin برنامه ساخته بشه یا نه و شما هم تایید کردید .
در این صورت هر بار پروژه رو ران میکنید هنگام اجرای پروزه بانکی که توی پوشه اصلی برنامتون هست رو جایگزین بانک پوشه BIN شما میکنه و اون رو به شما نشون میده اگر ویرایشی هم انجام دادید موقتی هست
عکس اون پیام رو براتون گزاشتم شما هر زمان خواستید از ویزارد استفاده کنید و اون پیام اومد دکمه NO را بزنید
تا کپی بانکتون توی پوشه bin ساخته نشه
یا باید از همون اول کار بانکتون رو توی پوشه BIN بسازید و ادرس کانشکن استرینگتون رو به پوشه BIN بدید