PDA

View Full Version : مشكل با كد حروف

nkhozooii
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:21 عصر
من در برنامه ام يك تكست باكس دارم كه يك رشته فارسي را مي گيرد و بر حسب تك تك حروف آن عمل خاصي انجام مي دهد. برنامه تحت وب است و با visual studio 2008 نوشته شده . در اين برنامه از ديتابيس استفاده نشده است. حال در عمل مقايسه روي حروف -ي-؛ - و-؛- ك- مشكل دارم. چون برخي از كي برد ها فارسي مي زنند و برخي عربي و كد اينها با هم فرق دارد. حالا نمي دونم چه كار بايد بكنم.
1) يا بايد كاربر را يه جوري مجبور كنم كه حرف -ي-؛ - و-؛- ك- را از طريق يه كنترلي با همان كدي كه من مي خواهم بزند ( مثلا حرف ي دو نوع كد متفاوت دارد و كاربر آني را كه هدف من است تايپ كند)
2) يا بايد تمام حالت هاي كد براي تمام حروف را بدانم. به طور مثال براي و بايد بدانم چند نوع و با چه كد هايي موجود است كه اگر مثلا كاربر- و- را زد مقايسه كنم و به كد- و- مورد نظر خودم تبديل كنم.
اگه كسي راه حلي به ذهنش مي رسد ارائه دهد چون من نتونستم موارد بالا را عملي كنم. با تشكر:ناراحت:

naeeme
یک شنبه 26 مهر 1388, 14:56 عصر
شما برای کلیدها تعریف کنین که چه حرفی رو درج کنن!
منظورم این هیت که یک کنترل textbox بنویسن که فقط حروف فارسی درج می کنه حتی اگر زبان ویندوز کاربر مثلا چینی باشه!
به این صورت عمل کنید که در رویداد keydown کلید زده شده رو تشخیص بدید و در textboxحرف فارسی معادل با اون کلید و درج کنین. در این صورت حروف به صورت استاندارد موردنظر شما وارد شده و جستجوی شما درست انجام میشه.

nkhozooii
دوشنبه 27 مهر 1388, 08:14 صبح
چه جوري-نمونه آن را داريد؟؟؟و آيا اين مشكل چند نوع حرف ي و ك را حل مي كند؟؟

naeeme
دوشنبه 27 مهر 1388, 10:39 صبح
نمونه کد ندارم اما نوشتنش واقعا کاری نداره. همونطور که گفتم کافیه شما کد تمام حروف فارسی رو داشته باشید و اونها رو با حرف وارد شده جایگزین کنید

nkhozooii
دوشنبه 27 مهر 1388, 13:56 عصر
مشكل اينه كه من كد حروف فارسي را ندارم.