PDA

View Full Version : کار با quickrep

farzane_fn
یک شنبه 26 مهر 1388, 13:44 عصر
دوستای خوبم سلام. من می خواستم تازه کارکردن با کوئیک رپورت رو یاد بگیرم.یه سرچی هم توی سایت زدم و اطلاعاتی دستم اومد. سوالم اینه که در بخش هدر و فوتر و دیتیل چه چیزایی باید قرار بدیم؟ در این مورد منو اگه ممکنه راهنمایی کنین..
در ضمن من با adoquery کار می کنم...

merced
یک شنبه 26 مهر 1388, 14:52 عصر
Header , Footer : بيشتر حالت نمايشي و آماري دارند. توي اونا مي توني عنوان ستون . عنوان گزارش شماره صفحه و ... قرار بدي
Detail: به ازاي هر ركورد از Dataset موردنظر يك سطر Detail تكرار ميشه. يعني قسمت اصلي گزارش شما اينجاست.

اگه هنوز گزارش ساز انتخاب نكردي درباره FastReport تحقيق كن

amir_ir
دوشنبه 27 مهر 1388, 22:34 عصر
سلام . اگرمنظورت از چه چیزایی که باید قرار بدی اینکه چه componentهایی را از سربرگ QReport باید انتخاب کنی و به چه شکل باهاشون کار کنی یه خورده طولانی میشه.
خلاصه می گم
در Header ، ّFooter شاید بیشتر QRLabel نیاز داری که استفاده کنی ، که موارد ثابتی مثل تیتر صفحه رو نمایش میدی ، یا چیزایی شبیه به QRSysDate که ساعت و تاریخ رو نمایش میده یا QRImage که مثلا معمولا آرم یا Logo خاصی رو باهاش نمایش میدن .
در TiteBand هم که معمولا عنوان و در واقع نام فیلد جداول نمایش داده میشه و از QRLabel استفاده میشه یا ....

مهمتر از همه در قسمت DetailBand که از QRDBText استفاده میشه . 2 خصیصه ی QrDBText رو حتماً باید تنظیم کنید :
Datafeild و Dataset
ابتدا DataSet رو روی Adotable تنظیم کنید و DataFeild رو روی فیلد مورد نظر قرار بدید و بلافاصله DataSet رو برگردونید به AdoQuery تا نتایج حاصل از جستجو در Report نشون داده بشه .
خود QReport هم خصیصه ی Dataset داره که اون رو هم روی AdoQuery تنظیم کنید .
کافیه بعد از عمل جستجو بنویسید :

QuickRep1.Preview;
فکر کنم مواردی که گفته شد واسه شروع بد نباشه .
خصیصه های مثل Alighnment ، AutoSize ، َAutoStrech و . . . رو هم که مربوط به نحوه نمایش QDBText و QrLabel ها هستند و Bands که مربوط به صهفه Qreport هست رو هم بد نیست با آزمایش و خطا تنظیم کنید .
شاد و پیروز:چشمک:

farzane_fn
چهارشنبه 13 آبان 1388, 17:43 عصر
Header , Footer : بيشتر حالت نمايشي و آماري دارند. توي اونا مي توني عنوان ستون . عنوان گزارش شماره صفحه و ... قرار بدي
Detail: به ازاي هر ركورد از Dataset موردنظر يك سطر Detail تكرار ميشه. يعني قسمت اصلي گزارش شما اينجاست.

اگه هنوز گزارش ساز انتخاب نكردي درباره FastReport تحقيق كن
دوست خوبم متشکرم:لبخند::لبخند:

farzane_fn
چهارشنبه 13 آبان 1388, 17:48 عصر
سلام . اگرمنظورت از چه چیزایی که باید قرار بدی اینکه چه componentهایی را از سربرگ QReport باید انتخاب کنی و به چه شکل باهاشون کار کنی یه خورده طولانی میشه.
خلاصه می گم
در Header ، ّFooter شاید بیشتر QRLabel نیاز داری که استفاده کنی ، که موارد ثابتی مثل تیتر صفحه رو نمایش میدی ، یا چیزایی شبیه به QRSysDate که ساعت و تاریخ رو نمایش میده یا QRImage که مثلا معمولا آرم یا Logo خاصی رو باهاش نمایش میدن .
در TiteBand هم که معمولا عنوان و در واقع نام فیلد جداول نمایش داده میشه و از QRLabel استفاده میشه یا ....

مهمتر از همه در قسمت DetailBand که از QRDBText استفاده میشه . 2 خصیصه ی QrDBText رو حتماً باید تنظیم کنید :
Datafeild و Dataset
ابتدا DataSet رو روی Adotable تنظیم کنید و DataFeild رو روی فیلد مورد نظر قرار بدید و بلافاصله DataSet رو برگردونید به AdoQuery تا نتایج حاصل از جستجو در Report نشون داده بشه .
خود QReport هم خصیصه ی Dataset داره که اون رو هم روی AdoQuery تنظیم کنید .
کافیه بعد از عمل جستجو بنویسید :

QuickRep1.Preview;
فکر کنم مواردی که گفته شد واسه شروع بد نباشه .
خصیصه های مثل Alighnment ، AutoSize ، َAutoStrech و . . . رو هم که مربوط به نحوه نمایش QDBText و QrLabel ها هستند و Bands که مربوط به صهفه Qreport هست رو هم بد نیست با آزمایش و خطا تنظیم کنید .
شاد و پیروز:چشمک:
امیر جان سلام. از اینکه اینقدر مبسوط جواب دادی ازت ممنونم و از اینکه دیر جواب این تاپیک رو می نویسم شرمنده. فقط یه سوال دیگه برام باقی می مونه وقتی این تنظیماتی که شما گفتین رو انجام دادم (البته همش رو امتحان نکردم..) گزارشم زیر هم نیست یعنی عنوانهایی که توی هدر نوشتم با اون چیزهایی که زیرش باید قرار بگیرند زیر هم نیستند.چی کار باید بکنم؟آیا این مربوط به خصیصه های Alighnment ، AutoSize ، َAutoStrech می شه ؟ اگه راهنمایی کنی ممنون می شم.خداحافظ دوست گرامی من

merced
چهارشنبه 13 آبان 1388, 18:50 عصر
اونو بايد با آزمون خطا تست كني. موقع طراحي همه چيز مشخصه .. اندازه ها و فاصله ها رو بايد دستي تنظيم و طراحي كرد

amir_ir
پنج شنبه 14 آبان 1388, 19:45 عصر
امیر جان سلام. از اینکه اینقدر مبسوط جواب دادی ازت ممنونم و از اینکه دیر جواب این تاپیک رو می نویسم شرمنده. فقط یه سوال دیگه برام باقی می مونه وقتی این تنظیماتی که شما گفتین رو انجام دادم (البته همش رو امتحان نکردم..) گزارشم زیر هم نیست یعنی عنوانهایی که توی هدر نوشتم با اون چیزهایی که زیرش باید قرار بگیرند زیر هم نیستند.چی کار باید بکنم؟آیا این مربوط به خصیصه های Alighnment ، AutoSize ، َAutoStrech می شه ؟ اگه راهنمایی کنی ممنون می شم.خداحافظ دوست گرامی من

سلام فرزانه جان
این مورد رو می خواستم با آزمایش و خطا پیدا کنی ولی چشم ، توضیح میدم.
در مورد QrLabel

Alignment=TaCenter
AlignToBand=False
AutoSize=False
Autostretch=false
Wordwrap=true(این خاصیت باعث میشه اگر طول داده از عرضی که شما تنظیم میکنی بیشتر بود اتوماتیک در خط بعد نوشته بشه)

بد نیست Transparent رو هم true کنی .
چون کلیه Property های فوق false شدند ، Width رو خودت باید با توجه به عرض صفحه گزارش گیری تنظیم کنی و QRlabel رو به صورت دستی Align کنی .

در مورد QRDBtext :

Alignment=TaCenter
AlignToBand=False
AutoSize=False
Autostretch=true
Wordwrap=true

در اینجا هم عرض QRDBText رو خودت دستی با QRLabel بالاییش تنظیم و یکی کن و دستی Align کن.
شاد و پیروز