PDA

View Full Version : پاس دادن کنترل

Mahdi_20
یک شنبه 26 مهر 1388, 14:38 عصر
سلام
من میخوام یه کنترل مثل textBox یا Combobox رو به یه تابع پاس بدم بعد داده هایی رو از DB بخونم و مقدار دهی کنم. به نظرتون بهترین روش چیه؟

اَرژنگ
یک شنبه 26 مهر 1388, 18:30 عصر
سلام
من میخوام یه کنترل مثل textBox یا Combobox رو به یه تابع پاس بدم بعد داده هایی رو از DB بخونم و مقدار دهی کنم. به نظرتون بهترین روش چیه؟
بهترین روش این است که قبول کنیم از اصول برنامه نویسی داریم دور میشیم و دنبال روشهایه من در آوردی داریم میگردیم، برایه دیدن روشهایه اصولی به تپیک نوشتن برنامه با اصول درست مراجعه کنید.

Mahdi_20
دوشنبه 27 مهر 1388, 07:58 صبح
خیلی قشنگ بود: "برایه دیدن روشهایه اصولی به تپیک نوشتن برنامه با اصول درست مراجعه کنید. "

خواهشا اگه کسی جواب خوبی در مورد این موضوع داره بگه.؟

اَرژنگ
دوشنبه 27 مهر 1388, 08:04 صبح
خیلی قشنگ بود: "برایه دیدن روشهایه اصولی به تپیک نوشتن برنامه با اصول درست مراجعه کنید. "

خواهشا اگه کسی جواب خوبی در مورد این موضوع داره بگه.؟

جواب خوب این است که روش اشتباه دارید پیش میرید، اگر با این موضوع واقف هستید و هنوز به استفاده از این روش احتیاج دارید، جواب درست برایه این کار اشتباه را بفرستم، ولی دارید از اولش کج میرید.

روش درست (ابتدائی):
مقدار را از داتابیس میگیرید و به کنترل مقدار دهی میکنید.
برایه ذخیره: مقدار را از کنترل دریافت میکنید و در داتا بیس ذخیره میکنید.

منتها در اون توپیکی که گفتم روش درست را شروع تا پایان میتوانید یاد بگیرید.

Mahdi_20
دوشنبه 27 مهر 1388, 09:48 صبح
من اون تاپیک رو دیدم چیز خاصی توش نبود. اگه میشه لطف کنید همینجا روش صحیح رو توضیح بدین.
من سه تاکلاس دارم که 1. دیتابیس 2. واسط 3.UI دیتا رو در کلاس دیتابیس میخونم و میخوام از طریق کلاس واسط به UI پاس بدم چطوری اینکار رو انجام بدم؟

asefy2008
دوشنبه 27 مهر 1388, 19:01 عصر
بهترین روش این است که قبول کنیم از اصول برنامه نویسی داریم دور میشیم و دنبال روشهایه من در آوردی داریم میگردیم، برایه دیدن روشهایه اصولی به تپیک نوشتن برنامه با اصول درست مراجعه کنید.
میشه لطفا توضیح بدید چرا این روش نادرست است؟
با تشکر