PDA

View Full Version : نصب MySQL ODBC Connector بدون استفاده از Setup خود شرکت

soheil_programmer
یک شنبه 26 مهر 1388, 16:07 عصر
با سلام

من یک برنامه با VB6 و بانک اطلاعات MySQL نوشتم که برای اتصال از MySQL ODBC Connector خود سایت MySQL.com استفاده میکنه حال من میخام برنامم را بصورت Setupی در آورم و بر طبق روال معمول به فایل های DLL و OCX برنامه MySQL ODBC Connector نیاز است که در پوشه system32 ویندوز رجیستر شوند، در صورتی که برنامه MySQL ODBC Connector خودش Setup دارد!!
کسی راه حلی داره؟

r0ot$harp
دوشنبه 27 مهر 1388, 15:12 عصر
با سلام

من یک برنامه با VB6 و بانک اطلاعات MySQL نوشتم که برای اتصال از MySQL ODBC Connector خود سایت MySQL.com استفاده میکنه حال من میخام برنامم را بصورت Setupی در آورم و بر طبق روال معمول به فایل های DLL و OCX برنامه MySQL ODBC Connector نیاز است که در پوشه system32 ویندوز رجیستر شوند، در صورتی که برنامه MySQL ODBC Connector خودش Setup دارد!!
کسی راه حلی داره؟

دوست عزیز شما اگر Setup Factory استفاده کنید خود برنامه میاد و فایل پروجکت برنامه رو می گیره و تمام فایل هایی که مورد احتیاج هست رو براتون در فایل های موردنیاز قرار می ده .

اما من تا شب براتون فایل های مورد نظر این کامپونت رو قرار می دم .

باتشکر احسان

soheil_programmer
دوشنبه 27 مهر 1388, 17:06 عصر
با سلام
من راه حل كار را پيدا كردم اگرم كسي خواست بگه تا توضيح بدم خدمتش...

دوست عزیز شما اگر Setup Factory استفاده کنید خود برنامه میاد و فایل پروجکت برنامه رو می گیره و تمام فایل هایی که مورد احتیاج هست رو براتون در فایل های موردنیاز قرار می ده .

اما من تا شب براتون فایل های مورد نظر این کامپونت رو قرار می دم .

باتشکر احسان

r0ot$harp
دوشنبه 27 مهر 1388, 23:56 عصر
با سلام
من راه حل كار را پيدا كردم اگرم كسي خواست بگه تا توضيح بدم خدمتش...
دوست عزیز فکر کنم اگر در اینجا راه حل رو به طور کامل توضیح بدین عالی باشه . چون بعدا دوستان اگر به همین مشکل برخورد کردند می توانند از این تاپیک مشکل خود را حل کنند .

باتشکر احسان

soheil_programmer
سه شنبه 28 مهر 1388, 01:06 صبح
با سلام و تشكر از توجه شما دوست عزيز...
ازونجا كه بنده ارادت خاصي نسبت به همكاران برنامه نويس خودم دارم راه حل را در اينجا بطور كامل توضيح ميدم...

مراحل نصب MySQL Connector ODBC 5.1 for Win32
شما براي اين منظور نياز به 5 تا فايل دارين كه اونا رو از سايت MySQL‌ دانلود كنيد(بنام mysql-connector-odbc-noinstall-5.1.5-win32)؛ اون فايل ها عبارتند از:
myodbc5S.dll
myodbc5S.lib
myodbc5.dll
myodbc5.lib
myodbc-installer.exe
شما مي بايست اين فايل ها را در پوشه system32 ويندوزتان كپي كرده (بكمك هر Installer كه ميخواهيد براي پروژه تان استفاده كنيد) و سپس دستور زير را اجرا نمائيد:
myodbc-installer -d -a -n "MySQL ODBC 5.1 Driver" -t "DRIVER=myodbc5.dll;SETUP=myodbc5S.dll"

مراحل كار تمام شد و اكنون درايور MySQL ODBC Connector نصب گرديد و شما مي توانيد بكمك هر محيطي به بانك اطلاعات MySQL‌ متصل شويد.

دوست عزیز فکر کنم اگر در اینجا راه حل رو به طور کامل توضیح بدین عالی باشه . چون بعدا دوستان اگر به همین مشکل برخورد کردند می توانند از این تاپیک مشکل خود را حل کنند .

باتشکر احسان