PDA

View Full Version : سوال: تفاوت رويدادهاي DoubleClick و DoubleClickMouse

vb.net2008
یک شنبه 26 مهر 1388, 19:09 عصر
سلام. ميشه تفاوت رويدادهاي DoubleClick و MouseDoubleClickدر Textbox برام توضيح بدين.
درضمن من براي دكمه رويداد DoubleClick رو گذاشتم اما اصلا اجرا نمي شه (اصلا داخل سابروتين نميره كه كدهارو اجرا كنه)

vb.net2008
دوشنبه 27 مهر 1388, 09:43 صبح
کسی نمی خواد جواب منو بده

alireza_s_84
دوشنبه 27 مهر 1388, 10:09 صبح
سلام دوست عزیز:

ميشه تفاوت رويدادهاي DoubleClick و MouseDoubleClickدر Textbox برام توضيح بدين.

رویداد MouseDoubleClick زمانی اتفاق میوفته که شما هرکدام از دکمه های موس رو دو مرتبه پشت سر هم کلیک کنید.
اما رویداد DoubleClick بر اساس تنظیمات موس در کنترل پانل عمل کنه یعنی در حالت عادی با دوبار کلیک چپ.

درضمن من براي دكمه رويداد DoubleClick رو گذاشتم اما اصلا اجرا نمي شه

به قول معروف هر گردی گردو نمیشه یعنی اینکه کنترل Button از این رویداد پشتیبانی نمیکنه.
ضمنا شما جواب این سوالات رو میتونید توی MSDN زودتر پیدا کنید.
موفق باشید

vb.net2008
دوشنبه 27 مهر 1388, 11:05 صبح
سلام دوست عزیز:

به قول معروف هر گردی گردو نمیشه یعنی اینکه کنترل Button از این رویداد پشتیبانی نمیکنه.
موفق باشید

یعنی چی که پشتیبانی نمی کنه . خوب اگه اینجوریه پس چرا این رویدادو جزو رویدادهای دکمه گذاشته؟

alireza_s_84
دوشنبه 27 مهر 1388, 11:23 صبح
یعنی چی که پشتیبانی نمی کنه . خوب اگه اینجوریه پس چرا این رویدادو جزو رویدادهای دکمه گذاشته؟
یعنی پیش از اون رویداد Click اجرا میشه که نوبت به این نمیرسه.

armanikurd
چهارشنبه 29 مهر 1388, 00:24 صبح
مثل اینکه اینجا حرمت والای ویژوال استدیو و بخصوص وی بی عزیز داره میره زیر سوال !

برای قدردانی از قدرت دات نت و اون هم نسخه های جدیدش یه نگاه به رویداد های موجود (Event) توی ویژوال بیسیک 6 یا همون نسخه 2000 بندازید و اونو با حالا مقایسه کنید؛ ببینید تا کجا رویداد ها رو ریز کردن و مو رو از ماست کشیدن.

ذکر این نکته هم بد نیست که بهتره اولویت اجرای رویداد های یک آبجکت رو بدونیم

دست بیل گیتس و دار و دسته ش درد نکنه !

vb.net2008
چهارشنبه 29 مهر 1388, 22:04 عصر
مثل اینکه اینجا حرمت والای ویژوال استدیو و بخصوص وی بی عزیز داره میره زیر سوال !

برای قدردانی از قدرت دات نت و اون هم نسخه های جدیدش یه نگاه به رویداد های موجود (Event) توی ویژوال بیسیک 6 یا همون نسخه 2000 بندازید و اونو با حالا مقایسه کنید؛ ببینید تا کجا رویداد ها رو ریز کردن و مو رو از ماست کشیدن.

ذکر این نکته هم بد نیست که بهتره اولویت اجرای رویداد های یک آبجکت رو بدونیم

دست بیل گیتس و دار و دسته ش درد نکنه !

ببخشيد من نمي خواستم vb رو ببرم زير سوال. فقط مي خواستم بدونم حالا كه اول رويداد Click اجرا ميشه . اگه بخوايم توي برنامه از رويداد DoubleClick استفاده كنيم بايد چي كار كنيم؟

alireza_s_84
چهارشنبه 29 مهر 1388, 22:27 عصر
ببخشيد من نمي خواستم vb رو ببرم زير سوال. فقط مي خواستم بدونم حالا كه اول رويداد Click اجرا ميشه . اگه بخوايم توي برنامه از رويداد DoubleClick استفاده كنيم بايد چي كار كنيم؟
سلام دوست عزیز:
شما میتونید با override کردن متد WndProc برای این رویداد برنامه نویسی کنید. اما فکر نکنم لزومی به اینکار باشه چون ماهیت یک دکمه کلیک شدنشه نه دابل کلیک.
موفق باشید