PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت یک بانک اطلاعتی جدید

handvbnet
یک شنبه 26 مهر 1388, 23:58 عصر
سلام ، من اول با Access کار می کردم ولی متاسفانه کسانی که به صورت حرفه ای از Microsoft Access یا SQL استفاده کرده اند ، به مشکلاتی در آن برخورده اند . که من برای انجام کارهای خودم یک برنامه نوشتم . برنامه ای برای ذخیره اطلاعات یا همان Database با امکانات زیر :
1 : سرعت بالا : جای گذاری 10.000 کلمه در دیتابیس فقط در 5 ثانیه
2 : حجم کم : هر 10.000 کلمه در دیتابیس فقط 25 KB
3 : بدون محدودیت تعداد داده
4 : باز کردن Database با 500 جدول و 1000 داده فقط در 5 ثانیه
5 : استفاده آسان از دیتابیس در LocalHost یا NetWork یا Internet
6 : امنیت بالا : قفل گذاری در دیتابیس ، ضد سرقت اطلاعات عمل Decoding و Encoding به صورت مخصوص نرم افزار
7 : استفاده از FireWall مخصوص برنامه ، برای استفاده در شبکه
8 : اضافه کردن اطلاعات ، حذف ، ویرایش ، جستجو فقط با اضافه کردن یک DLL و به آسانی
9 : حجم بسیار پایین برنامه ( برای دانلود شما ) کمتر از 2mg
10 : قابلیت Import و Export کردن به Access , SQL و Text
11 : قابلیت AutoSave

دوستان و همکاران عزیز اگر کسی ایده ای دارد که می تونه این برنامه رو بهبود ببخشه ، اینجا بگه تا همه از این برنامه رایگان لذت ببرند.
گروه نرم افزاری شرکت آدنیس رایان

به زودی برنامه برای دانلود آماده می شود

handvbnet
دوشنبه 27 مهر 1388, 00:00 صبح
چند Screen Shot

رضا نانوا
دوشنبه 27 مهر 1388, 01:12 صبح
....

من که از همین الان از شما بعنوان استاد خودم تشکر میکنم.

handvbnet
دوشنبه 27 مهر 1388, 18:51 عصر
قول می دم اگه ایده بدید ، برنامه را Open Source بذارم

ali.hojjati
دوشنبه 27 مهر 1388, 19:07 عصر
من شخصا چون چوبش رو خوردم حتما ایده می دم. لطفا از برنامه ای که نوشتم دیدن کن و نظر بده. من اشکم در اومد ولی کسی نظر نداد. شما برنامه رو برای دانلود بذار اولین نفری که نظر می ده منم.

handvbnet
دوشنبه 27 مهر 1388, 20:48 عصر
من شخصا چون چوبش رو خوردم حتما ایده می دم. لطفا از برنامه ای که نوشتم دیدن کن و نظر بده. من اشکم در اومد ولی کسی نظر نداد. شما برنامه رو برای دانلود بذار اولین نفری که نظر می ده منم.

کارایی برنامه من یکم فرق داره . این دیتابیس مخصوص هستش . بدون نیاز به Access یا SQL . می شه گفت مثلا یک Database Engine هست .

viper2009
دوشنبه 27 مهر 1388, 22:22 عصر
سلام
آیا این دیتا بیس خاصیت جابجایی و شبکه شدن هم داره؟

saadi2
دوشنبه 27 مهر 1388, 23:14 عصر
ما منتظر هستیم تا دانلود کنیم و بعد نظر بدیم

با تشکر از زحمات شما

handvbnet
جمعه 01 آبان 1388, 01:31 صبح
خاصیت شبکه شدن را داره هم در LAN و هم Internet . منظورتون از جابه جایی چیه؟

handvbnet
جمعه 01 آبان 1388, 01:36 صبح
تا الان قسمت های اصلی آن ، از جمله Insert , Remove , Edit , Search ساخته شده و الان روی شبکه کردن آن کار می کنیم

Hossein Bazyan
جمعه 01 آبان 1388, 12:52 عصر
سلام
دوست عزیز خواسته خیلی عجیبی دارید.
یک بار دیگه خودتون خواستتون رو بخونید ببینید خنده تون میگیره یا نه ؟
شما میخواد ما در مورد چیزی نظر بدیم که نه دیده ایم و نه شیوه کار را باهاش میدانیم ( فقط گفته اید که دیتیا اینجین بوده و سرعتی به مراتب بالاتر از Mssql و Access :متفکر: داره ) ایا میشه فقط با دو خط توضیحات نظر داد.
مثل اینه که یکی بگه من یه ماشین سواری ساخته ام که از بنز پر سرعت تر و بهتر میباشد لطفا نظر بدهید.

handvbnet
جمعه 01 آبان 1388, 15:23 عصر
سلام
دوست عزیز خواسته خیلی عجیبی دارید.
یک بار دیگه خودتون خواستتون رو بخونید ببینید خنده تون میگیره یا نه ؟
شما میخواد ما در مورد چیزی نظر بدیم که نه دیده ایم و نه شیوه کار را باهاش میدانیم ( فقط گفته اید که دیتیا اینجین بوده و سرعتی به مراتب بالاتر از Mssql و Access :متفکر: داره ) ایا میشه فقط با دو خط توضیحات نظر داد.
مثل اینه که یکی بگه من یه ماشین سواری ساخته ام که از بنز پر سرعت تر و بهتر میباشد لطفا نظر بدهید.

میشه همیشه جمله ها رو قشنگتر بیان کرد .

منظورم این بود ، اگه کسی فکری داره که به نظرش اگه تو Access بود ، خیلی بهتر می شد بهگه تا روش کار کنیم

smgraphic
جمعه 01 آبان 1388, 17:24 عصر
پس چی شد این برنامت داداش

handvbnet
جمعه 01 آبان 1388, 20:29 عصر
پس چی شد این برنامت داداش

امشب می ذارم سعی می کنم

handvbnet
جمعه 01 آبان 1388, 23:37 عصر
فردا شب 100% کاملشو می ذارم ( به جز LAN )

Hossein Bazyan
شنبه 02 آبان 1388, 00:10 صبح
این نسخه کامل نشده . فقط برای تست گذاشتم . . . . . . . . . . . . . . . .
سلام
برنامه مشکل داره ( یا حداقل برای من - من ویندوز ویستا دارم ) بعد از اجرا یه پنجره نمایش داده میشه با یه شمارنده که شما 10 بار حق استفاده دارید و تعداد دفعات هم نوشته میشه سپس از برنامه خارج شده و فرمی اجرا نمیشود.

handvbnet
یک شنبه 03 آبان 1388, 19:23 عصر
سلام
برنامه مشکل داره ( یا حداقل برای من - من ویندوز ویستا دارم ) بعد از اجرا یه پنجره نمایش داده میشه با یه شمارنده که شما 10 بار حق استفاده دارید و تعداد دفعات هم نوشته میشه سپس از برنامه خارج شده و فرمی اجرا نمیشود.

مشکل از برنامه بود . دنبال یک برنامه می گردم تا کسی نتونه برناممو Decompile کنه ، وگرنه برنامه حاظر شده . کسی سراغ نداره؟

Hossein Bazyan
یک شنبه 03 آبان 1388, 19:27 عصر
سلام
شما در پست اول نوشتید : "به زودی برنامه برای دانلود آماده می شود "
بعد از دوستان خواستید نظر بدن. حداقل من یکی هنوز متوجه منظور شما نشدم.
میخواید پروژه تون حق کپی رایت داشته باشه و دوستان فقط کمک کنند که ایده ای رو که داری تمام کنید یا اینکه میخواید دوستان هم استفاده کنند. البته مشکلی نیست که کپی رایت هم باشه اما میخواستم فقط نظرتون رو بدونم

alimanam
دوشنبه 04 آبان 1388, 00:16 صبح
با سلام

ازاینکه سرزده وارد بحث شدم معذرت می خوام ولی دوست عزیز ( آقایی که دارین روی این پروژه کار می کنی )
بهتر نبود قبل ازاینکه تاپیک بزنین و کلی تعریف و تمجید کاری رو بکنین که هنوز آماده نشده , بیشتر صبر می کردی تا کار آماده بشه بعد در اختیار دوستان قرار می دادی ( که هنوز ندادی ! ) در انتها هم اگه دوست داشتین به قول خودتون ازش در مقابل Decompile شدن محافظت کنین راستی قرار بود Open Source باشه ! نه ؟

alireza_s_84
دوشنبه 04 آبان 1388, 00:57 صبح
محافظت کنین راستی قرار بود Open Source باشه

سلام:
یادمه دو سه هفته پیش بود این مطلب رو خوندم امشب به این امید اومده بودم که کامل شده .
دوست عزیز برای من جالبه که گفتین سرعتش از SQL بيشتره(به هيچ عنوان نميشه قبول كرد)
حتی قابل مقایسه با اکسس نیز نخواهد بود .آخه گروه نرم افزاری مایکروسافت رو با خودمون مقایسه میکنی؟
من یه دیتابیس نوشتم و انجینشم خدایی بد نیست حتی 80درصد دستورات SQL رو هم ساپورت میکنه اما هیچوقت نتونستم با اکسس و یا بقیه پایگاههای مدیریت داده مقایسه ش کنم.
البته مطمئنا کار شما قابل تقدیره اما با این همه گرد و خاک بهتر بود ابتدا تکمیل میکردین بعد برای رفع نواقص نظرسنجی
موفق باشید

ali.hojjati
دوشنبه 04 آبان 1388, 09:33 صبح
هیچ وقت با این دید پیش نرید دوست من (alireza_s_84 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35861)) که بیام اول خودمونو بخواهیم با بقیه مقایسه کنیم. من هم طرف دوست برنامه نویسمون رو می گیرم که بیاد و گردو خاک کنه. چرا که اصلا تو ایران به این سبک برنامه نویسی ها بها نمی دن. باید انجمن ها یا افراد خودکفا بیان و این کار رو انجام بدن. برنامه نویسی فقط تولید برنامه های فارسی نویسی و حسابداری نیست که توی کشور عزیز ما فقط بلدن همین ها رو بنویسن. نظر شما محترم ولی وقتی یه کاری می کنی که بقیه حتی نظر نمی دن آدم انگیزه هاش رو از دست می ده.
ولی ما هنوز منتظر برنامه شما هستیم.
یا علی

Parham.D
دوشنبه 04 آبان 1388, 10:40 صبح
برنامه شما باید آزمایش‏های بسیاری از سر بگذراند تا اثبات کند که به چه اندازه از SQL و ACCESS بهتر است. در حالی که برنامه شما هنوز کامل نشده و ارائه نشده، آن هم در بازارهای جهانی که شرکتهای عظیم مورد آزمایش و بهره وری کامل قرار بدن چطور میشود با اطمینان گفت که برنامه شما از آنها بهتر است؟ به هیچ عنوان قصد ناراحت کردن شما را ندارم، ولی این سوالات به ذهن میآید. اگر برنامه شما از SQL و Access بهتر است، شما یکی از بهترین برنامه‏نویسهای دنیا هستی و باید هر چه سریع‏تر به استخدام گوگل یا ماکروسافت در آیی و برنامه شما در آزمایشگاه‏های آنها مورد تحلیل قرار بگیرد.

موفق باشی . . .

handvbnet
چهارشنبه 06 آبان 1388, 13:41 عصر
دانلود برنامه

سار
چهارشنبه 06 آبان 1388, 14:26 عصر
سلام ، من اول با Access کار می کردم ولی متاسفانه کسانی که به صورت حرفه ای از Microsoft Access یا SQL استفاده کرده اند ، به مشکلاتی در آن برخورده اند . که من برای انجام کارهای خودم یک برنامه نوشتم . برنامه ای برای ذخیره اطلاعات یا همان Database با امکانات زیر :
1 : سرعت بالا : جای گذاری 10.000 کلمه در دیتابیس فقط در 5 ثانیه
2 : حجم کم : هر 10.000 کلمه در دیتابیس فقط 25 KB
3 : بدون محدودیت تعداد داده
4 : باز کردن Database با 500 جدول و 1000 داده فقط در 5 ثانیه
5 : استفاده آسان از دیتابیس در LocalHost یا NetWork یا Internet
6 : امنیت بالا : قفل گذاری در دیتابیس ، ضد سرقت اطلاعات عمل Decoding و Encoding به صورت مخصوص نرم افزار
7 : استفاده از FireWall مخصوص برنامه ، برای استفاده در شبکه
8 : اضافه کردن اطلاعات ، حذف ، ویرایش ، جستجو فقط با اضافه کردن یک DLL و به آسانی
9 : حجم بسیار پایین برنامه ( برای دانلود شما ) کمتر از 2mg
10 : قابلیت Import و Export کردن به Access , SQL و Text
11 : قابلیت AutoSave

دوستان و همکاران عزیز اگر کسی ایده ای دارد که می تونه این برنامه رو بهبود ببخشه ، اینجا بگه تا همه از این برنامه رایگان لذت ببرند.
گروه نرم افزاری شرکت آدنیس رایان

خسته نباشید.

handvbnet
چهارشنبه 06 آبان 1388, 18:47 عصر
10 نفر دانلود کردن ، یکی نظر بده حداقل . البته هنوز کامل نشده

smgraphic
چهارشنبه 06 آبان 1388, 19:08 عصر
برنامه اصلا عمل اصلی Insert رو انجام نمیده.پس چطور نظر بدیم؟

Hossein Bazyan
چهارشنبه 06 آبان 1388, 19:14 عصر
سلام

هنوز برای نظر دادن زوده چون هیچی معلوم نیست . ساختار بانک ، شیوه نوشتن دستورات، ساختار جداول و غیره
اما اگر در مورد فرمها قراره نظر بدیم فرمهات ساده اند ( ساده کاربر پسند تره ) ولی آیکونها رو یه خورد زرگ انتخاب کردی که از ارزش برنامت بعنوان یک برنامه حرفه ای کم میکند. ( به نظر من )

handvbnet
چهارشنبه 06 آبان 1388, 19:18 عصر
رو گرافیک کار نکردم هنوز ، حسین جان شما هم Insert کار نمی کنه؟

بعد از Insert کردن ، Save کنید ، سپس دیتابیس را Close و دوباره باز کنید:لبخند: ناقصه دیگه

alireza_s_84
چهارشنبه 06 آبان 1388, 19:35 عصر
سلام دوست عزیز:
من نگاهی به سورس برنامه ت انداختم.

expression = Strings.Replace(Strings.Replace(Strings.Replace(St rings.Replace(Strings.Replace(expression, "~", "M", 1, -1, CompareMethod.Binary), "`", "m", 1, -1, CompareMethod.Binary), "!", "B", 1, -1, CompareMethod.Binary), "@", "b", 1, -1, CompareMethod.Binary), "^", "=", 1, -1, CompareMethod.Binary);

جالبه مگه نه؟؟؟ یک خط کدنویسی اینطوری؟؟؟

object obj3;
object obj6;
ArrayList list = new ArrayList();
string str = Conversions.ToString(0);
int num2 = this.Sheet.Count - 1;
for (int i = 0; i <= num2; i++)
{
if (Operators.ConditionalCompareObjectEqual(this.Shee t[i], Cloumn, false))
{
str = Conversions.ToString(i);
break;
}
}
if (ObjectFlowControl.ForLoopControl.ForLoopInitObj(o bj3, 1, this.DataCount(), 1, ref obj6, ref obj3))
{
do
{
ArrayList data = new ArrayList();
data = (ArrayList) this.GetData(Conversions.ToInteger(obj3));
if (Operators.ConditionalCompareObjectEqual(data[Conversions.ToInteger(str)], Data, false))
{
list.Add(Operators.AddObject(obj3, 1));
}
}
while (ObjectFlowControl.ForLoopControl.ForNextCheckObj( obj3, obj6, ref obj3));
}
return list;

شما چرا از فایلهای با دسترسی تصادفی برای جستجو استفاده نمیکنید؟؟؟
یک مورد دیگه اینکه این نوع جستجو برای دیتابیسی که 100هزار رکورد داره چقدر زمان میبره؟؟؟
در طراحی دیتابیس نباید از جستجوی ترتیبی استفاده بشه.
در کل برای شروع بد نیست. من که بهت تبریک میگم اما سعی کن سورسش رو بذاری تا بچه های برنامه نویس بهتر راهنماییت کنن اینجوری از پشت صحنه هیچ خبری نیست و نمیشه ایرادات رو برطرف کرد.
موفق باشی

bloverman
چهارشنبه 06 آبان 1388, 19:44 عصر
سلام من گیج شدم یه کم یه خورده بیشتر در مورد کارت توضیح بده اگه میشه تا بیشتر درکش کنم تو این برنامه table میشه ساخت relation میشه ساخت SP میشه نوشت ؟

handvbnet
چهارشنبه 06 آبان 1388, 23:33 عصر
سلام دوست عزیز:
من نگاهی به سورس برنامه ت انداختم.

expression = Strings.Replace(Strings.Replace(Strings.Replace(St rings.Replace(Strings.Replace(expression, "~", "M", 1, -1, CompareMethod.Binary), "`", "m", 1, -1, CompareMethod.Binary), "!", "B", 1, -1, CompareMethod.Binary), "@", "b", 1, -1, CompareMethod.Binary), "^", "=", 1, -1, CompareMethod.Binary);
جالبه مگه نه؟؟؟ یک خط کدنویسی اینطوری؟؟؟

object obj3;
object obj6;
ArrayList list = new ArrayList();
string str = Conversions.ToString(0);
int num2 = this.Sheet.Count - 1;
for (int i = 0; i <= num2; i++)
{
if (Operators.ConditionalCompareObjectEqual(this.Shee t[i], Cloumn, false))
{
str = Conversions.ToString(i);
break;
}
}
if (ObjectFlowControl.ForLoopControl.ForLoopInitObj(o bj3, 1, this.DataCount(), 1, ref obj6, ref obj3))
{
do
{
ArrayList data = new ArrayList();
data = (ArrayList) this.GetData(Conversions.ToInteger(obj3));
if (Operators.ConditionalCompareObjectEqual(data[Conversions.ToInteger(str)], Data, false))
{
list.Add(Operators.AddObject(obj3, 1));
}
}
while (ObjectFlowControl.ForLoopControl.ForNextCheckObj( obj3, obj6, ref obj3));
}
return list;

شما چرا از فایلهای با دسترسی تصادفی برای جستجو استفاده نمیکنید؟؟؟
یک مورد دیگه اینکه این نوع جستجو برای دیتابیسی که 100هزار رکورد داره چقدر زمان میبره؟؟؟
در طراحی دیتابیس نباید از جستجوی ترتیبی استفاده بشه.
در کل برای شروع بد نیست. من که بهت تبریک میگم اما سعی کن سورسش رو بذاری تا بچه های برنامه نویس بهتر راهنماییت کنن اینجوری از پشت صحنه هیچ خبری نیست و نمیشه ایرادات رو برطرف کرد.
موفق باشی

Decomplie کردنت مورد دشت ، گفتم که ، برنامه تکمیل شه Source رو می ذارم

handvbnet
پنج شنبه 07 آبان 1388, 16:20 عصر
اینجا مدیر نداره یک سری پست های نامربوط رو پاک کنه ؟ آخه اینا چه ربطی به برنامه من داره ؟ فقط خواستم نظر بدید .

من با قفل شدن موافقم

handvbnet
جمعه 08 آبان 1388, 11:23 صبح
با تشکر از آقای مدیر

کسی هست با همکاری هم این برنامه رو تکمیل کنیم؟