PDA

View Full Version : مجوز عبور کاربر

baran_bataravat
دوشنبه 27 مهر 1388, 11:43 صبح
من یک کدی رو میخوام که مثلا به یک کاربر یک کد عبور داده شد و این کابر یک بار با این کد وارد برنامه میشه ولی میخوام که دفعه بعد که خواست وارد بشه نتونه با این کد وارد بشه و با یک کد جدید دیگه که بهش داده شد وارد بشه تو برنامه من چطور میتونم این کارو بکنم با تابع Random میشه؟؟؟

hozouri
سه شنبه 28 مهر 1388, 11:19 صبح
بله با استفاده از اشاره ای که خودت هم داشتی می توانید با تولید اعداد تصادفی این کار را انجام را انجام بدهید :

من به صورت الگریتم وار می نویسم:

یه عدد تصادفی برای طول رشته عبور بگیر.
یه حلقه از 1 تا عدد تصادفی بزن و در داخل این حلقه یه عدد تصادفی بین کاراکتر های حروف 62 تا 128 یا کاراکتر های عدد رو هم می تونی بهش اضافه کنی.
و این اعداد رو با استفاده از char به صورت کاراکتر در بیار و در یک متغیر رشته ای ذخیره کن.

امیدوارم تونسته باشم کمکی به شما کرده باشم...
موفق باشید.

baran_bataravat
سه شنبه 28 مهر 1388, 11:36 صبح
من اون قسمت توی حلقه رو متوجه نشدم میشه یک مثال برام بیارین اگه به صورت کد باشه ممنون میشم

nasime_shomal
سه شنبه 28 مهر 1388, 21:08 عصر
من اون قسمت توی حلقه رو متوجه نشدم میشه یک مثال برام بیارین اگه به صورت کد باشه ممنون میشم
سلام منظور دوستمون اینه که شما وقتی یه کلمه عبور میدید ممکنه متشکل از اعداد و حروف باشه و این قسمتی که شما اشاره کردید دقیقا به این موضوع اشاره داره که شما با انتخاب این عدد تصادفی باید کارکتر متناظر اون رو پیدا کنید
من این رو براتون ساده تر میکنم
یه عدد تصادفی انتخاب کن
اون عدد رو به کارکتر متناظرش تبدیل کن