PDA

View Full Version : MySQL ‌در VB

soheil_programmer
سه شنبه 28 مهر 1388, 00:19 صبح
با سلام

من يك برنامه با VB6 و بانك اطلاعات MySQL‌نوشتم و با استفاده از MySQL ODBC Connector به بانك در روي localhost وصل ميشوم اما وقتي از طريق يك سيستم روي شبكه ميخام وصل بشم با خطاي زير مواجه ميشم خواهشا راهنمايي بفرمائيد:
Connection Failed: [HY000][MySQL][ODBC 5.1 Driver]Host 'MyComputerName' is not allowed to connect to this MySQL server

r0ot$harp
سه شنبه 28 مهر 1388, 00:22 صبح
با سلام

من يك برنامه با VB6 و بانك اطلاعات MySQL‌نوشتم و با استفاده از MySQL ODBC Connector به بانك در روي localhost وصل ميشوم اما وقتي از طريق يك سيستم روي شبكه ميخام وصل بشم با خطاي زير مواجه ميشم خواهشا راهنمايي بفرمائيد:
Connection Failed: [HY000][MySQL][ODBC 5.1 Driver]Host 'MyComputerName' is not allowed to connect to this MySQL server
دوست عزیز همانطور که می دانید Mysql قابلیتی به نام Remote داره . شما برای کار با این خاصیت باید IP دستگاهی که می خواهید از اون به دیتابیس متصل بشین در White List سیستم موجود باشه .

به نظر بنده 99% مشکل همین هست .

باتشکر احسان

soheil_programmer
سه شنبه 28 مهر 1388, 00:42 صبح
با سلام

دوستان من بالاخره راه حل اين مشكل را كه نصف روز وقتمو گرفت و مرا به هر نوع شكي از ويروس گرفته تا Firewall و... واداشت پيدا كردم و در اينجا تصوير را كه گوياي همه چيز هست قرار ميدم براي دوستاني كه ممكنه با مشكل من روبرو بشن!!!

راه حل: بايد در user كه بصورت پيش فرض تعريف ميشه يا هر User‌ ديگري كه add ميكنيد در قسمت Host كاراكتر % بمعني هر هاستي را اضافه كنيد.