PDA

View Full Version : در خواست راهنمایی برای طراحی یک سیستم جامع بایگانی

MR.Abed
سه شنبه 28 مهر 1388, 15:32 عصر
با سلام به کلیه اساتید برنامه نویسی
من میخواهم یک سیستم جامع بایگانی طراحی کنم که بصورت شبکه کارکند لطفا به سوالات من پاسخ دهید که حداقل کاربران که از این سیستم استفاده میکنند 15 نفر می باشند شاید هم بیشتر.
1- چه Pc Server درخواست بدم. مشخصات آن را لطف بفرمائید.
2- نحوه ذخیره چگونه باشد . مثلا عکس باشد ؟ یا فرمت مدنضر خودتون
3- بانک اطلاعاتی من SqlServer 2005 میباشد ؟ کفایت می کند.
4- می خواهم با زبان C#‎ بنویسم
5- تجزیه و تحلیل این سیستم به چی باشد.
با تشکر و احترام از اساتید

sunn789
سه شنبه 28 مهر 1388, 21:31 عصر
سلام در مورد PC بسته به پولی که میخواهید خرج کنید و هزینه قابل خرج فرق میکنه و اینکه قراره ایا فقط از سرور برای نرم افزار شما استفاده کنند یا اینکه قراره سرور برنامه های دیگه رو به کلاینتها بفرسته در نتیجه متفاوته
اما سوال دوم، در زمان طراحی یا بانک سعی میشه تا حد امکان کامل تراحی بشه و مطالبی که از هم قابل تفکیک هستند در جدولهای جدا گانه ذخیره شوند تا در صورت جستجو در اطلاعات سرعت جستجو قابل قبول باشه و در طر داشته باشید که اگه بانکتون کامل نباشه و قرار باشه بعداً مثلاً عکس به ان اظافه کنید کارتون مشکل تره
در مورد سوال سوم ،معمولا ً اس کیو ال از بهترین بانکهاست و برای بیشتر کارها جواب میده
سوال چهارم، شما بسته به اینه که شما با چه زبانی اشنایی دارین نمیشه در چشم به هم زدنی تصمیم گرفت با چه زبانی برنام ه نویسی کرد
پنجم ، اون هم بسته به اموزشهای قبلی شما داره که از Viso و یا Rational استفاده کنید

l7i7l7
دوشنبه 04 آبان 1388, 14:26 عصر
دوست عزيز سعي كن از كامپيوتر هاي سرور مثل سرورهاي hp يا IBM استفاده كني چون معمولا اطلاعات سيستم بايگاني مهم ن و نگه داري اونا ضرروري هستش و اين سرورها معمولا داراي چند هارد هستن و خودشون هم خاصيت Mirrorدارن

در مورد بانك اطلاعاتي هم سعي كن از اوراكل استفاده كني اگه نتونستي برو روي sql

زباني كه انتخاب كردي هم خوبه ؛ چند تا علت داره اولي اينكه قدرتش بد نيست دومي اينكه مثال ها و كدهاي زيادي در موارد مختلف داره (خصوصا پايگاه داده )و .....

انتخاب متدولوژي و زبان تجزيه تحليل هم به عهده خودته با هر متدولوژي كه ميتوني تجزيه و تحليل كني همون خوبه