PDA

View Full Version : گفتگو: @____Combo های چند ستونی ! مثل گرید (GridView)

armanikurd
چهارشنبه 29 مهر 1388, 01:00 صبح
@

دورود

شیء combobox در حالت عادی می تونه از یک تا مقدر یا همون آیتم رو تو خودش جا بده؛ اما پشت سر هم

مثلا می تونیم با استفاده از محیط طراحی و اختصاص خصوصیات datavalue و ... یک فیلد رو از یه جدول بانک اطلاعاتی اکسس، اس کیو و ال و .... رو براش تعریف کنیم یا همون مقید کردن؛ و با این کار در زمان اجرای برنامه به طور اتوماتیک کل محتویات فیلد انتخابی از تمام رکوردهای اون جدول رو لیست میکنه :لبخندساده:

خوب این از این

حالا فکرشو بکنید بتونیم به یک combobox، 2 تا فیلد رو همزمان متصل کنیم و در دوستون مجزار و البته به صورت خودکار نشون بدیم.

مثلا یه جدول داریم با 2 فیلد نام و نام خانوادگی
و بتونیم هر دو تا فیلد رو تو combo ببینبم
مثلا اینجوری:

|ژینا | فردوس |

دوستان لطفا همکاری

.
.
.

ندا2611
چهارشنبه 29 مهر 1388, 07:27 صبح
o1.DA.SelectCommand.CommandText = "select DoctorID,(Lname+' ' +Fname ) as FullName from GtblDoctor where status=0 and ExpertLevel<>" & dr & " order by Lname"
cbDoctorID1.DisplayMember = "FullName"
cbDoctorID1.ValueMember = "DoctorID"
cbDoctorID1.DataSource = o1.GetRecords
cbDoctorID1.SelectedItem = Nothing

Hossis
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:51 صبح
من دیده بودم یک کامبو رو به شکل درختواره طراحی کرده بودند اما همچین چیزی ندیدم ولی اگر توی سایت CodeProject جستجو کنید حتما چنین چیزی پیدا خواهید کرد.

sunn789
چهارشنبه 29 مهر 1388, 18:07 عصر
این در صورتی است که شما از ویندوز فرم استفاده کنید ، ولی زمانی از WPFApplicationاستفاده کنید این کار بسیار ساده است

Hossein Bazyan
چهارشنبه 29 مهر 1388, 19:13 عصر
o1.DA.SelectCommand.CommandText = "select DoctorID,(Lname+' ' +Fname ) as FullName from GtblDoctor where status=0 and ExpertLevel<>" & dr & " order by Lname"

cbDoctorID1.DisplayMember = "FullName"
cbDoctorID1.ValueMember = "DoctorID"
cbDoctorID1.DataSource = o1.GetRecords
cbDoctorID1.SelectedItem = Nothing
سلام
به این شکل جواب نمیده . ( حداقل برا من جواب نداد)