PDA

View Full Version : سوال: وقتی یک رکورد duplicate وارد می کنم در رکورد دوم یه warning! بده

aimaz57
چهارشنبه 29 مهر 1388, 08:43 صبح
با سلام خدمت برو بچه های جامعه برنامه نویس

من یهTable دارم که پیوستش کردم توی فیلد order no(شماره درخواست)

می خوام وقتی یک رکورد duplicate وارد می کنم در رکورد دوم یه warning! بده بعد به فیلد بره ممنوم میشم راهنمایی کنید

اگه شد تغییرات رو برایم به aimaz@maktoob.com ارسال کنیم

مهدی قربانی
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:07 صبح
سلام
كاربر محترم aimaz57 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=119646) برابر قوانين شما مي بايست قبل از ايجاد تاپيك نسبت به جستجو موضوع مورد نظرتون اقدام و در صورتيكه موردي پيدا نكرديد اونوقت اقدام به ايجاد تاپيك كنيد ، در حال حاضر موضوع مورد سئوال شما جزو موارد متعدد و موجود در تالار اكسس هست و به دفعات مطرح شده و پاسخ داده شده ، بنابراين منبعد اين مهم رو در صدر فعاليتتون قرار بديد تا شاهد انباشت تاپيكهاي تكراري و زائد در تالار نباشيم
دو نمونه لينك موضوع :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=167115&highlight=%D8%AA%D9%83%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D9%8A
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=178620&highlight=%D8%AA%D9%83%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D9%8A

aimaz57
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:39 صبح
سلام
با تشکر از راهنمایی جنابعالی من مواردی را که اعلام کرده بودید مرور کردم ولی هدف درموارد قبلی عدم ثبت اطلاعات درصورت تکراری بودن وتغییرات روی فرم اعمال میشود ولی تغییرات روی تیبل مد نظرم هست هم فقطwarningمیخواهم وثبت رکورد مانعی ندارد فقط قبل از ان اعلام کند
باتشکر

aimaz57
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:50 صبح
با سلام
مواردی که ذکر کردین مطالعه کردم متشکر ولی منظورم عدم ثبت رکورد نبود فقط دادن اخطار انهم در تیبل نه فرم ممنون راهنمایی کنید

مهدی قربانی
پنج شنبه 30 مهر 1388, 01:12 صبح
سلام
در جدول این کار عملی نیست چون شما باید از فیلد کلید استفاده کنید که در اینصورت نمی تونید رکورد تکراری داشته باشید . کاربر شما مگه مستقیم با جدول کار میکنه !؟

aimaz57
پنج شنبه 30 مهر 1388, 13:32 عصر
سلام
نه تو یه کوئری استفاده می کنم بدون پس وجوی خاصی

مهدی قربانی
پنج شنبه 30 مهر 1388, 18:17 عصر
سلام
یعنی شما از هیچ فرمی بعنوان اینترفیس ویرایش و مشاهده اطلاعات استفاده نمی کنید و کاربر مستقیماً از طریق کوئری اعمال حذف ، ویراش و اضافه کردن اطلاعات رو انجام میده ؟

aimaz57
شنبه 02 آبان 1388, 08:18 صبح
سلام
مطمناً ولی در ابتدا از طریق تیبل رکوردها رو افزایش می دم چون راحتره بعداً تو یه ریپورت ازشون استفاده می کنم

مهدی قربانی
شنبه 02 آبان 1388, 09:49 صبح
سلام
ببينيد ما در فرآيندهاي ثبت ، ويرايش و حذف ديتا عموماً در اكسس از فرم استفاده مي كنيم و علتش هم اينه كه خود جدول ذاتاً خيلي از قابليتهايي كه شما در فرم بواسطه بكارگيري خصوصيات بيشتر و همينطور كد نويسي داريد رو نداره بنابراين براي اينكه صرفاً امكان اعلام اخطار به كاربر در زمان ورود اطلاعات تكراري رو داشته باشيد ناگزير به بهره گرفتن از فرم و كد نويسي هستيد .

aimaz57
شنبه 02 آبان 1388, 13:53 عصر
با تشکر ازشما
پیشنهاد شما دراین مورد چیه اگه راه داره یه نمونه روی دیتابیس پیوست نشون بدین بازم مرسی از لطفت

مهدی قربانی
شنبه 02 آبان 1388, 14:31 عصر
سلام
با توجه به اينكه شما فقط نياز به اعلام هشدار مبني بر تكراري بودن ديتا داريد نمونه حاضر بر اين اساس با استفاده از كد نويسي VBA و بكارگيري توابع Dcount و MsgBox‌ ايجاد شده .

aimaz57
شنبه 02 آبان 1388, 15:15 عصر
با سلام خدمت آقا مهدی گل خیلی لطف کردی:تشویق:
ما به جوابمان رسیدیم ولی ایکاش روی فایل خودم انجام می دادی روی قسمت شماره درخواست
ولی بازم مرسی لطف کردی