PDA

View Full Version : طریقه کار با یک method جدید

jooybar
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:45 صبح
اساتید محترم :
وقتی در یک فرم یک method جدید ایجاد میکنیم چگونه میتوان از این متد استفاده کرد؟:خجالت:
لطفا در صورت امکان با یک مثال راهنمایی بفرمایید . با تشکر

amir.azimi2000
چهارشنبه 29 مهر 1388, 12:37 عصر
با سلام .
متدها را مانند توابعی که دستی نوشته می شوند در نظر بگیرید و در هر کجای فرم که خواستید آنها را صدا کنید .

jooybar
چهارشنبه 29 مهر 1388, 13:28 عصر
من در داخل فرم از on key label استفاده کردم آیا امکان استفاده به شکل زیر در فرم وجود دارد:
on key label do thisform.methode_01

jooybar
چهارشنبه 29 مهر 1388, 13:43 عصر
با سلام .
متدها را مانند توابعی که دستی نوشته می شوند در نظر بگیرید و در هر کجای فرم که خواستید آنها را صدا کنید .
اگر ممکنه با یک مثال راهنمایی کنید. متشکرم:ناراحت:

amir.azimi2000
شنبه 02 آبان 1388, 09:54 صبح
با سلام مجدد .
من یک متد طراحی کردم که بعضی از شاخصهای جداول را بازسازی می کند و میخواهم هر وقت کاربر کلید F4 را فشار داد ، این متد اجرا شود .(نام این متد را FFILE گذاشتم) .
حال در متد KeyPress که به صورت پیش فرض در تمام فرمها موجود است مینویسم
IF NKEYCODE = -3 THEN
THISFORM.FFILE
ENDIF
دقت کنید که به جای استفاده از فرمان ON KEY میتوانید از متد قدرتمند KeyPress که در درون فرمها وجود دارد استفاده کنید .
موفق باشید .

rezaTavak
شنبه 02 آبان 1388, 14:59 عصر
باید بگید مثلا ALT+F1

مثلا:

ON KEY LABEL ALT+F1 THISFORM.MyMethod0

jooybar
دوشنبه 04 آبان 1388, 09:37 صبح
با سلام .
با تشکر از شما
اگر تابعی که در متد نوشته شده قرار باشد مقداری را دریافت کنید و خروجی داشته باشد چطور؟
من در textbox در رویداد valid قرار دادم thisform.chkmethod(this.value)
ولی پیفام خطا میده.:افسرده:

kia1349
سه شنبه 05 آبان 1388, 07:37 صبح
رویداد valid قبل از اینکه کنترل ،فوکوس رو از دست بده اتفاق می افته و شاید متد شما داره کاری رو انجام میده که به کنترل،شیئ،مقدار و فوکوس فعال اون احتیاج داره.از طریق اررور هندلینگ و تریس کردن میتونید اشکالتون رو پیدا کنید یا در نهایت فرم و مثالتون رو برای تست و رفع مشکل در این قسمت آپلود کنید