PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نصب sql server 2005

mehdi2004171
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:49 صبح
زمانی که در حال نصب کردن sql server 2005 هستم به صفحه به نام feature selection می رسم که از من می خواهد feature هایی را برای نصب انتخاب کنم بعد از انتخاب آنها با پیغام زیر روبرو می شوم . لطفا راهنمایی کنید؟

پیغام ایجاد شده:

TITLE: Microsoft SQL Server Setup
------------------------------

None of the selected features can be installed or upgraded. Setup cannot proceed since no effective change is being made to the machine. To continue, click Back and then select features to install. To exit SQL Server Setup, click Cancel.

majidsoft
جمعه 01 آبان 1388, 02:10 صبح
ببین دوست عزیز sql 2005 با ویندوز xp سازگار نیست اگر می خواهی که از این نسخه برای ویندوز xp استفاده کنی بگو تا کاملا برات توضیح بدم من از یک روش استفاده کردم که جواب داد

behroz1387
جمعه 01 آبان 1388, 02:31 صبح
دوست عزيز اگه vs در كامپيوتر نصب است آن را ريمو كن و اول sql را نصب و بعد vs را نصب كن
موفق باشيد

bahar777
جمعه 08 آبان 1388, 19:29 عصر
دوست عزيز اگه vs در كامپيوتر نصب است آن را ريمو كن و اول sql را نصب و بعد vs را نصب كن
موفق باشيد

آیا sqlserver2005 رو می شه روی ویندوز ویستا یا سون نصب کرد؟

Hamid.Kad
جمعه 08 آبان 1388, 21:57 عصر
ببین دوست عزیز sql 2005 با ویندوز xp سازگار نیست
منظورتون از سازگاری چیه ؟ یعنی نصب نمیشه؟ تنها نوع Enterprise بخش دیتابیس سرورش نصب نمیشه. ولی نسخه استاندارد بطور کامل نصب میشه.

آیا sqlserver2005 رو می شه روی ویندوز ویستا یا سون نصب کرد؟
بله. میشه. فقط همونطور که عرض کردم سرویس دیتابیس سرور نسخه enterprise نصب نمیشه و نیاز به ویندوز سرور داره. ولی نسخه های دیگه نصب میشن
مشکل مطرح شده احتمالاً با توضیح پست 3 برطرف میشه

majidsoft
جمعه 08 آبان 1388, 23:25 عصر
[quote=Hamid.Kad;837885]منظورتون از سازگاری چیه ؟ یعنی نصب نمیشه؟ تنها نوع Enterprise بخش دیتابیس سرورش نصب نمیشه. ولی نسخه استاندارد بطور کامل نصب میشه.

با سلام
منظور من از اينكه سازگار نيست همينه نه اينكه نصب نمي شه ولي براي اينكه ديتابيس سرور نيز نصب بشه من يك راه پيدا كرده بودم كه منظورم اين بود
يا حق

zahra6377
یک شنبه 10 آبان 1388, 10:02 صبح
سلام
من sqlserver2005رو نصب میکنم فقط Configuration Tools نصب میشه و خود sql نصب نمیشه.

zahra6377
سه شنبه 12 آبان 1388, 18:55 عصر
ببین دوست عزیز sql 2005 با ویندوز xp سازگار نیست اگر می خواهی که از این نسخه برای ویندوز xp استفاده کنی بگو تا کاملا برات توضیح بدم من از یک روش استفاده کردم که جواب داد
می شه روشتونو توضیح بدید شاید برای من جواب بده.
ممنون میشم خیلی ضروریه.

majidsoft
سه شنبه 12 آبان 1388, 22:40 عصر
با سلام
ببين دوست عزيز براي اينكار بايد قبل از نصب ويژوال استوديو ابتدا sql standard را نصب كني ولي د گزينه ها فقط گزينه اول كه فكر مي كنم سرور باشد را انتخاب مي كني و نصب مي كني بعد برو ورژن enterprise رو نصب كن در هنگام نصب هيچ چيزي نمي خواد انتخاب كني فقط در صفحه اي كه گزينه ها براي انتخاب مي آيند گزينه آخر را انتخاب كن
و دكمه نصب را بزن فقط framework را از sql نصب كن و قبل از نصب sql اگر framework داري پاك كن
يا علي

Arash.Net
چهارشنبه 13 آبان 1388, 01:08 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز در سایت barnamenevis

من وقتی نسخه Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition رو از روی دی وی دی نصب میکنم به مشکل زیر برخورد میکنم

همانطور که در شکل میبیند از من دیسک شماره 2 رو میخواد که وقتی من دی وی دی پک SQL Server Suite رو خریدم محصول شرکت سرزمین رایانه فقط یک دی وی دی بیشتر نبود

اینم message سیستم

TITLE: Microsoft SQL Server 2005 Setup

Please insert Disc 2.

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?LinkI...ll&EvtID=70379 (http://go.microsoft.com/fwlink?LinkID=20476&ProdName=Microsoft+SQL+Server&ProdVer=9.00.1399.06&EvtSrc=setup.rll&EvtID=70379)

BUTTONS:

OK
Cancel
هر وقت که درخواست دیسک دو میکرد برنامه cancel که میزدم بقیه موارد که در حالت نصب تیک سبز میگیرن یک علامت ضربدر میگرفت

ممنون و متشکرم

majidsoft
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:12 عصر
همانطور که در شکل میبیند از من دیسک شماره 2 رو میخواد که وقتی من دی وی دی پک SQL Server Suite رو خریدم محصول شرکت سرزمین رایانه فقط یک دی وی دی بیشتر نبود

با سلام
دوست عزيز sql محصول مايكروسافت است نه سرزمين .
اين پك رو خودم هم دارم يكبار به اين مشكل برخوردم ولي يادم نيست چكار كردم
شما قبل از نصب تمام نسخه هاي net frmawork را حذف كن و حتما visual studio را نيز حذف كن بعد براي نصب برو و فقط sql server database services را انتخاب كن و به نصب ادامه بده بعد نسخه enterprise manager رو نصب كن بقيه موارد نصب مي شن
يا علي

Arash.Net
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:34 عصر
majidsoft (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=77285) جان با سلام خدمت شما و تشکر از پاسخگویی شما منم میدونم SQL محصول شرکت MICROSOFT است و عمو بیلی قبلا رئیس اون شرکت بود منظورم اینه که توسط شرکت سرزمین رایانه پکش توضیع شده در ایران
اینو گفتم چون میدونم خیلی از شرکتها sql server رو با نام شرکت خود به بازار ایران ارائه میکنند گفتم شاید مشکلی باشه واسه همون گفتم

ویژال استدیو رو سیستمم نیست فقط dot net frame work 2 رو سیستمم نصبه

ببخشید من منظورتونو نگرفتم sql server database services رو از کجا انتخاب کنم منظورتون از enterprise manager چیست ؟

ممنون و متشکر چشم remove میکنم (dotnet frame work) اونم و دوباره تست میکنم ممنون میشم اگه نکته یا مطلبی در این مورد بود بازم لطف کنید و منو راهنمایی کنید

zahra6377
پنج شنبه 14 آبان 1388, 11:04 صبح
با سلام
ببين دوست عزيز براي اينكار بايد قبل از نصب ويژوال استوديو ابتدا sql standard را نصب كني ولي د گزينه ها فقط گزينه اول كه فكر مي كنم سرور باشد را انتخاب مي كني و نصب مي كني بعد برو ورژن enterprise رو نصب كن در هنگام نصب هيچ چيزي نمي خواد انتخاب كني فقط در صفحه اي كه گزينه ها براي انتخاب مي آيند گزينه آخر را انتخاب كن
و دكمه نصب را بزن فقط framework را از sql نصب كن و قبل از نصب sql اگر framework داري پاك كن
يا علي

سلام
وقتی که دارم enterprise رو نصب میکنم این ارور رو میده و چون گزینه های دیگه غیر فعال هستند هیچ کاری نمیشه کرد.

majidsoft
پنج شنبه 14 آبان 1388, 21:44 عصر
با سلام
منظورم از sql server database services هنگام نصب نسخه استاندارد است يك گزينه دارد كه اولين گزينه آن است كه آن را تيك زده و به نصب ادامه مي دهيم و بعد از نصب نسخه استاندارد نسخه enterprise را نصب مي كنيم
zahra6377 شما نيز اينكار رو انجام بدين در اون قسمت گزينه آخر را انتخاب كنيد اگر كليه اين مراحل را برويد مي توانيد اينكار را بكنيد
يا علي

zahra6377
دوشنبه 18 آبان 1388, 20:26 عصر
سلام
من از تمام مراحل نصب نسخه استاندارد عکس گرفتم می شه لطف کنین نگاه کنین و اگه مشکل از نصب استاندارد نبود بعد عکسهای نصب enterprise رو میذارم.
واقعا ممنونم.:عصبانی++::عصبانی++::عص بانی++::عصبانی++::عصبانی++::عصب انی++::عصبانی++::عصبانی++::عصبا نی++::عصبانی++:
بقیه عکسا رو توی پست پایینی گذاشتم

zahra6377
دوشنبه 18 آبان 1388, 20:29 عصر
بقیه عکسها البته 14 تا هست که باز بقیه رو تو بعدی میذارم.

zahra6377
دوشنبه 18 آبان 1388, 20:32 عصر
بازم ممنونم.اون sهایی که نوشتم منظورم نسخه استاندارد بوده که بعدا با عکسای enterprise جابجا نشه.

majidsoft
دوشنبه 18 آبان 1388, 22:28 عصر
با سلام
من تمام عكسهاي شما را ديدم نصب اين نسخه ايرادي نداشت اگر مي خواهيد عكسهاي ENTERPRISE را بگذاريد
يا علي

zahra6377
پنج شنبه 21 آبان 1388, 10:36 صبح
سلام
من sql رو uninstall کردم تا دوباره نصب کنم تا از مراحل enterprise عکس بگیرم ولی حالا وقتی که دارم نسخه استاندارد رو نصب میکنم عکس شماره 10 به عکس زیر تغییر پیدا می کنه و بعد که next میزنم ارور زیر رو میده و من مجبورم که کنسل رو بزنم.
البته تو نصب enterprise هم که فقط گزینه اخر از عکس شماره 8 فعال هست وقتی next میزنم همین ارور رو میده.
ممنون.

majidsoft
پنج شنبه 21 آبان 1388, 21:21 عصر
سلام
من sql رو uninstall کردم تا دوباره نصب کنم تا از مراحل enterprise عکس بگیرم ولی حالا وقتی که دارم نسخه استاندارد رو نصب میکنم عکس شماره 10 به عکس زیر تغییر پیدا می کنه و بعد که next میزنم ارور زیر رو میده و من مجبورم که کنسل رو بزنم.
البته تو نصب enterprise هم که فقط گزینه اخر از عکس شماره 8 فعال هست وقتی next میزنم همین ارور رو میده.
ممنون.

با سلام
اگه net.framework داری unistal کن ، هر ورژنی که هست حذف کن بذار خود sql اونو نصب کنه

zahra6377
جمعه 22 آبان 1388, 19:31 عصر
سلام
اینا هم عکسای enterprise

zahra6377
جمعه 22 آبان 1388, 19:33 عصر
تا مرحله 10 که ارور هست میاد دیگه بعد از اون باید کنسل رو بزنم.هیچکار نمیشه کرد.
ممنون از کمکتون.

majidsoft
شنبه 23 آبان 1388, 00:01 صبح
با سلام
دوست عزیز در عکس شماره 9 از گزینه ADVANCE استفاده کن و NEXT را بزن
یا علی

zahra6377
یک شنبه 24 آبان 1388, 13:42 عصر
سلام
sql management studio EXPRESS
رو از لینک زیر دانلود کردم و بعد از نصب sql اونو نصب کردم.
بازم از اینهمه کمکتون ممنونم.
http://www.microsoft.com/downloadS/d...displaylang=en (http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=C243A5AE-4BD1-4E3D-94B8-5A0F62BF7796&displaylang=en)