PDA

View Full Version : سوال: پر کردن اطلاعات treeview از اطلاعات Cache شده

saba1818
چهارشنبه 29 مهر 1388, 09:51 صبح
یه سوال treeview
سلام من میخوام یه treeview از اطلاعات داخل بانکم بسازم و این treeview در حال بروز شدن هست من برای ساخت treeview هر بار از بانک select زده و آن را میسازم میخوام این کار رو نکنم و اطلاعات رو بعد از اولین واکشی در حافظه نگهدارم چطور میشه این کار رو کرد گفتن با استفاده از کلاس نویسی ولی نمیدونم چه جوری ممنون میشم جوابم رو بدین خیلی ضروری و عجله ای است مرسی

Kia_MLS
پنج شنبه 16 دی 1389, 20:40 عصر
یه سوال treeview
سلام من میخوام یه treeview از اطلاعات داخل بانکم بسازم و این treeview در حال بروز شدن هست من برای ساخت treeview هر بار از بانک select زده و آن را میسازم میخوام این کار رو نکنم و اطلاعات رو بعد از اولین واکشی در حافظه نگهدارم چطور میشه این کار رو کرد گفتن با استفاده از کلاس نویسی ولی نمیدونم چه جوری ممنون میشم جوابم رو بدین خیلی ضروری و عجله ای است مرسی

سلام
اگه درست منظورتو متوجه شده باشم، شما میخوای با هر بار PostBack شدن صفحه نری سمت Database و داده ها رو مجددا لود کنی
اگه اینو میخوای میتونی از شرط

if (!IsPostBack)

استفاده کنی

اما اگه اسرار داری که داده های واکشی شده رو در حافظه نگه داری میتونی از Session استفاده کنی و نتیجه Query رو درون یک خانه از Session بریزی

Session.Add("Name", Your_Query_Result);

موفق باشی

Vahid_moghaddam
جمعه 17 دی 1389, 11:54 صبح
اگه treeview برای هر کاربر متفاوته، از session استفاده کنید. اگه treeview برای کاربرها یکسانه، انتخاب session کاملا اشتباه و غلطه. در حالت دوم باید از cache استفاده کنید. می تونید از application state هم استفاده کنید اما امکاناتی که cache در اختیارتون می ذاره، بیشتره. حافظه ای که سرور برای سایت شما به شما اختصاص می ده، ارزشمنده. این حافظه نباید بیهوده هدر بره. session متغیری در سطح کاربره. یعنی به ازای هر کاربر یک session. اطلاعات مشترک بین کاربرها رو نباید در session نگهداری کرد.
در مورد cache کردن توی همین سایت جستجو کنید.

mehrdad201
جمعه 17 دی 1389, 16:07 عصر
البته فراموش نکنید اگه از کش استفاده میکنید زمانبندیش رو طوری در نظر بگیرید که به حالت داینامیکی اطلاعات صدمه نزنه. یعنی طوری نباشه که دیتابیس اپدیت شده باشه اما سایتتون کماکان اطلاعات قدیمی رو برای مدت غیر منطقی نشون بده