PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن خاصيت توضيح فيلدهاي بانک اکسس

hero4000
چهارشنبه 29 مهر 1388, 10:10 صبح
سلامبر همه اساتيد
من مشکلي در بانک اکسس دارم اميدارم که شما بتوانيد مرا راهنمايي کنيد:لبخندساده:
اگر ممکن است بنده را در بدست آوردن اطلاعات قسمت caption فيلدهاي جداول اکسس راهنمايي بفرمائيد.:ناراحت:
قبلا از کمک شما متشکرم.

مهدی قربانی
چهارشنبه 29 مهر 1388, 17:53 عصر
سلام
متوجه منظورتون نمي شم كدوم اطلاعات فيلدهاي جدول منظور شما خصوصيتها يا همون Properties فيلدهاست ؟ كامل و دقيقتر توضيح بديد .

hero4000
شنبه 02 آبان 1388, 14:49 عصر
با عرض سلام خدمت جناب قرباني .
فکر کنم مشکل از من بوده چون در ارسال موضوع از حالت انگليسي استفاده کردم اين قسمت چپ چين شده و شما ملاحظه نفرموديد .
منظورم قسمت Caption ميباشد

مهدی قربانی
شنبه 02 آبان 1388, 15:28 عصر
سلام
خصوصيت Caption اصطلاحاً همون برچسب فيلده و براي برنامه هايي كه لازمه عناوين فيلدهاش فارسي باشه كاربرد چشمگيري داره ، قطعاً همونطور كه مي دونيد اغلب برنامه ها در بكارگيري كاراكترهاي فارسي با مشكلاتي روبرو هستن و عموماً در تشخيص دچار اشكال ميشن به همين خاطر در برنامه نويسي سعي مي كنيم نام اصلي فيلدها ، اشياء و كنترلها رو با كاراكترهاي لاتين نامگذاري كنيم اينجاست كه خصوصيت Caption‌به كمك ما مياد و ما ميتونيم بواسطه تخصيص عنوان و يا معادل فارسي در Caption عملاً در ظاهر برنامه عناوين و نام فيلدها رو فارسي مشاهده كنيم .

hero4000
شنبه 02 آبان 1388, 18:17 عصر
جناب قرباني سوء تفاهم نشود من برنامه نويس هستم و فکر کنم که اغلب برنامه نويسان بدانند که کار اين خصوصيت چيست .
منظور من اين بود در دات نت چگونه ميتوانيم با کدنويسي به اين خصوصيت دسترسي پيدا کنيم.
متاسفم که باز هم نتوانسته بودم منظورم را به شما برسانم.

مهدی قربانی
شنبه 02 آبان 1388, 22:13 عصر
سلام
دوست گرامی اگر در پست اول سئوالتون رو کامل و دقیق بیان می فرمودید بحث به خطا نمی رفت و بنده همون اول خدمتتون عرض می کردم که باید این سئوال رو باید در تالارهای دات نت کنید چون مربوط به بخش اکسس نمیشه . علت اینکه مسئولین سایت از جمله حقیر تاکید می کنن که سئوالات رو همراه با عنوانی مناسب و مرتبط و با متنی دقیق و شفاف مطرح بشن همینه چرا که اگر این موارد رعایت نشه منتهی به این مشکلات خواهد شد در هر صورت اگر بنده دچار سوء تعبیر شدم و تصور کردم شما تازه کار هستید عذر خواهی میکنم . موفق باشید