PDA

View Full Version : سوال: ذخيره كاراكترهاي ناخوانا

tabatabaeefar
چهارشنبه 29 مهر 1388, 13:15 عصر
سلام دوستان
من يه بانك Access دارم كه ميخوام توي يكي از ستونهاش كاراكترهايي غير از كاراكتر هاي معمول منويسم.
مثلا كاراكتري با كد اسكي 10.
ميشه بگيد بايد اين ستون رو از چه نوعي تعريف كنم.

مهدی قربانی
چهارشنبه 29 مهر 1388, 17:46 عصر
سلام
از فيلد Text يا Number مي تونيد استفاده كنيد .

tabatabaeefar
جمعه 01 آبان 1388, 21:05 عصر
سلام دوست عزيز
طول متغيري كه من ميخوام ذخيره كنم حدود 500 كاراكتر ميشه!
چه توصيه ايي مي فرماييد؟

مهدی قربانی
جمعه 01 آبان 1388, 21:24 عصر
سلام
اگر سایزش بیشتر از 255 کاراکتر باشه بهتره از دیتا تایپ Memo استفاده کنید

tabatabaeefar
شنبه 02 آبان 1388, 08:47 صبح
از memo استفاده كردم اما قبول نكرد.
ميگه اين كاراكترها رو نميتونه قبول كنه!

مهدی قربانی
شنبه 02 آبان 1388, 08:56 صبح
سلام
مگه كاراكترهاي شما چه نوعي هست ، اونطوري كه شما ذكر كرديد اگر Ascii‌ كد باشه كه قاعدتاً عددي هست اگر براتون ممكنه محتويات كامل يك فيلد رو با استفاده از ابزار # ويرايشگر اينجا بذاريد .

Lengthy text or combinations of text and numbers. Up to 65,535 characters. (If the Memo field is manipulated through DAO and only text and numbers [not binary data] will be stored in it, then the size of the Memo field is limited by the size of the database.)

tabatabaeefar
شنبه 02 آبان 1388, 11:09 صبح
ببخشيد.
شما رو هم انداختيم تو زحمت.

Dim s As String = Chr(29)

مهدی قربانی
شنبه 02 آبان 1388, 13:15 عصر
سلام
شما متغيير رو به شكل بالا در VBA تعريف كرديد !؟ براي درك بهتر موضوع و مشخص شدن مغايرتهاي احتمالي ممكنه نمونه برنامه رو اينجا بذاريد .

tabatabaeefar
یک شنبه 03 آبان 1388, 11:13 صبح
نه من اين برنامه رو با VB.NET نوشتم.
ببخشيد نميتونم برنامه رو بگذارم.
برنامه براي شركتيه كه توش كار ميكنم.

مهدی قربانی
یک شنبه 03 آبان 1388, 11:29 صبح
سلام
OK من ميگم يك مشكلي اين بين هست ، اين مدل تعريف متغيير در VBA غير معموله ، بگذريم شما يك نمونه از ديتاي مورد نظر رو اينجا بذاريد تا ببينيم شكل و نوعش با چه نوع فيلدي سازگاري داره .

tabatabaeefar
یک شنبه 03 آبان 1388, 12:42 عصر
شما يك نمونه از ديتاي مورد نظر رو اينجا بذاريد تا ببينيم شكل و نوعش با چه نوع فيلدي سازگاري داره .
ببخشيد منظورتون رو متوجه نشدم.
چطور ميتونم يه نمونه از ديتا رو روي سايت بگذارم؟!

مهدی قربانی
یک شنبه 03 آبان 1388, 14:49 عصر
سلام
با استفاده از ابزار http://barnamenevis.org/forum/images/editor/code.gifديتاي مورد نظر ( محتوياتي كه بايد ذخيره بشه ) رو در داخل تگ مربوطه قرار بديد .

tabatabaeefar
یک شنبه 03 آبان 1388, 15:25 عصر
Dim s As String = Chr(29)
مقدار اين كاراكتر رو نميشه با چشم ديد!
يعني اگه s رو توي يه فايل ذخيره كنيد ذخيره ميشه و فضا هم اشغال ميكنه، اما اگه فايل رو با NotePad باز كنيد چيزي ديده نميشه!!

مهدی قربانی
یک شنبه 03 آبان 1388, 16:20 عصر
سلام
والا من سر در نميارم ابعاد و سايز اين متغيير چقدره ببنيد متدها در VB.Net قطعاً تفاوتهايي با اكسس داره و اين يك مغايرتهايي بوجود مياره كه ممكنه منتهي به اشكالات پيش روي شما بشه ، شما اصلاً اين سئوال رو در تالار VB.Net مطرح كرديد ؟ فكر ميكنم بهتره اين موضوع رو در اونجا طرح و پيگيري كنيد .

nabeel
یک شنبه 03 آبان 1388, 16:43 عصر
سلام tabatabaeefar

اکسس پذیرای متغیرهای Runtime به شکلی که شما تعریف کردید نیست ولیکن با اندکی تغییر میتونید به همون نتیجه مورد نظرتون برسید

Dim s As String
s = Chr(29)

متغیر رو بدین صورت تعریف کنید , عملیات ذخیره سازی به درستی انجام میشه .

موفق باشید