PDA

View Full Version : سوال: کومپوننت نویسی

bastakboys
پنج شنبه 30 مهر 1388, 09:46 صبح
دوستان من میخوام یک کومپوننت بنویسم که
از یک کنترلی که در خود دات نت است مانند تکست باکس استفاده کنم و به اون چند پروپرتی اضافه کنم
وقتی در WindowsControlLibrary این کار را می کنم پروپرتی های نوشته شده به کنترل داده میشود نه به تکست باکس درون کنترل.

bastakboys
پنج شنبه 30 مهر 1388, 18:50 عصر
کسی واقعا نمیدونه

alimanam
پنج شنبه 30 مهر 1388, 20:53 عصر
با سلام

دوست عزیز شما باید از پروژه های Class Library استفاده کنی . و مثلاً برای کاری که میخوای انجام بدی اول اون کلاس Class1 رو delete کن و به پروژه خود راست کلیک کن ( از Solution Explorer ) و از منوی بازشده add و بعد Component رو انتخاب کن . یه نام واسه کنترلت انتخاب کن تا ایجاد بشه . در ادامه باید یه رفرنس به پروژه ات اضافه کنی( System.Windows.Forms )

حالا برای اینکه بتونی یک کنترل شبیه TextBox وی بی ایجاد کنی باید در نمای View Code زیر کد مثلاٌ Public Class CustomeTextbox این کد رو بنویسی Inherits TextBox با این کار کنترل شما از Textbox به عنوان پدر خودش یاد میکنه به این صورت که وقتی قراره به Toolbox وی بی اضافه بشه تمامی ویژگیهای و خصوصیات یه تکس باکس معمولی رو داره و اگه شما واسش پروپرتی جدیدی هم اضافه کرده باشین اونها رو هم در خودش ایجاد میکنه . یه سورس کوچولو هم ضمیمه کرده واست که راهنمایی بیشتری بهت کرده باشم .

یا علی

bastakboys
شنبه 02 آبان 1388, 14:15 عصر
با سلام

دوست عزیز شما باید از پروژه های Class Library استفاده کنی . و مثلاً برای کاری که میخوای انجام بدی اول اون کلاس Class1 رو delete کن و به پروژه خود راست کلیک کن ( از Solution Explorer ) و از منوی بازشده add و بعد Component رو انتخاب کن . یه نام واسه کنترلت انتخاب کن تا ایجاد بشه . در ادامه باید یه رفرنس به پروژه ات اضافه کنی( System.Windows.Forms )

حالا برای اینکه بتونی یک کنترل شبیه TextBox وی بی ایجاد کنی باید در نمای View Code زیر کد مثلاٌ Public Class CustomeTextbox این کد رو بنویسی Inherits TextBox با این کار کنترل شما از Textbox به عنوان پدر خودش یاد میکنه به این صورت که وقتی قراره به Toolbox وی بی اضافه بشه تمامی ویژگیهای و خصوصیات یه تکس باکس معمولی رو داره و اگه شما واسش پروپرتی جدیدی هم اضافه کرده باشین اونها رو هم در خودش ایجاد میکنه . یه سورس کوچولو هم ضمیمه کرده واست که راهنمایی بیشتری بهت کرده باشم .

یا علی
از کمکت واقعا ممنونم
من درست متوجه نشدم برای دسته بندی و توضیحات پروپرتی جدید چکار کنم؟

alimanam
شنبه 02 آبان 1388, 16:12 عصر
با سلام

نمونه کد که خیلی واضح و روشن بود ! این نمونه جدید رو نگاه کن متوجه میشی .

واسه دسته بندی چند تا پروپرتی که تقریباً از جهاتی که یه کار رو انجام میدن فقط کافیه نامشون یکسان باشه یعنی برای هر پروپرتی که ایجاد میکنی در قسمتی که
<Category("xxxxxx"), Description("yyyyyy")> _
من xxxxxx وارد کردم باید از یک نام یکسان استفاده کنی توضیحات هر پروپرتی هم که در قسمت yyyyyy وارد میشه و واسه هر پروپرتی متغیر هستش .