PDA

View Full Version : فاصله زمانی بین بسته شدن یک فرم و باز شدن فرم جدید

bahar_engineer
پنج شنبه 30 مهر 1388, 16:48 عصر
سلام

من دیگه نرم افزارم داره تموم می شه اما هنوز یه مشکل داره ... نرم افزار کودکان هست که قبلا هم گفتم شامل فرم های زیادیه .. 40 تا فرم داره ... به این شرح

1. لوگوی ورود (معرفی سازنده)
2. صفحه ثبت نام
3. صفحه ورود که شامل عکس کاربران ثبت نام شده هست و با کلیک روی هر عکس وارد صفحه اصلی برنامه می شن
4. صفحه اصلی
5. آموزش نماز
6. آموزش الفبای فارسی
7. آموزش زبان انگلیسی
8. آشنایی با حیوانات
9. آموزش اشکال هندسی
10. پازل
11. ترانه ها
12. رنگ آمیزی
13. نقاشی
14. بازی های فلش
15. قرآن
16. داستان
17. پرینت
18. تولد (که فقط روز تولد طرف نمایش داده می شه)
و اینها هر کدوم چندین فرم دیگه داخلشون هست مثلا داستان ها کلا 2 فرمه یا آموزش زبان انگلیسی 5 فرمه شامل اعداد ، حروف ، آزمون ، انیمیشن و...

فرم لوگو که اول همه باز می شه که هیدن می شه چون اگه بسته بشه کل برنامه بسته می شه (یعنی توی program این فرم به عنوان فرم اول قرار داده شده)

فرم ورود هم که اگه کاربران از یک نفر بیشتر باشه باز می شه تا طرف رو عکسش کلیک کنه و وارد قسمت خودش بشه

فرم ثبت نام زمانی باز می شه که هنوز هیچ کاربری توی برنامه ثبت نام نکرده یا اینکه کاربر جدید می خواد ثبت نام کنه .(کلا 3 کاربر می تونن ثبت نام کنن)

فرم اصلی همیشه باز هست ... و نمایان ... یعنی نه می بندمش نه هیدنش می کنم چون از هر فرمی که بسته می شه دوباره باید توی همین فرم بیاد که دلیلی نمی بینم فرم اصلی باز و بسته بشه چون موقع لودش هم یک سری دستورات داره که ترجیح می دم فقط زمانی که کاربر تازه وارد شده ، اجرا بشن نه هر بار که فرم اصلی رو می بینه

و بقیه فرم ها به این صورت هست که هر فرمی که بخواد باز بشه فرم قبلی بسته می شه ...

با دستور close ... از الگوی سینگلتون هم استفاده کردم ...

مشکل اینجاست که این فرم ها گرافیکی هستن یعنی عکس زمینه و انیمیشن های دیگه داخلشون هست ... مثل هر برنامه کودکان دیگه !
اما نمی دونم چرا موقع بسته شدن فرم جاری تا باز شدن فرم جدید صفحه اصلی برنامه نمایش داده می شه و این عمل بسته شدن فرم جاری و باز شدن فرم جدید کاملا حس می شه

نمی دونم تعداد فرم هام زیاده ؟ گرافیکشون بالاست ؟ مشکل چیه ؟
آخه فرم ها هم که با هم باز نمی شن

در ضمن یک سوال دارم اینکه آیا این تعداد فرم برای یه برنامه ویندوزی کودکان غیر عادیه ؟
یعنی استاندارد هست یا نه ؟ اگه نه پس چطور باید این همه بخش های مختلفو نمایش بدم؟

گرافیک صفحاتم هم سعی کردم حجمشون کم باشه اما کمتر از این هم نمی شه دیگه هیچی ازش نمی مونه و برنامه زشت می شه

اصلا این همه نرم افزارهای گرافیکی که با برنامه نویسی می نویسن پس چطور اجرا می شن ؟

چون یه مشکل دیگه هم داره اینکه بعضی از عکس های انیمیشن مثلا کرسور موس که یه انیمیشن هست روی بعضی قسمت های صفحه بک گراند براش می آد و می ره ... حالت پرش داره

این واقعا برای یه نرم افزار که می خواد وارد بازار بشه خیلی بده:عصبانی++:

کسی پیشنهادی داره یا اینکه برم از اول توی WPF بسازمش ؟:متعجب:
اونم باید یاد بگیرم چون زیاد راجع بهش نمی دونم

لطفا راهنمایی کنین

sunn789
جمعه 01 آبان 1388, 22:23 عصر
سلام در مور فرمها میتونید از UserControlاستفاده کنید اما امید وارد در مورد جمع اوری حافظه هم دقت کرده باشین هر چند خود برنامه ای مثل C# این کار ر و انجام میده ، و اما د ر مور WPF اگه تا به حال کار نکره اید یه نظر من نیازنیست الان بروید سراغشاما برای پروژه هایی که میخواهید شروع کنید و از لحاظ زمانی مشکل ندارید توصیه میکنم با فرمهای ویندوز خداحافظی کنید که من اینکار رو کردم و ارزش وقت گذاری رو داشت

bahar_engineer
شنبه 02 آبان 1388, 09:53 صبح
سلام در مور فرمها میتونید از UserControlاستفاده کنید اما امید وارد در مورد جمع اوری حافظه هم دقت کرده باشین هر چند خود برنامه ای مثل C#‎ این کار ر و انجام میده ، و اما د ر مور WPF اگه تا به حال کار نکره اید یه نظر من نیازنیست الان بروید سراغشاما برای پروژه هایی که میخواهید شروع کنید و از لحاظ زمانی مشکل ندارید توصیه میکنم با فرمهای ویندوز خداحافظی کنید که من اینکار رو کردم و ارزش وقت گذاری رو داشت

منظورتون چیه ؟ یعنی به جای فرم از یوزر کنترل استفاده کنم؟ در ضمن این کار چه فایده ای برای من داره ؟ منظورم اینه که آیا سرعتو بالا می بره یا فاصله زمانی رو بر می داره؟ یا اجرای گرافیک ها بهتر می شه ؟

در موردش یه کم توضیح بدین

bahar_engineer
شنبه 02 آبان 1388, 16:30 عصر
کسی نبود بدونه برنامه من استاندارده یا نه ؟

مدیران محترم!!

مهندسان عزیز!! پس کجایین؟ در مورد یوزر کنترل ها هم اگه کسی می دونه راهنمایی کنه ... چکار کنم یعنی به جای همه فرم ها یوزر کنترل بذارم ؟

اَرژنگ
یک شنبه 03 آبان 1388, 05:30 صبح
کسی نبود بدونه برنامه من استاندارده یا نه ؟

مدیران محترم!!

مهندسان عزیز!! پس کجایین؟ در مورد یوزر کنترل ها هم اگه کسی می دونه راهنمایی کنه ... چکار کنم یعنی به جای همه فرم ها یوزر کنترل بذارم ؟

خیر از اون روش استفاده نکنید.
به جایه به هم ریختن پروژه، یک مثال از پروژه‌تان با یک و یا ۲ تا فرم که یواش لود میشند به من بفرستید.
از پروژه یک کپی ایجاد کنید و با یک و یا ۲ تا از فرمهایه سنگینتان بفرستید.
کدهایی که به نشان داده شدن اشکال کمکی نمیکنند را از مثالی که میفرستید پاک کنید.
امتحان کنید که پروژه‌ای که میفرستید نماینگر مشکل یواش بودن نشان داده شدن باشد.